Budowa ścianki odłożona

19

Podczas zeszłorocznej sesji budżetowej (2009 r.) burmistrz Wiesław Ordon, powołując się na wyniki ankiety zamieszczonej na stronie internetowej nowodębskiego magistratu, które jednoznacznie wskazywały, że większość biorących w niej udział mieszkańców jest za postawieniem ścianki wspinaczkowej, deklarował, że zadanie to zostanie przez samorząd podjęte. – Myślimy o pomieszczeniach zamkniętych tak, żeby to było nadzorowowane- mówił burmistrz. Ścianka miała stanąć w Zespole Szkół nr 1 i w części kosztów partycypować miał powiat tarnobrzeski.


Fot.: Ścianka wspinaczkowa w Sandomierzu. Źródło:

http://www.mosir.sandomierz.pl/Od tamtego czasu minął już ponad rok jednak ścianki jak nie było, tak nie ma.
Zygmunt Żołądź, zastępca burmistrza tłumaczy, że plany pokrzyżowała pogarszająca się sytuacja ekonomiczna: Niestety kryzys w gospodarce, zmniejszenie wpływów, a tym samym sytuacja finansowa Gminy, zmusiły nas do rezygnacji miedzy innymi z tej inwestycji. Kwota 20 tys. przeznaczona na ten cel w budżecie roku 2009 to zaledwie 1/3 całości kosztów wykonania ścianki. Pozostała kwota miała być ujęta w budżecie roku 2010. Z uwagi na planowane oddanie inwestycji – basenu – nauka pływania stała się priorytetowym zadaniem, dlatego też finanse zostały przesunięte właśnie na ten cel. W tym roku planowane wydatki na pływanie są zwiększone o 150% w stosunku do planów z lat poprzednich. To powoduje, że budowa ścianki musi zostać odłożona.

rek


Materiał filmowy ze stycznia 2009 roku

19 KOMENTARZE

 1. Ścianka,tak sam o potrzebna jak basen.
  Kto to niby się będzie wspinał i po co?
  Pływaków tyle co alpinistów.
  Uważam,że należy przeznaczyć te pieniądze na dodatkowe śniadania w Opiece Społecznej.
  Byłyby śniadanka,obiady jeszcze tylko kolację.
  I wszystkie problemy lokalne rozwiązane.
  Dziękuje.
  Pozdrawiam
  "Panów Burmistuf"

 2. [quote]Zygmunt Żołądź, zastępca burmistrza tłumaczy, że plany pokrzyżowała pogarszająca się sytuacja ekonomiczna: Niestety kryzys w gospodarce, zmniejszenie wpływów, a tym samym sytuacja finansowa Gminy, zmusiły nas do rezygnacji miedzy innymi z tej inwestycji. Kwota 20 tys. przeznaczona na ten cel w budżecie roku 2009 to zaledwie 1/3 całości kosztów wykonania ścianki. Pozostała kwota miała być ujęta w budżecie roku 2010.[/quote]
  a czy nie jest to czasami decyzja pokontrolna NIK o rezygnacji z budowy ścianki ?
  Było by lepiej gdyby włodarze zajęli się poprawą opieki społecznej dla ludzi faktycznie potrzebujących takiej pomocy ponieważ wiele gospodarstw domowych nie stać na podstawowe potrzeby, czyli zakup żywności, opłatę podstawowych rachunków itp. z powodu utraty pracy a każdy wie jaki jest obecnie rynek pracy, zgroza i rozpacz !

 3. na filmiku wszystko ładnie widać jak kłamie i mu się rączki pocą,
  już wtedy wiedzieli z Zygim że ze scianki będzie lipa…

  Nie obiecuj, jeśli nie możesz dotrzymać obietnicy

 4. Za parę dni ,no może tygodni chluba mieszkańców N.D. BASEN zostanie zamknięty i ekipy przystąpią do generalnego remontu . .Więc po co ścianki budować i cały czas naprawiać . jeszcze ktoś skręci kark .WŁADZA NIE BĘDZIE SIĘ WYCHYLAĆ . ;)

  .Ps.Przepraszam za błędny wpis w innym miejscu .:)

  Don Qujote

 5. Obiecywanki-cacanki a głupiemu…

  wiele razy obiecywano i co z tego mamy ! tak właśnie pracuje dzisiejsza władza – nie inaczej jak wcześniejsza ! te same metody powielane i stosowane inaczej nazywane – projektami itp. czarodzieje i bajkopisarze. Wstydźcie się !!!:D

 6. Wiesz Don Qujote – masz rację z tą ścianką ! ta zagrywka jest raczej celowa – bo przemyślano sprawę tyle że po decyzji. Ta ścianka nigdy nie powstanie bo nikt z tych mądrych pomysłodawców nie weźmie na siebie odpowiedzialności za wypadek lub uraz na ściance. Zastanawiam się tylko po co tak karmią nas obietnicami i kłamstwem ?

 7. Oczywiście, że będą chcieli błysnąć ścianką.
  A odpowiedzialność – w pakiecie ze ścianką będzie ustawiony "instruktor" na etacie. Bo nie chodzi o ściankę.

  Chodzi o etat dla znajomego!

 8. tak positive masz rację ale jest to czego władza nie lubi – czyli : bo ludzie będą gadać !!! będą gadać ludzie że to Państwo Burmistuf miało taki pomysł żeby ściankę postawić i na złamanie karku z niej spaść.

 9. Ojciec z synem prowadzili przez wieś osła. Ludzie widząc to zaczęli gadać: Ale z nich głupcy! Mają osła a nie jadą na nim.
  Mężczyźni słysząc to wsiedli na osła i jechali dalej. A ludzie widząć to zaczęli gadać: Co za podli ludzie! We dwóch na jednym biednym zwierzęciu!. Mężczyżni słysząc to postanowili że osłem pojedzie syn a ojciec będzie szedl obok. Ludzie widząć to zaczęli gadać: Cóż to za syn co jedzie na ośle a biednemu starcowi każde iść obok!. Mężczyźni slysząc to zamienili się miejscami. Ludzie widząć to zaczęli gadać: Cóż to za podły ojciec co siedzi na ośle a biednemu synowi każe iść za nimi…

  Do Atyla: Ludzie gadali, gadają i gadać będą. Tak więc nie patrzmy na to tylko róbmy swoje.

 10. Ej, pieniądze na ściankę były zaklepane już wcześniej. To tak sobie można przesuwać pieniądze między rubrykami i INFORMOWAĆ NAS DOPIERO PO PODJĘCIU DECYZJI ?> DZIĘKUJEMY.

 11. Nie bardzo rozumiem…koszt ścianki to ok. 60 tyś…za takie peniądze można wybudować "mały domek"… rozumiem, ścianka to kawał ściany (jednej) i uchwyty…tak?..

 12. no i po co tyle gadania…na basen trzeba bylo czekac 30 lat, to na scianke – jako, ze to mniejsza inwestycja – pewnie z 10…a moze by tak "cegielki" zaczeli sprzedawac…bo z basenem tak bylo:)

 13. a wiochy też należą do gminy i co-im się nic nie należy? a w mieście ludzi tak bardzo boli,że coś się tam dzieje? a może np dlatego,że tam ludziom bardziej zależy,a w mieście tylko gadać potrafią a nic nie robią poza tym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here