Termomodernizacja SOK zakończona

34

Samorządowy Ośrodek Kultury już zyskał docieplenie i nową szatę zewnętrzną. Konsorcjum firm: Lider – Invest Development sp. z o.o. Członek konsorcjum: Elektromontaż Rzeszów S.A., ul. Sienkiewicza 42, 39-300 Mielec dokonało niezbędnych robót za kwotę 1.499.785,80zł.

W ramach przeprowadzonej termomodernizacji między innymi ocieplono budynek od fundamentów aż po dach (z dachem włącznie), wymieniono instalację c.o, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz zmieniono system ogrzewania. Dodatkowo wykonano na nowo blacharkę, orynnowanie i instalację odgromową. Przed wejściem budynek zyskał nową szklaną fasadę z drzwiami automatycznymi oraz windę dla niepełnosprawnych.


30 września komisja odbiorowa dokonała częściowego odbioru inwestycji. Odbiorem objęte były tylko te elementy, które były przedmiotem wniosku o dofinansowanie termomodernizacji ze środków Unii Europejskiej. Nadal będą kontynuowane prace w zakresie przebudowy, które wg umowy mają zostać ukończone do 30.09.2011r. W dalszych pracach zostanie wymieniona instalacja wod-kan, elektryczna, p.poż., wykonana instalacja logiczna komputerowa. Zostanie przeprowadzony kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń a sala widowiskowa zyska nową kinotechnikę, oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Wewnątrz pojawi się również winda dla niepełnosprawnych umożliwiająca im korzystanie z całego obiektu.


Przypomnijmy, że termomodernizacja SOK jest jedną z czterech, które są przedmiotem projektu pt. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Nowej Dębie”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Kolejne budynki, które zostaną zmodernizowane to Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła podstawowa Nr 2 oraz Przedszkole Nr 5. Kwota dofinansowania to 1.415.554,58zł.

UMiG

34 KOMENTARZE

 1. Budynek nabiera pięknego wyglądu a tu zaczyna się krytyka.
  Może tym nie zadowolonym wypada postawić latrynę polową.
  Panie burmistrzu jak pan tym z osiedla coś zrobisz ,to w ich odczuciu żle zrobisz.Może nic im nie robić jak za poprzednich burmistrzów.

 2. za 6,5 miliona to mozna wybudowac nowy budynek o wiele bardziej funkcjonalny i nowoczesny, basen kosztowal 12 mln a tu tylko i az "remont"

  wg mnie to jest niegospodarnosc

 3. Dla mnie to nie gospodarność wydać tyle forsy na remont.
  Ten kto to popiera albo dostał w łapę ,jest bratem Wieśka albo jego zastępcą lub dwa naraz !!! :)

 4. Muszę przyznać, że super wygląda! Jedynie mozaiki żal… ktoś wie co się z nią stało? może da się to jakoś odzyskać?
  W każdym razie budynek wygląda ciekawie i nowocześnie, ale nie razi w oczy, co jest ogromnym plusem! Świetnie! :)

 5. Positive – zgadzam się z tobą dla mnie również to niegospodarność!!! za taką kwotę , która idzie na remont można wybudować o wiele ładniejszy i funkcjonalniejszy budynek SOK-u, zapytaj którego kolwiek pracownika SOK-u jak ograniczone jest to miejsce a teraz będzie nadal ograniczone tyle że za 6 mln zł. TO SIĘ NAZYWA MARNOWANIE FUNDUSZY SPOŁECZNYCH :@
  Dziękuje
  Mieszkaniec

 6. [quote]Panie burmistrzu jak pan tym z osiedla coś zrobisz ,to w ich odczuciu żle zrobisz.[/quote]

  Taaa. Wziął łopatę i zrobił? Co to za tekst? Każdy gimnazjalista potrafi wydawać nie swoje pieniądze. 6,5 miliona za remont. BRAWO! ŚWIETNY GOSPODARZ! WSPANIAŁY NEGOCJATOR! "TYLKO" 6,5 MILIONA[b] ZA REMONT[/b]! To nic, że nowy bydynek można postawic

 7. To są jakieś żarty 6,5 mln zł za remont, można postawić za takie pieniądze bibliotekę z czytelnią piękny budynek SOK-u a tak mamy remont starej budy , którą znowu za 10 lat trzeba będzie remontować.
  Można to porównać do remontu starej chaty i zrobienie z tego pałacu. To są żarty a nie gospodarzenie finansami publicznymi:o:@:o

 8. Tylko mozaiki żal …obawiam się że Państwa wycena nowego budynku tego typu jest strasznie zaniżona.Tu może nie tak tanio za remont, ale szybko i przed wyborami.A o to chodziło.;)

 9. "Remont za 6,5 miliona. Powtarzam REMONT a nie budowa nowego. Tak się robi interesy w samorządach " …….
  Ciekaw jestem o jaki interes ci chodzi ? Jak dobrze pamiętam 6,5mln zł wyszło po przetargu , więc zanim coś napiszecie to zobaczcie jakie zadania są tam ujęte, a nie pastwicie się nad tym burmistrzem .Ale zbliżają się wybory więc trzeba troszkę pojeżdzić po władzy . Nikt wam internetowym krytykantom nie dogodzi !!!!

 10. tylko che zwrócić uwagę że 6,5 mln to za wszystkie budynki w ramach projektu: sok, mops , przedszkole i SP 2 – tak więć chyba ktoś tu sieje nieprawdę, coś usłyszał tylko nie wie co dokładnie

 11. to się tylko nazywa 'remontem'.
  tak naprawdę to budują ten dom kultury od podstaw.
  muszą zmienić, bo był budowany starym stylem i nie spełnia wymogów UE… xD

 12. ..Hmmmm taki [b]remont[/b] , ZA TAKĄ [b]KASĘ[/b] to i Moim zdaniem [b]COŚ NIE TAK!!![/b] ale weźmy pod UWAGĘ że nowe wybory i co niektóre TABORETY wypadną z pod TYŁECZKA a więc może i trzeba było coś ZAKOMBINOWAĆ…!!! :( Pozdro!!! Drutek ;0)

 13. Zanim coś z komentujecie to dobrze przeczytajcie , bo głowa boli od niektórych głupich i dziwnych wpisów. Jak tak dużo wiecie to skierujcie sprawę do odpowiednich organów ścigania niech się zajmą tymi którzy według was tak strasznie kombinują. Panie "inspektorze Drurek" to działania !!!!!!!!!!!

 14. Rok temu byłoby za wcześnie, dwa lata temu nie ten styropian, w 2007 nierdzewki nie kładziono na balustrady, itd.
  A może lepiej by się rozsypał!
  Gdzieś podziało swój trefnisi dow****??? Tylko na kiełabsę wyborczą cię stać?

 15. WIECIE CO WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!! CO SIĘ ZROBI W TEJ NOWEJ DĘBIE TO ZAWSZE ŻLE,NAWET NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY KTO MOŻE CZYTAĆ TE WASZE KOMENTARZE PEŁNE OBELG I HAMSTWA. JAK KOMUŚ COŚ NIE PASUJE TO NIECH SIĘ WYPROWADZI Z NOWEJ DĘBY LUB GMINY. NIC NIE UMIECIE DOCENIC, NAJLEPIEJ TO POSTAWIC BUDE Z PIWEM I TYLE. TRZEBA DOCENIAĆ TO CO JEST I STARAĆ SIĘ BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. NIECH NIKT NIE ŻYGA NA DRUGIEGO BO KIEDYS TO SIĘ ODWRÓCI I W TEDY BĘDZIECIE MIEĆ BIDE. WSTYD!!!!
  A CO DO SOK-U TO ROBI SIEPIEKNIE,OBY WIĘCEJ BLOKÓW I INSTYTUCJI TAK ODMIENIAĆ.
  POZDRAWIAM

 16. Mozaiki jeno żal..
  Katowicki Spodek też po barbarzyńsku- traktują -sterop MODERNIZACJA Q.Mać na szaro malują..Brutalistyczna architektura dworca pkp się zmieni w ''cośtam – cośtam'' jak w pkp Kra/kał.. – duży sklep z pociągami na peronach 3-5…

 17. za 8O lat – może , demontując elewacje ze STEROPU.. he,he – odkryją mozaikę.. Nie przymierzając -Bruno S.''sklepy cynamonowe'' i inne… się
  kłania – chichot historii .. Chyba,że [b][size=16]termoizolując – zdewastowali[/size][/b]:o:o:o:o:o

 18. Były wpisy na temat wadliwości robót wykonywanych na tym obiekcie, które są obecnie zasypane ziemią. Temat ten jest przykrywany zachwytem i euforią na temat wystroju zewnętrznego. Dlaczego Władza do komisji odbiorowej nie deleguje jakiegoś fachowca z zewnątrz, niezależnego od inwestora i wykonawcy ;)

 19. "Zabrania się zabraniać" ten napis wyryty jakimś rylcem na elewacji domku kultury pamiętam od zawsze. Szkoda że go tam już nie będzie <— zrobi się nowy ;D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here