Biała Sobota w Szpitalu – Relacja

2

Z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Nowa Dęba i ościennych miejscowości spotkała się możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych i porad w ramach Białej Soboty, zorganizowanej przez Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. W trosce o zdrowie mieszkańców dyrekcja Szpitala zaprosiła mieszkańców na bezpłatne badania, porady i konsultacje do namiotowego miasteczka w sobotę, 11 czerwca w godzinach 10:00–13:00 przy ul. Kościuszki 1C w Nowej Dębie. W ramach wydarzenia można było skorzystać z porad z zakresu diabetologii, psychologii i psychiatrii, rehabilitacji, reumato-logii, ginekologii i położnictwa, chirurgii, w tym także z zakresu pielę-gnacji ran.

Z mieszkańcami i pacjentami w białym, namiotowym miasteczku spotkała się Marta Piskór, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, Andrzej Polak, zastępca dyrektora ds. medycznych, personel medyczny oraz pracownicy administracji. Do skorzystania z oferty za-chęcał także Jerzy Sudoł, radny powiatu tarnobrzeskiego.
W ramach wydarzenia odwiedzający mogli skorzystać z ćwiczeń ogólnousprawniających prowadzonych przez fizjoterapeutę, porad psychiatry, psychologa i diabetologa, uczestniczyć w prezentacji no-wych metod fizjoterapeutycznych oraz instruktażu udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych z nowodębskiego szpi-tala. Dla zainteresowanych przygotowano pokaz pielęgnacji ran prze-wlekłych, odleżyn i bandażowanie. Ogromnym zainteresowaniem cie-szyły się konkursy z nagrodami, w których można było wygrać między innymi aparat do pomiaru ciśnienia oraz gleukometr.  Organizatorzy zadbali także o materiały edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej i słodki poczęstunek.

Szpital Powiatowy

2 KOMENTARZE

    • Ciekawe dlaczego takiej białej soboty nie zorganizowano w Cyganach. Mieszkańcy miasta mają zdecydowanie bliżej do służby zdrowia, mieszkańcy wsi zdecydowanie trudniej , szczególnie seniorzy. P. Jurku przed wyborami to o nas pamiętasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here