Betlejemskie Światło Pokoju u burmistrza

1

Harcerze ze Środowiskowego Szczepu Drużyn Harcerskich „Jedynka” ruszyli na ulice Nowej Dęby, żeby przekazać płomień z Betlejem instytucjom i organizacjom. Przyszli także do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, gdzie przekazali światło pokoju i złożyli świąteczne życzenia na ręce zastępcy burmistrza Zygmunta Żołądzia.

     Burmistrz podziękował za życzenia i kolędę, a harcerzom życzył wytrwałości w doskonaleniu siebie oraz w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

     Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju jest tradycją, w której uczestniczą skauci z całego świata. Światło z Betlejem jest symbolem miłości, dobra, pokoju i jedności.

„Zauważ człowieka” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Zostało ono przywiezione z Zakopanego przez nowodębskich harcerzy. Do Polski płomień przybył dzięki skautom ze Słowacji.

     Przekazanie Światełka Betlejemskiego mieszkańcom będzie miało miejsce podczas Wigilii Gminnej, która odbędzie się w piątek 18 grudnia o godz. 18:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

UMIG
RL/MM

1 KOMENTARZ

  1. Symbol milosci?, wlasnie ta milosc widac w sejmie w wykonaniu PLATFORMY,a usciskom nie bedzie konca w poniedzialek ,a propo TK proponuje WETLINE aby lesne dziadki mialy swieze i czyste powietrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here