W Cyganach i Chmielowie powstaną duże farmy fotowoltaiczne

11
Pixaby

Firma Gigawat Wytwarzanie Sp. z o. o. zamierza wybudować w gminie Nowa Dęba dużą farmę fotowoltaiczną. Inwestycja miałaby powstać w miejscowościach Cygany i Chmielów. Dla budżetu gminy utworzenie farmy może  oznaczać zysk w wysokości ponad 1 mln złotych rocznie.

W chwili obecnej inwestor przystąpił do uzyskania określonych prawem decyzji i pozwoleń. Trwa etap konsultacji społecznych. Ze szczegółami przedsięwzięcia można zapoznać się w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba w godzinach pracy jednostki.

Powstanie takiej inwestycji w naszej gminie może przynieść spore plusy. Zagospodarowanie niewykorzystanych do tej pory terenów przez kapitał prywatny przysporzy gminie Nowa Dęba wpływy z podatków, a te według różnych szacunków mogą wynosić od 1 do 2 milionów złotych rocznie w zależności od finalnej skali przedsięwzięcia i towarzyszącego mu otoczenia prawnego.

 

11 KOMENTARZE

 1. Wyliczenia z kosmosu XD
  I tak jesteśmy oczywiście za powiatem mieleckim gdzie już ruszyła budowa czterech farm i to one zasilą niewykorzystaną w naszym regionie moc przyłączeniową.

 2. Pytanie: kiedy firma zacznie przynosić straty, czy gmina też będzie ją doić? A może zastosuje podatek zwrotny – będzie płacić firmie 1-2 mln rocznie?

  Tak tylko pytam, bo nie mogę zrozumieć idei pobierania podatków kiedy firma ma problemy i musi brać pżyczkę pod zastaw gruntów i budynków aby płacić podatek od… gruntów i budynków.
  Akurat tego jednego nie ogarniam.

 3. Koperciarzu – a co ty myślisz – firma czynszu nie musi płacić jeśli wynajmuje, albo spłacać kredyt jeśli wybudowała hale, nawet jeśli ma straty? Wynajmujący albo bank ją zwolni? Ech ty marzycielu…

  Sprawdź natomiast ile wynosi podatek za grunt i za nieruchomość Kowalskiego a ile podatek za taki sam grunt i nieruchomość płacić musi firma. Albo nie sprawdzaj bo dostaniesz zawału. I nie pisz więcej rzeczy o których nic nie wiesz.
  Te kilkaset złotych ROCZNIE jakie płaci Kowalski to jest zero przy tym co za to samo musi płacić firma. ZERO. Rozumiesz? ZERO. Firmy dojone są bardziej niż krasuje na łące ale przecież one… wszystkich okradają więc tak trza…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here