WYWIAD: 3 lata AMT Fitness

20

3 lata AMT Fitness
– czyli parę słów o „pozytywnie zakręconej” i parę informacji „dla pozytywnie zakręconych”

Rozmowa z właścicielką i głównym trenerem fitness – Anną Pyrą.

– Może na początek rozszyfrujemy tajemniczą nazwę AMT Fitness?
AMT to skrót od Awangardowych Metod Treningowych Fitness™ -a z czym to się wiąże? Z Filozofią zdrowego, aktywnego życia, z Miejscem, w którym uwolnisz ciało i duszę, odkryjesz ogromną moc i swoją osobowość, ze Sposobem na dzień pełen energii, aktywny wypoczynek w miłym towarzystwie, z Czasem wyłącznie dla Ciebie, relaksem, oderwaniem się od codzienności.

– Pani Aniu kiedy rozpoczęła Pani swoją przygodę i pracę jako trener fitness?
Wszystko zaczęło się około 6 lat temu. Początkowa miłość do sportu zmieniła się w ogromną pasję i pracę, bez której nie wyobrażam sobie swojego obecnego życia. Fitness kształtuje nie tylko wygląd, lecz przede wszystkim charakter. Pozwala dotrzeć do ludzi, którzy początkowo nie wierzą w siebie i swoje możliwości. Zaczynając pracę jako instruktor nie zdawałam sobie sprawy, że będę mogła pomóc nie tylko w zmianie wyglądu osoby ćwiczącej, lecz również w jej nastawieniu do życia i otoczenia. Zaobserwowałam, że mimo wielu obowiązków dnia codziennego ludzie wracają ponieważ nie tylko chcą ćwiczyć, ale przede wszystkim chociaż na chwilę zmienić otoczenie i „zresetować się”, a przy okazji spalić ogrom kalorii i super się poczuć. To naprawdę super uczucie wiedzieć, że czas spędzony na treningu jest dla kogoś ważnym elementem dnia codziennego. Właśnie dlatego uwielbiam pracuę jako trener fitness, kontakt z tymi ludźmi zmienia również moje życie.

– Niedawno, bowiem 5 września, AMT świętowało swoją 3 rocznicę powstania, czy może nam Pani opowiedzieć „jak to się zaczęło”?
Wszystko zaczęło się od pomysłu. Nie obeszło się oczywiście od analizy potrzeb i oczekiwań rynku. Wyniki były na tyle obiecujące, że zaryzykowałam. Byłam przygotowana na to, że może się nie udać, bo jednak Nowa Dęba jest małym miasteczkiem, gdzie nie wszyscy mają czas i/lub ochotę poćwiczyć w gronie często całkiem różniących się na pierwszy rzut oka od siebie ludzi. Przyznam szczerze, że początki były fascynujące, ale bardzo trudne, bywało różnie raz lepiej raz gorzej. Ale AMT istnieje już 3 lata i to właśnie dzięki tym ludziom, którzy zaryzykowali i spróbowali ćwiczyć z nami. Dzięki nim tak naprawdę istnieje AMT Studio Fitness, oni mnie inspirują i pchają na przód. Każdy jest inny, ale jednak wszyscy razem tworzymy jedność. Grupę o podobnych celach i zamiłowaniach. Nikt nikogo nie osądza i każdy stara się na swój sposób pomóc, nawet radą na dobry początek. AMT zostało stworzone z myślą normalnych, zwykłych osobach chcących spędzić czas nieco inaczej, bardziej efektywnie, na sportowo.

– Do jakich odbiorców z założenia były skierowane zajęcia? Czy były jakieś ograniczenia wiekowe?
Od początku moim założeniem było nie nakładanie barier – ze wszystkich zajęć może skorzystać każdy, bez względu na płeć, pomiędzy 15, a 75 rokiem życia, a nawet starszych o ile pozwoli stan zdrowia. Zajęcia mają być przyjemności i dobrą zabawą. W dzisiejszych czasach, w których króluje wszechobecny stres, nic tak nie pomaga na złapanie równowagi fizycznej i psychicznej, jak ta godzinka przeznaczona dla siebie, w której możemy wypocić wszystkie napięcia nerwowe.

– Czy z zajęć korzystają tylko kobiety?
Ależ oczywiście, że nie. Mamy grono panów czynnie uczestniczących w zajęciach. Robią naprawdę ogromne postępy i zarażają swoją energią i zaangażowaniem. Zachęcam wszystkich chłopców, mężczyzn i Panów. „Męski Fitness” to nie aerobik, to walka ze swoimi słabościami i ogromna praca nad ciałem.

– Może parę słów o ofercie?
W ofercie AMT można znaleźć zarówno zajęcia grupowe, jak również grupowe zorganizowane oraz treningi personalne. Dodatkowo oferuje również usługi dietetyczne w ramach lub bez treningu.

– Strasznie tajemniczo brzmią te nazwy, może parę słów „rozjaśniających”?
Oczywiście, zacznę może od ZAJĘĆ GRUPOWYCH. Są to konkretne zajęcia o określonej tematyce i jak nazwa wskazuje odbywające się w grupach. W ofercie znajdziemy AEROBIK DANCE, czyli fuzja tańca i aerobiku. Ćwiczymy i tańczymy/ tańczymy i ćwiczymy. Lekkie i przyjemne układy choreograficzne, które nie tylko kształtują nasze mięśnie, ale przede wszystkim poprawiają nastrój i spalają kalorie. Kolejne zajęcia, czyli FIT BALL, to zabawa na piłce. Rytmiczne skoki i podskoki, sprawiają, że bawimy się i ćwiczymy, nie myślimy o ćwiczeniu jako o złu konieczny. Super zabawa, jak z dziecięcych lat, która naprawdę daje rewelacyjne efekty. Pozytywnie nakręca i odchudza. Kolejne są STEPY, czyli zajęcia aerobowe z wykorzystaniem platformy (stepu). Polegają na wchodzeniu i schodzeniu z podestu przy użyciu różnorodnych kroków, ujętych w mniej lub bardziej skomplikowane układy choreograficzne wspomagające spalanie tłuszczu i zbędnych kalorii. Mocniejszą wersją dynamicznego stepu jest STEP FB. JOGOLATES™, to nasz autorski program treningowy łączący w sobie elementy Jogi i Pilatesu. Obejmujący zestaw ćwiczeń niezbędny do wzmocnienia i uelastycznienia ciała a zwłaszcza mięśni brzucha, pleców i miednicy. Trening poprawia równowagę, stabilność ciała i koordynację. Organizm nabiera poczucia harmonii i spokoju, wycisza umysł i działa kojąco na nerwy. SPINNING, to forma treningu aerobowego z wykorzystaniem specjalnego roweru stacjonarnego. To bezpieczna, a zarazem intensywna forma ćwiczeń, zdecydowanie inna niż normalna jazda na rowerze. Tutaj trzeba się przygotować na „ostrą jazdę”, ale efekty są równie niesamowite.
TRAMPOLINA płaski brzuch, to niezwykle skuteczny sposób na odstresowanie i dobrą zabawę. Zajęcia na mini trampolinach poprawiają kondycję i koordynację. Energiczne zestawy ćwiczeń połączone z intensywnym skokiem zapewniają zgrabną sylwetki i świetną zabawę. Skaczemy, a kalorie „się spalają”. PLUS fit natomiast, to oferta ćwiczeń fitness skierowana do osób, które chcą oswoić się ze swoim ciałem. Nauczyć podstaw i przygotować do pracy nad samym sobą. Oczywiście dużo więcej informacji o naszej ofercie, harmonogramie zajęć i ciekawostkach można znaleźć na stronie AMT: amtfitness.pl

– A zajęcia grupowe zorganizowane oraz trening personalny?
Zajęcia grupowe zorganizowane to specjalna oferta dla osób, które chcą „zebrać się” i ćwiczyć w konkretnym gronie (osoby z pracy, znajomi, przyjaciele). Są to tzw. zajęcia „zamknięte” dla określonej grupy z możliwością wyboru rodzaju zajęć (np. aerobik dance, czy inne). Trening personalny natomiast to program dostosowany wyłącznie do potrzeb i oczekiwań sprecyzowanego, jednego klienta. Są to treningi skonstruowane wyłącznie pod osobę ćwiczącą i pod jej możliwości. Z nastawieniem na konkretne, monitorowane i wymierne efekty.

– Pani Aniu, jest pani również dietetykiem – czy pomaga Pani w komponowaniu diety personalnej?
Oczywiście. Często nie zdajemy sobie sprawy jakie banalne błędy popełniamy. Szukamy rozwiązania, nie analizując przyczyn. Złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, stres… wszystko to zostawia znak na naszym zdrowiu. Odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta potrafi zdziałać cuda. Nie ma takiej samej diety dla wszystkich. Każdy z nas jest inny. Wiek, płeć, waga, aktywność fizyczna, rodzaj wykonywanej pracy, ewentualne schorzenia i .. przede wszystkim oczekiwania… wszystko to składa się na jedyną i idealnie skrojoną dietę. Chętnych zapraszamy do konsultacji, a pomożemy nie tylko zdiagnozować popełniane błędy żywieniowe, ale również ułożyć indywidualną dietę, monitorować jej efekty i dokonać analizy wyników. Dodatkowy, zaproponowany i dobrany dla klienta trening pomoże wyeliminować problemy braku jędrności skóry podczas redukcji masy tłuszczowej.

– Niedawno nad zrewitalizowanym zalewem pojawiły się tablice z zestawami ćwiczeń, była Pani autorem…
Owszem, dostałam propozycję ułożenia zestawów ćwiczeń dla osób, które chciałby popracować nad swoja kondycją i to na świeżym powietrzu. Ćwiczenia przeznaczone są dla wszystkich, w każdym wieku, ale podzielone na zestawy dla początkujących i dla tych, którzy albo „przerobili” zestaw pierwszy, albo są aktywni fizycznie, np. trenują. Gorąco zachęcam wszystkich do ruchu, do ćwiczeń, marszów z kijami, czy nawet „truchtania”. Zawsze możemy zrobić coś dla siebie, nawet niewielki wysiłek zaprocentuje nam lepszym samopoczuciem. Kluczem do osiągnięcia i realizacji celów jest ….. pozytywne myślenie. ZAWSZE!!!

– Tak na zakończenie, czy chciała by Pani przekazać coś naszym Czytelnikom?
Tak, chciałabym WSZYSTKICH, bez względu na płeć i wiek zachęcić do aktywności fizycznej. Pamiętajcie, nie ma takich barier z jakimi byśmy sobie nie poradzili. Wszystko zależy od Was, to jakimi jesteście i będziecie. Nie ma co oglądać się na innych, tylko zacząć robić coś dla Siebie. A tak poza tym, to oczywiście wszystkich serdecznie zapraszam do AMT Studio Fitness!!

Z Anną Pyrą rozmawiała Maryla Siudem

20 KOMENTARZE

 1. Każdy mężczyzna(w wieku produktywnym!) powinien minimum 5pln łożyć miesięcznie na AMT fitt aby oczy cieszyć harmonią :) i kloce zmotywować.
  Jestem potworem..
  Ps.Okropną czcionką art. napisany.

  • Pewnie dziewczyny są przekonane, że robią coś 'złego’. Może ma to związek z kosmatymi wyobrażeniami lokalnych inkwizytorów na temat piękna, pogodnego życia, harmonii pomiędzy zdrowym ciałem i duchem itp itd. Szczególnie widząc 'entuzjazm’ i jedynie słuszne podejście prezentowane przez tychże. O potępienie nietrudno w takich społecznościach jak nasze.
   Tylko husty i kaptury na głowę. Że o innych częściach ciała nie wspomnę. A może poprostu nie mam racji i błądzę w swoich wywodach

 2. A może twarze zasłoniete bo ktoś na siłe (jak niektórzy) nie chce sie promowac tylko swój zdrowy styl życia prezentować. Zdjęcia super i bardzo sie ciesze, że nie było to lansowanie się…

  • dlaczego od razu głupie komentarze? Po prostu te zdjęcia wyglądają dziwnie jak dziewczyny ukrywają twarz jakby się wstydziły tego że ćwiczą

 3. Proponuję zajęcia w szkole żeby nauczyc dzieciaki jak się prawidłowo odżywiać
  i ćwiczyć będzie energia i zdrowie. Pozdrawiam serdecznie

 4. Dziewczyny promuja zajecia nie swoje twarze :)
  Bardzo tesknie :( juz sie nie moge doczekac az Szefowa wycisnie ze mnie wiadro potu :)
  To jest cos pieknego ze w tym miescie chcialo sie komus cos takiego zrobic :) jest gdzie pojsc sie poruszac ! Szacun !

  Uwaga dla Panow :
  Polecam Sinning, jesli Wam sie wydaje ze to zwykla jazda na rowerze to sie grubo zdziwicie … Nie jeden twardziel wymiekl po 20 min. :)

  Dziewczyny Pozdro dla Was !! Nigdy sie nie poddawajcie !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here