MILITARIADA 2014 – ZOBACZ PROGRAM IMPREZY!

33

W trzeci weekend czerwca, północne Podkarpacie co roku zamienia się w poligon muzyczno-militarny. „Militariada 2014”, która już szósty raz odbędzie się w dniach 14-15 czerwca br. w Nowej Dębie niewątpliwie wpisała się już w regionalny kalendarz imprez. Mimo, że impreza funkcjonuje dopiero 6 lat, jest coraz bardziej znana i ma ogólnopolski zasięg.

W tym roku oprócz prezentacji sprzętu wojskowego i pokazów w wykonaniu wojska polskiego, w tym 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, rekonstrukcji bitwy pancernej „pod Studziankami” z wykorzystaniem czołgów grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego chcemy również, uczcić ważną rocznicę dla lokalnego środowiska, jakim jest 75-lecie swej działalności Zakładów Metalowych „Dezamet”.

Oczywiście militaria to nie wszystko i w ramach koncertów zaprosiliśmy znane kapele, dopasowując muzykę do każdego widza. Będzie więc tak lubiane w Nowej Dębie reggae, rock i pop. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Zespół Piersi czy Małgorzata Ostrowska. Przy tym wszystkim będzie można dobrze zjeść i zabawić się w wesołym miasteczku.

Zapraszamy wszystkich na militarne święto Nowej Dęby

W tym roku honorowy patronat nad Militariadą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl.

Głównymi organizatorami tegorocznej edycji Militariady są: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba i Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Współorganizatorami zostali: Zakłady Metalowe „Dezamet” oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Poniżej prezentujemy program tegorocznej Militariady

14 czerwca 2014 (sobota)

15:00 Rozpoczęcie Militariady

15:00 Zabawy i konkursy sprawnościowe, przeplatane przejazdami pojazdów wojskowych po placu oraz prezentacje artystyczne

16:30 Koncert zespołu MY MADNESS

17:30 Pokaz wojska lub grupy rekonstrukcyjnej

18:00 Koncert zespołu TARANTULA

19:30 Koncert zespołu THE TREPP

21:00 Koncert zespołu PIERSI

15 czerwca 2014 (niedziela)

15:00 Rozpoczęcie II dnia Militariady

15:00 Zabawy i konkursy sprawnościowe, przeplatane przejazdami pojazdów wojskowych po placu oraz prezentacje artystyczne

16:30 Pokaz wojska lub grupy rekonstrukcyjnej

17:00 Koncert JESIOŁA

18:00 Koncert zespołu LE MOOR

19:30 Koncert zespołu MR. POLLACK

21:00 Koncert MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ z zespołem

Źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury

———————————————————————————————-

knp baner

33 KOMENTARZE

  • kasa została wydana na planty i zalew aby przed wyborami mówić „ale my jesteśmy wspaniałe burmisty”. A tutaj lipa bo planty się do niczego nie nadają, zalew jeszcze nie powstał a już rozbiórka. Indolencja do potęgi ! Głupota i brak odpowiedzialności. Ci goście muszą odejść za nim znowu coś spieprzą.

  • miałem nie pisać ,ale napiszę -:-jak widzę tych wszystkich durniów piszące te wszystkie głupoty ,to myślę że tę Polskę już szlag trafił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LUDZIE -ZMĄDRZEJCIE ,CHOCIAŻ TROSZECZKĘ!!!!!!!!!!!!!!!

  • jeszcze ze dwa kredyty można wziąć za nim już całkiem dęba upadnie i zanim wejdzie komornik na miasto.

 1. Dla wszystkich którzy widzą wszystko w złych barwach. Ściągnijcie z oczów te „okulary” i patrzcie na świat, na wszystko nie przez pryzmat tego co ktoś Wam wmówi. Patrzcie sami, bądźcie sobą, a przede wszystkim skończcie z tym już nudnym narzekaniem. Bo nawet jeśli na Naszej militariadzie zjawił się Leonard Cohen, Avicci, to i tak byłby idealny moment aby ponarzekać.
  POZDRO!

  • Jakie okulary ? pod wodza Ostapki wszyscy maja z grubego materialu czarne opaski na oczach przyklejone do tego jeszcze kropelka

 2. Doświadczeni, wykształceni, mądrzy kandydaci do Parlamentu Europejskiego, którzy będą godnie reprezentować Polskę i starać się w Brukseli i Warszawie o wsparcie finansowe oraz rozwój dla naszego województwa podkarpackiego:

  Stanisław Ożóg – poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Członek Komisji Finansów Publicznych, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Podkomisji stałej do monitorowania wykorzystania środków unijnych. Skutecznie zabiegał między innymi o rozbudowę Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, budynku Filharmonii Podkarpackiej, Zespołu Szkół i pływalni krytej w Sokołowie Małopolskim, Centrum Diagnostycznego Przychodni Specjalistycznej w Rzeszowie, bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej, budowę autostrady A4 Kraków – Rzeszów – Korczowa (w trakcie budowy), przebudowę drogi krajowej nr 4 odcinek Machowa – Łańcut, budowę drogi ekspresowej S-19 i S-74 na odc. Opatów – Tarnobrzeg – Stalowa Wola – Nisko (budowa wstrzymana) a także o modernizację i budowę dróg gminnych, powiatowych na terenie woj. podkarpackiego. Inwestycje o które zabiegał lecz zostały wykreślone przez rząd PO-PSL to m.in. : budowa zbiornika wodnego Kąty Myscowa, budowa, modernizacja i poprawa stanu technicznego urządzeń przeciwpowodziowych na obszarze chronionym powiatu mieleckiego, modernizacja i poprawa stanu technicznego urządzeń przeciwpowodziowych w powiecie tarnobrzeskim. Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Wisłok i Wisłoki, poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki San.

  Tomasz Poręba – poseł Parlamentu Europejskiego, od 10 lat pracuje w Europarlamencie jest członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członkiem Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Zabiega między innymi o: utworzenie odrębnego europejskiego programu rozwoju dla regionu Karpat, zniesienie restrykcyjnych przepisów dla przemysłu mięsnego uniemożliwiających produkcję wędlin metodą tradycyjną, zmianę przepisów unijnych, które ułatwiłyby polskim winiarzom prowadzenie ich działalności. Z sukcesem zabiegał o utrzymanie i modernizację linii kolejowej Dębica-Mielec-Tarnobrzeg, organizację staży zagranicznych w Brukseli dla uczniów, sportowców i osób bezrobotnych (odbyło staż ok. 120 osób ), zorganizował m.in. konkursy dla młodzieży, turnieje piłkarskie w ramach których blisko 500 młodych ludzi wyjechało na kilkudniowe wycieczki do Belgii. Europoseł organizował też duże imprezy promujące Podkarpacie za granicą. Sprowadził do naszego województwa unijny program Move and Green, którego głównym celem jest rozwój infrastruktury transportowej na obszarach peryferyjnych. W imieniu mieszkańców Podkarpacia złożył kilkadziesiąt skarg do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

  Prof. Józefa Hrynkiewicz – posłanka na Sejm VII kadencji. Jest profesorem nauk humanistycznych, socjologiem, specjalizuje się w uwarunkowaniach i strategii rozwoju polityki społecznej, rozwoju demograficznego oraz rozwoju samorządów społecznych, ruchów i inicjatyw obywatelskich. Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach. Współpracowała miedzy innymi : z Instytutem Spraw Publicznych, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Biurem Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu i Senatu RP.
  Do niedawna zasiadała w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu zabezpieczenia społecznego oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Obecnie pracuje w Komisji Zdrowia oraz w Komisji Administracji i Cyfryzacji.

  Są to kandydaci z listy nr 4 Prawa i Sprawiedliwości

  • To sobie na nich głosuj bo ja na pewno nie mam zamiaru
   Nigdy więcej PIS-u przy władzy!!!!

  • do Henryk O.
   Tak się chyba składa, o ile pamiętam, że ordon nie startował z listy PiSu na poprzednich wyborach, więc koleś jak nie wiesz, to nie pisz głupot, bo gimbusem śmierdzisz na kilometr

  • Ordon jak się pojawia w środowisku pisowców to jest pisowcem. Jak tańczy medialnie z posłem Plutą (PO) i lokalnymi PO-wcami to jest z nimi. Jak przyjedzie Tadzio Gospodarczyk (PSL) to się będzie z nim klepał po plecach. Tak więc jak mu będzie wygodnie występować pod logiem Pisu to będzie tak robił. Jak obliczy że więcej głosów zbierze lansując się z PO to tak zrobi. Śmieszy mnie tylko, że ci wszyscy partyjniacy i wyborcy dają się nabrać na te obłudną gierkę.

  • Ja zagłosuję na PIS, bo Jarek zatrzymał Wisłę i nie było powodzi i myślę ,że on zatrzyma wszystko ( tylko czy to będzie dobre czy nie, tego nie wiem). Jarek jest ok, ma sweterek, brzuszek i kredyt na ratowanie mamy i kotka.

  • Jesli o mnie chodzi. to zdecydowanie wybieram , jak piszesz pieniactwo prof. Pawłowicz, niż nazywanie Polaków bydłem przez tzw. profesora PO.

  • A na kogo zaglosuje Ordon chwalony przez Zmude z PO ? Bo to chyba Pisior ale Zmuda z PO go popiera i Tomczyk ze szpitala co go wyatawia na wybory odda glosy w 2 turze na ordona za stołki. Tak sie robi interesy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here