44 Sesja rady miejskiej

21


44 sesja Rady Miejskiej poświęcona była głównie podjęciu kilku istotnych dla gminy uchwał.

Po wysłuchaniu informacji Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady o działalności między sesjami, radni przystąpili do uchwalenia zmian w tegorocznym budżecie miasta i gminy. Ważną w obecnej sytuacji zmianą było wprowadzenie wydatków związanych z prowadzoną akcją powodziową na terenie naszej gminy oraz gmin ościennych. Ponadto po stronie wydatkowej budżetu zabezpieczone zostały środki na wykup udziałów w Zakładzie Produkcji Wody sp. z o.o. w Nowej Dębie oraz na szereg innych realizowanych przez gminę zadań inwestycyjnych.

W kolejnej uchwale radni wprowadzili zmiany w regulaminach określających niektóre zasady wynagradzania za pracę praz zasady przyznawania nauczycielom dodatków do wynagrodzenia i nagród. Radni uwzględnili wniosek związków zawodowych i zwiększyli wysokość dodatków motywacyjnych oraz dodatków funkcyjnych dla nauczycieli zatrudnionych na terenie naszej gminy. Radni wysłuchali również apelu dyrektora Zespołu Szkół w Cyganach Danuty Serafin dotyczącego działań organizacyjnych w placówkach oświatowych związanych między innymi z łączeniem klas.

Burmistrz uzasadnił, iż podejmowane działania oszczędnościowe wymusza obecna sytuacja ekonomiczna gminy na którą składa się kryzys gospodarczy oraz dający o sobie znać niż demograficzny. Wiesław Ordon zapewnił, iż wszelkie działania odbywać się będą bez szkody dla poziomu nauczania dzieci. Dodał też, że oszczędnościami objęte są nie tylko szkoły, lecz wszystkie jednostki organizacyjne gminy. Rada w drodze kolejnej uchwały dokonała aktualizacji „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Nowa Dęba na lata 2009-2012 z perspektywą do roku 2016” oraz „Planu Gospodarki Odpadami dla Gminy Nowa Dęba na lata 2009-2012 z perspektywą do roku 2016”. Przyjęte dokumenty określają cele i priorytety ekologiczne, rodzaj i harmonogram działań proekologicznych oraz środki niezbędne do osiągnięcia zamierzonych celów. W kolejnych kilku uchwałach Rada wyraziła zgodę na sprzedaż bądź wydzierżawienie nieruchomości na terenie naszego miasta oraz gminy.

Rada Miejska ustaliła zasady nabycia udziałów spółki Zakład Produkcji Wody w Nowej Dębie od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie, która to przystąpiła do procedury zbycia posiadanych udziałów. Gmina Nowa Dęba złożyła ofertę wstępną nabycia udziałów i w chwili obecnej oczekuje na decyzję ARP.

Ref. OR
E.G.
Materiał: Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

———————————————————————————————————————————

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

21 KOMENTARZE

 1. [quote]44 sesja [/quote]

  [b]Jak pisał Mickiewicz w "Dziadach" :[/b]

  [quote] A imię jego czterdzieści i cztery[/quote]

  Amen!

 2. w mordę węża jakie ogólniki daj konkret jakiś pod tymi ogólnikami jest wszystko i nic-nie wiem co bardziej pewnie nic.

 3. positive – autor bezimienny- materiał = UMiG Nowa Dęba… – no kłody sobie wywalą pod stołek? Ładnie,okrągło – fantastic! i super. neo/nowomowa..

 4. [center]B)nie sanczpans czaje kto is autor.
  Liczyłem na subiektywny komentarz redaktorzyn z którym być może,a,może wręcz przeciwnie bym się zgodził.B)

  P.S
  Pozdrów swojego rycerza wierny po grób giermku ;)[/center]

 5. ad#2
  Po co Ci jakieś konkrety?Szopka dla ciemnego luda.Realne decyzje zapadają i tak gdzie indziej i w innym gronie.

  ad#5

  Pozwij ich.

 6. positive:):) – wywalił Pan w płot grochem… donQ. – chciałem sprowokować – jako ''oddańczy'' sługa i podnóżek – nie \ wypaliło…
  się nie dał sprowwwoookowaać.. ale czyż można lepiej? można!!:):):)

 7. [quote]Po wysłuchaniu informacji Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady o działalności między sesjami…[/quote] czyli krótko mówiąc przeczytano Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta i Gminy między sesjami http://nowadeba.pl/z_zycia_samorzadu/art109.html
  a w nim możemy się dowiedzieć jak to wspieramy stowarzyszenia z poza naszej gminy :
  I. Sprawy organizacyjne:
  8. Rozstrzygnięto konkurs z zakresu promocji wolontariatu, dotacje przyznano:
  3) zadanie nr 3e – Stowarzyszeniu Młodzieży Katolickiej „Wolni od uzależnień” – 5 000 zł z Zaleszan,
  VI. Sprawy z zakresu bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałania patologiom społecznym:
  4. Rozstrzygnięto otwarty konkurs na realizację programów profilaktycznych z zakresu ochrony zdrowia – przeciwdziałanie alkoholizmowi, dotacje przyznano na:
  4) zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży na terenie miejsca zamieszkania poprzez rozwijanie zainteresowań i talentów, poprawę sprawności fizycznej, rozwój umiejętności interpersonalnych, kształtowanie właściwych postaw społecznych
  Stowarzyszeniu Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień” Zaleszany – 5 000 zł
  No tak można przecież powiedzieć że u nas nie było chętnych do udziału w konkursach – ale tak nie było.
  Można powiedzieć że Stowarzyszenie z Zaleszan będzie realizowało to czy tamto zadanie na naszym terenie ale czy tak wspiera się lokalny rynek czy lokalne organizacje pozarządowe a może lokalnych przedsiębiorców – pozostawiam to bez komentarza bo brak mi słów.

 8. positive – pion z d2 na d4 – rozłóż ''szachownice'' -niech partia trwa miesiąc/dwa – przy okazji post'uf przemycimy ;) grę.
  co Ty na to?

 9. do Mieszkaniec – słów Panu ''niebrakuję''' a komentarz wato wystawić – warto – jak się dostrzega '' TAKIE RZECZY'' – to [color=#cc0000][i]nie?wolno[/i][/color]pisać,że ''słów brakuje…'' K_rwa -[color=#cc0000][size=16]trzeba razić![/size][/color]

 10. nie trzeba byc specjalistą ze w miejscowosci z ktorej ludzie wyjeżdzają a nie przyjeżdzają wpływy będą maleć a nie rosnąć.

 11. "dziura finansowa" w gminie?, a znerwicowana pani skarbnik i tak dostanie nagrodę za dobrą realizację budżetu od burmistrza ha,ha, a potem radni wystąpią o nagrodę dla burmistrza za to samo…(na to pieniedzy nie zabraknie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here