Awanse 83 funkcjonariuszy

25

2013-08-04

83 funkcjonariuszy Policji odebrało w poniedziałek awanse na wyższe stopnie policyjne. Uroczyste obchody Święta Policji odbyły się na dziedzińcu renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim, na które przybył Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk.

Miejskie obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w intencji policjantów w kościele p.w. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu. Nabożeństwo odprawił Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz Duszpasterz Garnizonu Podkarpackiego ks. Marek Buchman i Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu ks. Adam Marek. Dalsza część uroczystości odbyła się na dziedzińcu zamku w Baranowie Sandomierskim.

Rozpoczęto ją złożeniem meldunku przybyłemu na uroczystość Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji nadinspektorowi Zdzisławowi Stopczykowi przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Stanisława Sekułę. Po meldunku wprowadzony został sztandar Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, a po nim podniesienie flagi państwowej na maszt.

W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm RP Mirosław Pluta, Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert Mastalerz, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Marian Burczyk, wiceprezes Sądu Okręgowego Grzegorz Zarzycki, Prokurator Rejonowy Marta Mruk – Walczyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej brygadier Andrzej Babiec, Burmistrz Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim Jacek Hynowski, Burmistrz Miasta i Gminy w Nowej Dębie Wiesław Ordon, Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra i Przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów Stanisław Czachurski.

Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu inspektor Mirosław Furdyna w swoim przemówieniu podkreślił ogromne znaczenie służby, jaką codziennie pełnią policjanci.

Dla świętujących w tym dniu policjantów najmilszym akcentem były awanse. Nominacje na wyższy stopień służbowy otrzymało łącznie 83 policjantek i policjantów. W tym dniu wyróżnienia otrzymali pracownicy jednostki Policji. Okolicznościowe dyplomy oraz książki wręczyli sześciu pracownikom nadinspektor Zdzisław Stopczyk i Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu inspektor Mirosław Furdyna.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji pogratulował następnie wszystkim awansowanym i wyróżnionym, a także przekazał podziękowania samorządowi oraz wszystkim podmiotom wspierającym pracę Policji.


Policja

25 KOMENTARZE

 1. Nie moge zniesc widoku "Panow" w czarnych sukienkach… . Gdziekolwiek sie cos dzieje,musza sie pojawic.W tym smutnym kraju to nieuniknione wrrrr

 2. Pan(ie)owie w czarych sukniach wieczorowych wystąp! Pończoch siatkowy podsukienkowy zaprezentuj! Po oficjalnej części, sodom zaprezentuj! Trzep i telep co się rusza marsz!!!!

 3. @qwer
  panu Kukizowi WÓDA i krechy tak zrysowały dyńkę ,że zapomina o Hicie ZCNN się zbliża o Aya RL ,o Piersi ..
  JOW,y nie wypaliły…
  Duda nie wypalił…
  Alkohol wypalił w 100% !! :|
  No i fani – nie dopisują..
  Śpiew łabędzia ?

 4. do# dwadzieścia dwa
  Dlaczego tak uważasz?
  Wypowiedz własną opinie.
  Powiem ci #22 – Zjadłeś mi zboczeńcu dziecko!

  I #22 Jest zboczeńcem .OSZALAŁEŚ se swoimi praktykami!
  JESTEŚ OHYDNY!
  Łatwo prawda? – tak "se" kliknąć..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here