5 pytań, które warto sobie zadać przed organizacją wesela w trakcie pandemii

0

Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące organizacji wesela w trakcie pandemii.

1. Ilu gości na ślubie w czasach pandemii

Według obecnych przepisów liczba osób na weselu nie powinna przekraczać 150. Jednak oczywiście im mniej będzie osób, tym łatwiej będzie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Gdy organizujesz wesele, Rzeszów, a dokładniej znajdujące się w nim sale, pozwalają bezpiecznie pomieścić nawet dużą ilość gości. Warto jednak zastanowić się, ile naprawdę osób musisz mieć na swoim ślubie. Może warto w trakcie pandemii ograniczyć liczbę gości do najbliższej rodziny oraz przyjaciół? Jeśli zdecydujesz się jednak na większe przyjęcie, pamiętaj, że musisz posiadać dokładną listę gości, wraz z ich aktualnymi adresami zamieszkania.

2. Wesele w Rzeszowie – jaką salę najlepiej wybrać?

Rzeszów, jak każde duże miasto, oferuje naprawdę niezwykle zróżnicowane. Małe restauracje, zamki, wesele w plenerze, wybór jest ogromny. Wybierające sale weselne w Rzeszowie na ten lub kolejny rok, weź jednak głównie pod uwagę bezpieczeństwo. Najbezpieczniejsza będzie przestronna sala na wesele. Rzeszów w tej kwestii na pewno Cię nie zawiedzie. To ważne, bo według nowych przepisów przy stoliku może siedzieć tylko ograniczona liczba gości i z jednej rodziny, a między stolikami muszą być odstępy. Dlatego zajmą one dużo więcej miejsca, niż normalnie. Sale weselne powinny być też przewiewne oraz z dużą liczbą okien.

3. Jak zadbać o bezpieczeństwo gości na weselu?

Zgodnie z przepisami, niezależnie od tego, gdzie organizujesz wesele nie powinno być na nim żadnych punktów samoobsługowych. Właśnie dlatego do każdego stanowiska z drinkami, słodkimi przekąskami czy wędlinami, zatrudnij kelnera, który będzie je obsługiwał i podawał wszystko gościom. Nie zapomnij też o umieszczeniu środków dezynfekujących przy wejściach, toaletach, a najlepiej też na stolikach. O tym, jak zadbać o bezpieczeństwo, poinformuj gości przed weselem. Najlepiej krótkim mailem, w którym warto spisać wszystkie zasady uroczystości.

4. Czego unikać na weselu podczas pandemii?

Najlepiej aby sala na wesele powinna być naturalnie chłodna. Wtedy możesz zrezygnować z klimatyzacji, która w pandemii nie jest dobrym pomysłem, bo może sprzyjać rozprzestrzenianiu infekcji. W tym roku lepiej zrezygnować też z gier i tańców, które sprzyjają dużej bliskości gości. Osoby niespokrewnione, niemieszkające razem, powinny zachować na weselu dystans dwóch metrów, według przepisów.

5. Wesele w Rzeszowie – tradycyjne czy plenerowe podczas pandemii?

W czasach pandemii zdecydowanie lepszym pomysłem są sale weselne w Rzeszowie plenerowe. Na zewnątrz najłatwiej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich gości. Musisz wziąć oczywiście pod uwagę porę roku i pogodę oraz zaplanować dobrze plenerowe wesele. Zamknięte lokale dobrze, żeby miały za to część otwartą, na przykład ogródek, na którym może przebywać część gości. To znacznie zwiększy bezpieczeństwo wszystkich zaproszonych gości.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY