57 GP Victora Mielec

26

11/10/11r./

Doskonale w miniony weekend spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy startowali w dwóch turniejach rozegranych w Ropczycach i Mielcu.

W Ropczycach rozegrany został Krajowy Turniej Seniorów i Młodzików. W kategorii seniorów bardzo dobra postawa dwójki najlepszych nowodębskich badmintonistów: Izabeli Tomczyk i Mateusza Czachora. W deblu kobiet drugie miejsce wywalczyła para Izabela Tomczyk (Stal) / Emilia Goldwaser (UKS Sobótka). W grze mieszanej drugie miejsce wywalczył mixt Mateusz Czachor / Izabela Tomczyk (Stal). W grze podwójnej mężczyzn trzecie miejsce wywalczył debel Mateusz Czachor (Stal) / Przemysław Urban (Technik Głubczyce). W kategorii młodzików ownież znakomita postawa najmłodszych adeptów badmintona ze Stali Nowa Dęba. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła para Beata Mycek / Natalia Róg, która w finale pokonała po dramatycznym pojedynku debel Paulina Wilczyńska (Orbitek Straszęcin) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) 2:1 (22:24;21:17;22:20). W singlu dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Natalia Róg, a trzecie Beata Mycek (obie Stal). W grze podwójnej chłopców trzecie miejsce wywalczył debel Rafał Lejko (Stal) / Jakub Kufel (Orbitek Straszęcin). W sumie w Ropczycahc badmintoniści Stali stanęli na podium dla zwycięzców aż siedem razy!


Przemysław Grzeszkowiak (Warszawa) i Adam Bunio (Nowa Dęba)

W Mielcu rozegrany został 57 Grand Prox Victora w badmintonie. Dominacja nowodębian nie podlegała dyskusji, a szóstka graczy uczestnicząca w tych zmaganiach stanęła na podium dla zwycięzców. W kategorii \”Open\” w singlu mężczyzn bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył Ernest Ścipień. W singlu w kategorii \”Runners Up\” całe podium dla badmintonistów Stali. Pierwsze miejsce wywalczył Marek Kamiński, drugie Adrian Bogdan, trzecie Łukasz Dycha, a na piątym miejscu uplasował się Dawid Rząsa. W singlu mężczyzn w kategorii \”Old Boys\” pierwsze miejsce wywalczył Adam Bunio. W kategorii gier podwójnych również zdecydowana dominacja nowodębian. Zwyciężyła para Adam Bunio / Dawid Rząsa, pokonują w finale po znakomitej grze swoich kolegów Adriana Bogdana / Łukasza Dychę 2:1 (21:19;14:21;21:12). Na trzecim miejscu uplasowała się para Marek Kamiński / Ernest Scipień, a na piątym miejscu Patryk Kopeć (Stal) / Dawid Rzeszutek (UKS Volant Mielec). Łącznie w Mielcu nowodębianie stanęli na podium dla zwycięzców aż osiem razy! Najlepszym graczem 57 Grand Prix został uznany Adam Bunio, który śrubuje kolejny rekord, a mianowicie: 90 zwycięstw i 126 razy na podium na mieleckich kortach.


Fot.: Patryk Kopeć i Dawid Rzeszutek


Fot.: Ernest Ścipień i Marek Kamiński – III miejsce kat. Gry Podwójne

/info

26 KOMENTARZE

 1. PANIE Burmistrzu. może wątpliwej jakości sukcesy sportowe mogłyby w kryzysie pochłaniać mniej pieniędzy z naszych podatków.
  Warto byłoby się zastanowić nad tymi wydatkami.

 2. to spróbuj zagrać zobaczymy jaki odniesiesz sukces. Pewnie jesteś specjalistą z browarem w ręku, który zna się na leczeniu, trenowaniu i wszelkich grach.

 3. Co do pieniędzy z budżetu to lepiej wydawać je na sport niż później na leczenie alkoholików. Określona kwota z budżetu zgodnie z prawem samorzadowym musi być przeznaczona na sport i bardzo dobrze. Nie wydaje mi się żeby badmintoniści źle wydawali te publiczne pieniądze. Trenują, jeżdżą na zawody,w jakimś stopniu promują Nową Dębę no to czego tu od nich więcej chcieć.Takich ludzi jak Pan Bunio i jego zawodnicy należy wspierać a nie niszczyć.

 4. Gmina Miejska Łuków 30 tys mieszkańców tak wspiera sportowców:
  Stypendia sportowe w 2011 roku przyznano następującym sportowcom:

  1. Jarosław Daniluk – Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” – podnoszenie ciężarów – 1 tys. zł
  2. Dorian Buczek, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” – piłka nożna – 1 tys. zł
  3. Liliana Kamińska, MKS „Delfinek” – 1 tys. zł
  4. Szymon Osiński, MKS „Delfinek” – 1 tys. zł
  5. Anna Maksim, Policyjne Towarzystwo Sportowe, Sekcja Kick Boxing – 1 tys. zł
  6. Agnieszka Osial, Policyjne Towarzystwo Sportowe, Sekcja Kick Boxing – 1 tys. zł
  7. Hubert Chruściel, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” – piłka nożna – 500 zł
  8. Jakub Jurek, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” – piłka nożna – 500 zł
  9. Damian Osiak, Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” – piłka nożna – 500 zł
  10. Agata Fabisiak, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  11. Weronika Warpas, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  12. Martyna Ozygała, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  13. Joanna Nowosielska, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  14. Aleksandra Molenda, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  15. Paulina Fejtko, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  16. Katarzyna Koper, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” – 500 zł
  17. Krzysztof Michalczuk, Klub Sportowy Głuchych „Hetman” – 250 zł
  18. Ireneusz Kwiczał, Klub Sportowy Głuchych „Hetman” – 250 zł
  19. Monika Wilgos, Klub Sportowy Głuchych „Hetman” – 250 zł
  20. Michał Malik, Łukowskie Centrum Wschodnich Sztuk Walki Seishinkai Karate – 250 zł
  Dal przykładu Gmina Nowa Dęba 18 tys mieszkańców ufundowała 4 medalistom mistrzostw Polski wypasione stypendia po 150 zł miesięcznie.

 5. Dlatego musi zostać powołana Rada Sportu o którą wnioskował radny Ostapko. Rada Sportu powinna te problemy poruszać i nakreślać. Wiadomo coś o tej Radzie Sportu? Wójt znalazł czas żeby zająć się tą kwestią czy nie?

 6. ad.1 Może jeszcze tytułować ekscelencją radnego M.O
  ad.2 zostając radnym jest osobą publiczną,nie prywatną.
  ad.3 smaruj tyłek panie radny M.O gdyż bez mydła wchodzą.
  ad.4 pozdrawiam zarówno tych z niskim, jak również wysokim IQ

 7. [quote]dlaczego nie dasz na sport ze swojej diety inni mogą ty też możesz.czy tylko potrafisz gadać.[/quote]

  Marek Ostapko jest członkiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Stenga, oraz Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Pogoń. Obie te organizacje wypełniają zadania z zakresu sportu i kultury fizycznej, organizując różne imprezy i wydarzenia które wymagają sporego nakładu finansowego jak i też pracy. Za nim zarzucisz komuś że "tylko potrafi gadać" zapoznaj się z tym jak jest naprawdę i co dana osoba robi.

 8. Dodam tylko, że w przypadku wydarzeń organizowanych przez UKS lub Pogoń, TY Szanowny Internauto – w przeciwieństwie do Marka Ostapko- nie partycypowałeś ani w kosztach ani nie wykonałeś żadnej pracy aby dana inicjatywa mogła dać do skutku. Tyle faktów.

 9. BURMISTRZU to dla Was co jest większym splendorem dla Naszego Miasta .Mecz z" Pogonią Lwów "czy " skandal Stali "gdzie wszyscy w Polsce śmieja sie z Nowej Dęby.Odpowiedź jest jedna .Czas na ograniczenie wydatków na pseudo reklamę Nowej Dęby.Czas na podział środków zgodnie z ustawą .Sport ma wychowywać .Nasze podatki Panie Burmistrzu to nie Pana prywata.

 10. Z powyższych wpisów można wywnioskować, że ktoś próbuje tworzyć podziały między Pogonią a innymi Klubami. My się z tym nie godzimy, gdyż naszą misją jest rozwój kultury fizycznej i sportu. Pogoń Nowa Dęba została powołana do realizacji swoich celów statutowych (statut jest jawny i został zamieszczony jest na stronie Klubu: http://pogon-nowadeba.futbolowo.pl/menu,2,5,statut-skf-pogon.html). SKF Pogoń jest otwarta na współpracę ze wszystkimi organizacjami pozarządowymi z naszej gminy.

 11. # a ja myślę że nie masz poczucia własnej wartości i zawsze będziesz z tyłu ,brak Ci kregosłupa i jesteś za peletonem .Wolę Burmistrza jasno popierajacego własnych wyborców niż lawiranta pomiedzy ugrupowaniami.Moja agencja :Dobniża rating dla ratusza.z AAA do AA:)

 12. [quote]Dopisałbym tylko jedną jeszcze rzecz. Infonowadeba – śmietnik !
  gdy tylko stal przegra od razu " kilku fachowców " wykonuje na stronie odpowiednią robotę. Masz kasę jesteś PAN i rządzisz stroną.[/quote]
  taki wpis pojawił się na stronie STALI….pozwolę sobie skomentować go W "ŚMIETNIKU"…..
  jak widać NIE WOLNO krytykować nikogo ze Stali, coś mi ta nieomylność zaczyna przypominać:D.
  No i na dodatek jak się okazuje za wszystko winę ponosi Julian.
  Mnie to wygląda na celowe działanie żeby się gościa pozbyć, mimo, że jego winy w tym jest najmniej, ale czy na pewno ???????????
  Trochę ROZUMU nikomu by nie zaszkodziło. STAL to MY a nie wy.

 13. Za kompromitację Nowej Dęby odpowiada Zarząd Stali .Dlaczego nie wyciągnięto konsekwencji za skandale w Stali .Panie Burmistrzu jest Pan prezesem Honorowym Stali Nowa Dęba czy nie wstyd Panu za Diektiarienke i Kierownika Horodyńskiego.Czy Nasze podatki nie lepiej dać na Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych w Nowej Dębie niż na wątpliwej reputacji promocję .Wypłaty dla niektórych sportowców przekraczają 2000 zł nawet nie są z Nowej Dęby .Wszystko na czarno czy jest Pan Panie Burmistrzu zwolennikiem tego aby Kasia jako zawodnik Stali była gorzej traktowana od zawodnika piłki nożnej.Diektiarienko promuje braci a nie sport i tutaj jest przyczyna.Czy wie Pan Panie Burmistrzu że każdy zawodnik zarabia 300 zł – zapis z regulaminu .A zawodnicy lekkiej są od macochy .Julian teraz winny ,wcześniej Biały .Wiem że prawda boli .Ale czas skończyć z pijaństwem i samowolką w Klubie .Klub Sportowy powinien promować Nową Dębę a nie szkodzić jej wizerunkowi .

 14. Julian 50 lat zmaga się z przeciwnościami. Dla dobra sportu zrobił dla Nowej Dęby bardzo dużo a Pan Panie prezesie Diektiarienko co Pan oprócz hańby zrobił ? Wstyd szasta Pan pieniędzmi podatnika .Jakie ma Pan osiągnięcia ani prywatnych ani społecznych wstyd za robotę się Pan weź, bo do Pana Juliana Panu daleka droga.

 15. Dziejek duch michaiłow,icza białe-wicza odbija ci się bekniecięm .To koledzy których spuściłeś do kanału w szopie media -telu przed walnym do stali.Pamiętamy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here