80 milionów złotych dla samorządów z powiatu tarnobrzeskiego

15

Ponad osiemdziesięciomilionowe dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” otrzymały samorządy powiatu tarnobrzeskiego i wszystkich powiatowych gmin , a także miasta Tarnobrzega. Symboliczne czeki zostały wręczone w ostatni wtorek, 26 października, w tarnobrzeskim starostwie powiatowym.

Samorządowcy otrzymali czeki z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła i posła Zbigniewa Chmielowca.

O tym, jak znaczące jest to wsparcie mówił starosta Jerzy Sudoł. – Jestem w samorządzie powiatowym od ponad 20 lat i nie pamiętam, żeby powiat kiedykolwiek otrzymał takie pieniądze – podkreślał starosta.- Dziękuję za tę pomoc i ze wcześniejsze wsparcie, którego na co dzień udzielają nam minister Rafał Weber, minister Marcin Warchoł i poseł Zbigniew Chmielowiec, za remont Pałacu Dolańskich w Grębowie, gdzie mieście się Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, za remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Gorzycach, za pomoc dla szpitala, Domu Pomocy Społecznej i za wiele innych inwestycji.

Dzięki rządowemu programowi powiat tarnobrzeski zyskał ponad 15 milionów złotych, za które przeprowadzone zostaną inwestycje drogowe, a także modernizacja budynku Centrum Wsparcia i Rehabilitacji w Gorzycach, w którym mieści się kilka instytucji.

9,5 mln zł otrzyma Gmina Nowa Dęba z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład. Środki zostaną wykorzystane na realizację II etapu budowy i renowacji kanalizacji sanitarnej w strefie i w mieście Nowa Dęba. Zadanie będzie polegało na renowacji istniejącej kanalizacji sanitarnej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i tzw. kolektora L wzdłuż ul. Leśnej od budynku nr 1 do ul. Kościuszki. Renowacja będzie wykonana za pomocą rękawa wykonanego z  poliestrowej włókniny o strukturze filcowej, absorbującej żywice, i zostanie nasączona żywicami epoksydowymi termoutwardzalnymi.  Łączna długość kolektorów do renowacji to 5,5 km i średnicach od 150  do 350 mm. Renowacji poddane zostaną również studnie zlokalizowane na rurociągu.

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała symboliczny czek na prawie 8,5 mln. zł. z przeznaczeniem na inwestycję drogową, a konkretnie na budowę łącznika dwóch dróg wojewódzkich w Skopaniu.

Do gminy Gorzyce trafiło łącznie ponad 3,5 mln. zł. za które dofinansowane zostaną inwestycje drogowe, kanalizacyjne i sportowe.

Gmina Grębów wzbogaci się o ponad 9,3 mln. zł. za które rozbuduje oczyszczalnię ścieków, a gmina Nowa Dęba za ponad 9, 5 mln. zł. rozbuduje kanalizację sanitarną.

Największe dofinansowanie trafiło do Tarnobrzega. Za 35 mln. z Polskiego Ładu zostaną przebudowane i rozbudowane kluczowe drogi w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno – rekreacyjnej oraz w centrum miasta.

15 KOMENTARZE

  1. Zaraz zaraz jakie otrzymały? Dlaczego kłamiecie? Ten bubel w postaci polskiego nieładu jeszcze nie jest uchwalony, a unia zakręciła kurek z kasą. Napiszcie prawdę. Obiecano…

  2. Jak otrzymały? A kto taki hojny? Niech zgadnę, to kasa ukradziona podatnikom, ale „wielcy” politykersi grają tak jakby wyciągnęli ten hajs z własnej kieszeni. Żałosne. Przestańcie okradać ludzi to nie będziecie musieli nic im dawać, gdyż sami sobie poradzą.

  3. Trwa zbiórka datków na szampon dla Beaty Kempy. Może „burmiszcz” się dorzuci ? Może być z tej puli co dostał na samorząd….

    • Mamy już całe siedem pięćdziesiąt. Ale za tyle szamponu nie kupimy. Weźcie i dołóżcie się bo baba dalej będzie w TV straszyć tą wiecznie tłustą głową i zamazanymi brylami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here