83 Turniej Grand Prix Victora Amatorów w badmintonie w Mielcu

1

W Mielcu rozegrany został 83 Turniej Grand Prix Victora Amatorów w badmintonie. Znowu na mieleckich kortach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się badmintoniści z Nowej Dęby na czele ze szkoleniowcem Stali Nowa Dęba Adamem Bunio. Szkoleniowiec z Nowej Dęby spisał się tradycyjnie znakomicie i znowu trzy razy stawał na podium dla zwycięzców. Najpierw wygrał swoją koronną kategorię wiekową „Old Boys”, pokonując w finale swojego odwiecznego rywala Tadeusza Michalika z Tarnowa tym razem 2:1 (19:21; 21:9;21:9). Na miejscu trzecim uplasował się Mieczysław Sitko, a na czwartym Tadeusz Szczur (obaj to kolejni debiutanci z Nowej Dęby na mieleckich kortach). Następnie wspólnie z Mieczysławem Sitko wywalczyli drugie miejsce w grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open”. Po raz trzeci Adam Bunio stanął na podium w kategorii „Runners Up”, w której wywalczył tym razem trzecie miejsce. Na miejscu piątym uplasował się Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba). Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Adam Bunio rozegrał w tych zawodach znowu największą ilość setów ze wszystkich uczestników, bo aż 20!, wykazując się przy tym po raz kolejny niesamowitą kondycją oraz wielką ambicją i wolą walki. Zwycięstwa i podium wywalczone przez szkoleniowca badmintonistów z Nowej Dęby w 83 Grand Prix: to w sumie 108 zwycięstwo i 156 podium trenera Adama Bunio na mieleckich kortach w ciągu już dziewięciu lat trwania cyklu tych rozgrywek (wynik, który jest ewenementem w skali kraju i z turnieju na turniej jest śrubowany mimo upływu lat przez trenera z Nowej Dęby).