Złoty weekend młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba

1

2013-10-21

Kolejny rewelacyjny występ na turniejach ogólnopolskich zanotowali na swoim koncie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Tym razem doskonale spisali się oni na turniejach w Suchedniowie, gdzie grali juniorzy młodsi oraz w Straszęcinie koło Dębicy gdzie rywalizowali młodzicy młodsi.

W Suchedniowie w grze podwójnej juniorów młodszych pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców w składzie: Ernest Ścipień (Stal) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Kopeć (Stal) / Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). W grze pojedynczej juniorów młodszych trzecie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal). W sumie juniorzy młodsi w Suchedniowie wywalczyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy.


Na zdjęciu: Ernest Ścipień i Patryk Kopeć (złoci medaliści z Suchedniowa)

W Straszęcinie koło Dębicy w grze pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce w sposób bezdyskusyjny wywalczyła Beata Mycek, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Aleksandrę Michalczuk. Na miejscu piątym uplasowała się Zofia Tomczyk. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel Stali w składzie: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu trzecim uplasowała się druga para ze Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal), który w finale pokonał mixt Stali: Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk. W grze podwójnej chłopców na trzecim miejscu uplasował się debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W sumie młodzicy młodsi w Straszęcinie zdobyli aż siedem medali: trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Beata mycek ze Stali nowa Dęba została uznana najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt i w chwili obecnej jest zawodniczką numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Łącznie w miniony weekend badmintoniści Stali Nowa Dęba z turniejów ogólnopolskich przywieźli aż 10 medali: 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.

Serdeczne gratulacje dla młodych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów!


Zwycięska ekipa nowodębskich badmintonistów ze Straszęcina.

1 KOMENTARZ

  1. nikt tak jak pan Adam nie potrafi zarazić badmintonem
    nikt tak jak on nie potrafi zniesmaczyć tego sportu swoją osobą

    kto się nie zawiódł ten się zawiedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here