Będziemy jeździć po kostce brukowej?

53

10.10.2012

W artykule pt: Gdzie trafi kostka z ulicy Żeromskiego opisywaliśmy plany burmistrza Wiesława Ordona dotyczące zdjęcia asfaltu na głównych ulicach w mieście. Perspektywa jazdy samochodem po granitowej kostce nie wszystkim przypadła do gustu.

Gdy pod zamkniętą ulicą Żeromskiego zdjęto asfalt dyrektor ZS 1 Janina Lubera zwróciła się do burmistrza Wiesława Ordona o przekazanie granitowej kostki dla placówki w celu modernizacji dziedzińca szkolnego (gimnazjum i liceum). Burmistrz Wiesław Ordon nie zgodził się na propozycje Janiny Lubery, a w odpowiedzi stwierdził , że samorząd powraca do starych projektów zdejmowania asfaltu z ulic „Jana Pawła II, Krasickiego i Al. Zwycięstwa” – Nie wiemy w jakim stanie jest ta kostka– wyjaśniał burmistrz Ordon. –Tak więc ta która pozostała z Żeromskiego zostanie wykorzystana na uzupełnienie ewentualnych ubytków.

W tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miejskiej głos zabrała mieszkanka jednej z wymienionych ulic –Nie chcemy mieszkać na ulicach brukowanych i nie chcemy cofać się do średniowiecza. Piękny asfalt jest, wszystkim służy. Łatwiej jest chodzić i jeździć po asfalcie niż po granicie. Dęba to jest młode miasto i nie ma średniowiecznych tradycji. Także bardzo prosimy aby pan nam tego nie robił.

Wiesław Ordon odpowiadał asekuracyjnie- Bez udziału radnych tej decyzji nie podejmiemy. Na dzisiaj jest pewien pomysł a do realizacji jeszcze jest czas. Na pewno nie stanie się to w przyszłym roku.

No to czekamy…

/kk

53 KOMENTARZE

 1. Niesamowita wizja rozwoju. Proponuję odkuć tynki z bloków. Będziemy mieli piękny widok na cegłę. Taki powrót do korzeni. Dla niektórych. Następnym etapem może być 'powrót do korzonków' czyli do lasu. Może już czas przerwać radosną twórczość ekipy p. Burmistrza

 2. Widac jaka to koszula bliższa ciału obecnej ekipie rządzącej. I te westchnienia do czasów minionych. Gratuluję pomysłu. Rewelacja godna zakonserwowania w skansenie.

 3. Proponuję jeszcze powrócić do montażu czerwonych haseł propagandowych co widniały niegdyś na blokach – to takie historyczne i zjawiskowe! Dodatkowo proponuję aby ten bruk burmistrz położył na odcinku krajowej 9 przy swoim domu w TW

 4. Proszę ubrać urzędników gminnych w kapcie słomiane, koszule i portki z lnu. Zapaski dla pań i kapelusze slomiane dla "panów". Będziemy jedyną taką gminą w Polsce. O mieście nie wypada nawet mówić w doborowym towarzystwie tak miłościwie nam panujących.

 5. A kto zapłaci za położony na darmo asfalt??? Ale tu to normalne najpierw kładzie się asfalt, lub kostkę a potem się to rozwala bo trzeba rury wyremontować.

 6. [b]Nowa Dęba to średniowiecze! W Kolbuszowej budowany jest McDonalds! Mają olbrzymiego Rossmanna, Tesco, Media Expert – dlaczego w Dębie nic nie budują?!!! Dlaczego Ordon nie stara się, aby Dęba rozwijała się także pod względem sklepów?!!! Przecież Lidl chętnie wybudowałby w Dębie sklep, jeśli Urząd Miasta zaproponowałby atrakcyjny teren! Dzięki temu będą nowe miejsca pracy dla mieszkańców![/b]

 7. pamiętam tą kosteczkę za komuny tak było!!!!!No niestety wracamy sie w rozwoju do czasów komuny i biedy! Ale pan Burmistrz dobrze wie, że będzie jeszcze większa bieda więc po co razić ludzi dobrobytem na ulicach!!!!tylko po co wywala się tyle kasy na jakaś przebudowę plant, skoro dawniej było tak "prosto" i skromnie!?

 8. [quote]Nie chcemy mieszkać na ulicach brukowanych i nie chcemy cofać się do średniowiecza. Piękny asfalt jest, wszystkim służy. Łatwiej jest chodzić i jeździć po asfalcie niż po granicie. Dęba to jest młode miasto i nie ma średniowiecznych tradycji. Także bardzo prosimy aby pan nam tego nie robił.[/quote]

  Ordonie! Pod swoją chałupą w Tarnowskiej Woli zedrzyj asfalt i śmigaj po kocich łbach! Miasto zostaw w spokoju!

 9. tydzien ratuszowe siedzialy cicho ,trzy dni udawaly zabiegi tachniczne i prosze jakie cudo z tego wyszlo KOSTKA BRUKOWA co to p. Dyrcio chciala sie na niej uwlaszczyc

 10. Piszecie ze Ordon robi powrót do PRL! Marzenie! W PRLu na zakładach pracowało 2 tys ludzi. Miasto tętniło życiem. Budowano nowe bloki.
  A dziś? Ucieczka młodych ludzi, zapaść na zakładach ( dramatyczne wieści z Sanfarmu), gmina zatopiona w długach!!!! Niech ten koleś zwany burmistrzem u siebie w Tarnowskiej zrywa asfalt a nie tutaj.

 11. Dlaczego sie tutaj nic nie buduje?? to proste bo nikt nie wyda zgody na wyciecie drzewa- korzyscuie z tego faktu maja tylko amatorzy taniego wina- nikt poza tym

 12. Malo wiesz. Max 2 lata i będzie zapaść. Dlaczego? Mam zagadkę: ZM Mesko i ZM Dezamet. Jakie relacje łączą oba zakłady i co to będzie oznaczać dla jednego z nich? Dziękuję dobranoc. Szykujcie się do pakowania walizek. Ironią jest to, że kadra i związkowcy tego jeszcze nie załapali i mówią że wszystko jest oł rajt. Lasowiacka krótkozwroczność czy lasowiacka głupota?

 13. Miasto i gmina Nowa Dęba ma bardzo dobrego gospodarza, widać to po wielu działaniach .Jeśli ktoś mówi , że tak nie jest to jest człowiekiem złóśliwym , a może chorym na niewiedzę. Tyle dróg jeszcze nigdy nie zrobiono, tyle km kanalizacji ułatwia życie mieszkańcom , prawie nowy SOK ….. wiele tego jest.Opozycja rozumiem jest potrzebna , ale taka która konstruktywnie rozwiązuje problemy , ma propozycje , przykłady rozwiązań wielu spraw a nie taka która buduje swój wizerunek na totalnej krytyce.

 14. Częsciwo zgadzam sie z Toba, ale dla kogo to wszystko?? dla kogo SOk, basen itp??, deba ma strefe na która NIe przyciaga się inwestorów a co za tym idzie nie powstaja tu miejsca pracy, a wydaje mi sie ze to jest wyznacznikiem "jest dobrze" a nie remont jakiegoś budtynku. Zresztą sami widzieicie jak młodzi wyjeżdzają stad za praca. Za niedługo deba stanie się mistaem emerytów, rencistów i bezrobotnych.

 15. zgadzam sie z 23. brać kredyt i wydawać publiczną kasę każdy umie bo nie ma tu nic trudnego. ale wydawac kase tak by miasto sie rozwijalo, ludzie mieli prace to cos za co by sie cenilo wladze lokalne… a tak? kredyt na splate kredytow, długi, zero wizji… zwykłe trwanie i pierdzenie w stołki za grubą kasę

 16. mam pytanie ? po co nam te planty?, wycięto piękne dęby, wydamy 5mln,na deptaczki,ławeczki, krzaczki ….a czy nie lepiej ściągnąć tu inwestorów? za tą kasę wybudować nowe hale zachęcające inwestorów / tak robi się w Tarnobrzegu/ co na to wy mieszkańcy N.D ? , no chyba że ludzie z Tarnowskiej będą tu na spacery przyjeżdżać…

 17. [b]Kostka brukowa jest idealna do ślizgania się po niej samochodów w czasie deszczu i mrozu. Wiec czynnik bezpieczeństwa mamy z głowy Po drugie. Kto odpowie za marnotrawstwo kasy wyłożonej na asfaltowanie tych ulic? Po następne – dla kogo jest miasto? Dla Jego Excelencji Wiesława O., czy dla mieszkańców i ich wygody? Po drugie następne, dlaczego burmistrz zajmuje sie wydawaniem kasy na takie bzdury, a umierające miasto dale pogrąża sie w niebyt? Moze czas na zmianę tzw lidera? Nowa Dębo , obudź się…[/b]

 18. Ja się pytam, czy burmistrz dysponuje dokumentacją dotyczącą Alei Zwycięstwa? Czy jest pewny, ze pod asfaltem jest rzeczona kostka? Ta ulica pierwotnie była asfaltowana lata przed ulicami J.P. II, 1 Maja, Krasickiego i Żeromskiego. Dlaczego? Bo tam nie ma żadnej kostki. Pamiętam dziury w jezdni przed ostatnim asfaltowaniem, nie było tam śladów granitowej kostki. Ale jestem za!!! Okaże się po raz kolejny jakiego mamy mądrego władcę i może tym razem za niegospodarność wyleci w niesławie na zbity ryj

 19. Po pierwsze to jeszcze nic pewnego ,czy rzeczywiście kostka na ul.JP bedzie
  Po drugie jestem za, urokliwie to bedzie wygladało .Ta ulica to nie autostrada tylko ulica miasta i mówienie ,że trudno sie bedzie jeżdzic, że bedzie ślisko ,że bedzie głośno to gadanie na wyrost.
  Po trzecie jak czytam niektóre posty to mam wrażenie ,że asfalt jest synonimem co najmniej postępu cywilizacyjnego:P
  Po czwarte w…wia mnie krytykowanie przy kazdej okazji burmistrza
  aż cisnie sie na mysl powiedzenie o belce i drzazdze w oku.Ratusz krytykuje -rozumiem takie prawo opozycji ,mówi ,ze jest nową i niezamieszaną w dawne układy siła polityczna .Ale chciałbym sie np dowiedziec dlaczego ta nowa siła polityczna odbywa spotkania z p.Wacławem ? z p.Pawłem ? Czyżby chodziło o przyszłe wspólne rządy w gminie?

 20. [quote]Ta ulica to nie autostrada tylko ulica miasta i mówienie ,że trudno sie bedzie jeżdzic, że bedzie ślisko ,że bedzie głośno to gadanie na wyrost.[/quote]

  No tak.. sprawdźmy to organoleptycznie… zerwijmy asfalt i sprawdźmy czy będzie ślisko, szybko czy wolno. A co! Stać nas! Ordon weźmie kolejny kredyt na nowy asfalt. Skoro planty można co chwile robić nowe to dlaczego niby ulic nie można co chwilę zrywać i kłaść na nowo?

 21. Jak WW i PG opowiedzą o WO i ŻZ pewne historie to kampania wyborcza będzie pełna od fajerwerków… Skoro nawet bliskie otoczenie WO poznało się na nim (szkoda że tak późno) to daje to wiele do myślenia.

 22. Jeszcze proponuję zerwać z tych ulic kostkę,sprzedać a pieniądze przeznaczyć na dopłaty do mieszkań bo zwiększa się liczba zalegających z opłatą czynszu.
  Niech miasto sobie samo radzi a nie cała gmina ma wspomagać.

 23. [quote]Jeszcze proponuję zerwać z tych ulic kostkę,sprzedać a pieniądze przeznaczyć na dopłaty do mieszkań bo zwiększa się liczba zalegających z opłatą czynszu.
  Niech miasto sobie samo radzi a nie cała gmina ma wspomagać.[/quote]

  To chyba komornik jest najlepszym rozwiązaniem, a nie kostka

 24. A w grajdole na polanie bez zmian …… ludzie uczynni w sercach niewinni , sądząc po komentarzach , a u nas w RKL spoko i praca na polanie dla nas zawsze jest , bo my ludzie pracowici a nie narzekający malkontenci .

 25. Nawet jakby pod asfaltem była bursztynowa komnata to jestem na nie. Trzeba poprawiać wszystko, samą kostkę, krawężniki i części chodników przyległych do tychże ulic Po drugie to nigdy ta kostka nie będzie tak ładnie ułożona jak chociażby przy rampie kolejowej która to pamięta pewnie czasy II WŚ albo i po niej. Jestem na nie, a Panu burmistrzowi życzę aby mniej spał na wznak..

 26. wystarczy ze ulica na leśnej wyglada jak z kostek …. te dziury to masakra a oni nic nie robią ….. szkoda zawieszenia do jazdy po takich kostkach
  P.S. Warto było głosować na Wieśka ?!

 27. Mieszkanko! Nie przychodź więcej na sesje i nie burz sielanki bo "sir Rafal" (post nr 48) uważa że to czy Ordon zafunduje ci kocie łby zamiast asfaltu to …temat zastępczy. To, że poczekalnia kosztowała dużo kasy ale jest zamknięta niech cie nie zraża bo to temat zastępczy. Jedynym godnym uwagi tematem jest, że… no np. że Wiesio za twoje podatki kupił puchar który wręczył jakiemuś dziecku… reszta tematów to tematy zastępcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here