Akcja „ZNICZ” w gminie Nowa Dęba

16

Za kilka dni rusza największa policyjna operacja „Znicz 2014”. Od piątku do poniedziałku policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób, które wybiorą się na cmentarze z okazji Wszystkich Świętych.

W dniu Wszystkich Świętych i w okresie poprzedzającym święto na terenie powiatu tarnobrzeskiego oraz w mieście Tarnobrzeg w okolicach cmentarzy znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich planowane jest ustawienie znaków „ograniczenie prędkości”, „zakaz zatrzymywania się” i „zakaz wyprzedzania”.

droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Jako miejsce parkingowe wyznaczony zostanie jeden pas ruchu na drodze powiatowej w kierunku m. Alfredówka oraz częściowo pobocze. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy „zakaz zatrzymywania się” oraz „zakaz wyprzedzania”.

W miejscowości Jadachy na obszarze niezabudowanym na drodze krajowej nr 9 obowiązuje obecnie zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na jednym poboczu drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W miejscowości Nowa Dęba cmentarz usytuowany jest przy ul. Cmentarnej. Dojazd oraz dojście do cmentarza odbywać się będzie ulicą Kościuszki. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie poboczem ulic.

cmentarz parafialny w miejscowości Chmielów znajduje się przy drodze powiatowej nr 1110R. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż jego ogrodzenia. Na czas prowadzenia działań obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, służyć pomocą oraz kierować ruchem

16 KOMENTARZE

 1. A dziś tzn w piątak na naszym cmentarzu chodził pewien „żulek” z wielką torba i zbierał znicze , może pomylił z grzybobraniem , ciekawe czy opchnie je po „okazyjnej” cenie pod halą …

 2. już ja wczoraj widziałem akcje znicz heheh żenada Policja stala z boku samochodem grzejąc sobie tylki w środku a straż zostala wypuszczona do przeganiania i ustawiania samochodów.

  JA SIE PYTAM PO CO TERAZ NAM POLICJA JAK WYRĘCZA SIE STRAŻĄ MIEJSKĄ

 3. „Żeby na drogach ponownie nie zwyciężyły ułańska fantazja i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Pamiętajmy o tym, byśmy wszyscy mogli bezpiecznie dojechać do swoich domów”.

  – rzecznik Stołecznej Komendy Policji w Warszawie, jak co roku, dla Teleexpress-u.

 4. Ruch pieszych w Tarnowskiej Woli i Jadachach ma się odbywać po chodniku (z ograniczeniem prędkości do 50km/h) , natomiast w Nowej Dębie piesi dla których brakło miejsca w komunikacji miejskiej mają dojść ulicą.Dla odmiany w Chmielowie na czas ”działań” pojazdy dla których zabraknie miejsca na cmentarzu mają parkować wzdłuż ogrodzonego w tym celu pobocza.

 5. Nie oddam ani złotówki na smefy. To dopiero darmozjady.
  A komende sami za swoje niech wyremontują. Mało im. Tylko punkty nabijają na premie.Po co wogóle ta komenda ? Jak coś sie dzieje to i tak przyjeżdżają z tarnobrzega .A zlikwidować dziadów!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here