Będzie wspólna promocja Powiatu Tarnobrzeskiego i ościennych miejscowości

9
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Joanna Lewicka naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega była organizatorem pierwszego, roboczego spotkania z przedstawicielami ościennych gmin na temat wspólnej promocji walorów turystycznych naszego regionu. – Duży może więcej, stąd pomysł, aby opracować wspólną politykę promocyjną. Naszym celem są działania, dzięki którym turysta, który do nas przyjedzie, zostanie u nas na dłużej, niż na weekend-powiedziała Joanna Lewicka.
O połączeniu sił na gruncie promocji turystyki rozmawiał Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz przedstawiciele Sandomierza, Gorzyc, Nowej Dęby i Baranowa Sandomierskiego zajmujący się szeroko rozumianą promocją.
Wicestarosta Krzysztof Pitra stwierdził, że zarówno Tarnobrzeg, jak i ościenne miejscowości mają bardzo dużo do zaoferowania, dlatego należy połączyć siły i stworzyć wspólną strategię promocyjną. – Z takim pomysłem wychodziłem już jakiś czas temu, ale nie było zainteresowania, dlatego teraz cieszę się, że powstała taka formalna inicjatywa na niwie samorządowej. Chciałbym, abyśmy stworzyli markę Miasta Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego łącznie z Sandomierzem. Jest to konieczne, ponieważ łączy nas Wisła, zabytki i wspólne sąsiedztwo. Powstają nowe inicjatywy, jak chociażby pomysł Towarzystwa Tatrzańskiego, które planuje wytyczyć Szlak Trzech Zamków: Sandomierz — Dzików – Baranów Sandomierski. Będę zachęcał prezydenta Tarnobrzega i burmistrza Nowej Dęby, aby połączyć szlak ze zwałką na terenach pokopalnianych. Trzeba zrobić konkretną inwentaryzację naszych walorów. Zapewniam, że będę pilnował, aby te spotkania odbywały się cyklicznie — powiedział Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.
Spotkanie stało się okazją do ustalenia wspólnego harmonogramu imprez plenerowych, dzięki czemu lokalne wydarzenia nie będą kolidowały ze sobą terminowo. W zamyśle jest wydanie wspólnej mapy i przewodnika zawierającego najciekawsze zabytki, trasy turystyczne oraz walory przyrodniczego naszego regionu.

9 KOMENTARZE

    • a ty myślisz ze jetes taki idealny i najładniejszy. Na pewno tego czego Ci brakuje to kultury i nawet przy takiej okazji wychodzi z ciebie cham po przodkach ze wsi.

  1. Nalezy jak najszybciej przyspawane ryje platformy i psl odcac od koryta nawet przy pomocy pily mechanicznej to jest w interesie gminy

  2. Akurat Aśka Lewicka z nich wszystkich w okolicy jest najlepsza. To ona przepchała w urzędzie projekt pierwszej Militariady. Idea dalej, więc coś po sobie zostawiła. Może dlatego nie była tam lubiana, bo trochę w efektywności tamto otoczenie przerastała w mojej ocenie.

  3. Osoby o pokroju Aski Lewickiej, z pomysłami i energią do działania, powinny zastąpić wypalonych i \”przemęczonych\” ale nadal piastujące stanowiska w świecie sporty czy kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here