Burmistrz bierze kolejny kredyt. Tym razem na prawie 3 miliony złotych i to jeszcze w tym roku!

17

Mimo ogromnego zadłużenia Gminy, trwonienia pieniędzy na prawo i lewo oraz zwracanych dotacji burmistrz Wiesław Ordon „nie próżnuje” i zaciąga kolejny kredyt. Tym razem na prawie 3 miliony złotych. Jak to miewa w obyczaju, ciężar spłaty tego kredyty przesuwa na kolejne kadencje samorządu.

Notoryczne zadłużanie gminy nie robi na mieszkańcach najmniejszego wrażenia, tak jakby nie rozumieli, że gdy przyjedzie czas spłaty „długów Ordona” wówczas nic w gminie nie będzie dało się zrobić. Nie będzie na szkoły, na „dziury w drogach” i na inne ważne potrzeby. Rajcowie widząc pochwałę dla zatapiania Nowej Dęby w długach, zachowują bezpieczne milczenie.

W dniu dzisiejszym burmistrz Wiesław Ordon podjął decyzję o wyłonieniu Banku Gospodarstwa Krajowego jako podmiotu który jeszcze w 2015 roku udzieli gminie 2 899 120,-zł (dwa miliony osiemset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy sto dwadzieścia złotych)

I transza pożyczki ma zostać wypłacona do dnia 30 września 2015 roku w kwocie – 1.000.000,-zł.

II transza: do dniu 30 listopada 2015 roku w kwocie – 1.000.000,-zł, a III transza: do 31 grudnia 2015 roku w kwocie 899.120,-zł

Mimo, że mieszkańców Nowej Dęby z roku na rok ubywa, ciężar spłaty kredytu został odłożony na lata przyszłe. Mając na uwadze iż ta praktyka jest stosowana od początku rządów Wiesława Ordona, kolejne samorządy będą zajmować się tylko i wyłącznie spłatą zaciągniętych przez niego długów.

17 KOMENTARZE

  • Kredyt został wzięty na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. To się nazywa spirala długów.

 1. Ordon wie, ze to juz jego ostatnia kadencja, wiec trzeba zadłużyć się, aby mieszkańcy, kiedy to będzie nowy burmistrz juz musiał spłacać kredyty( a wiadomym jest, że to sie będzie wiązało z zaciskaniem pasa podwyżki podatkowe itp) zaczną chwalić Ordona, ze tak dużo zrobił dla miasta a ten nowy to tylko podwyżki i podwyżki i nic nie robi…bo niby za co?!!!!

 2. Ja nie widzę problemu,jak się tylko JASIU zgodził to znaczy że pożyczka jest konieczna.Diety wzrosły, a z czego je pokryć.
  Podatnicy zapłacą, a nóż jeszcze Urząd Marszałkowski zweryfikuje przyznane dotacje i część pieniędzy trzeba będzie zwrócić, z czego pokryją te koszty.Musi się ratować,co pójdzie po „kolędzie” po domach jak dawniej i poprosi o składkę.

  • Buhaha :) Propaganda iście żołędziowska. 3 miliony kredytu na stadion :) Zrobią tam drugie planty ? :D :D
   Prawda jest taka że gmina ledwo zipie przez Ordona i Żołędzia i trzeba brać kredyty za kredytem żeby Ordon miał co miesiąc wypłatę w kwocie ponad 10 000zł miesięcznie.

 3. burmistrz wie co robi od nowego roku wchodzi podatek katastralny czeka na podpis, tak że podatki wzrosną trzykrotnie, już chodzą i mierzą mieszkania żeby je opodatkować po nowemu.Tak że spłaci tą pożyczę bardzo szybko.

  • Jasiu wskaż mi kiedy odbyło się głosowanie w Sejmie nad tą ustawą, co to niby ma wejść od nowego roku.

 4. A może na remont chodnika wzdłuż ul. Łagockiego, bo zaczęli dziś go rozbierać. Porobili chwilę i zaraz uciekli, bo to przecież miejsce Straży Miejskiej z fotoradarem.

  • A może lepiej niech Ordon weźmie się za oświetlenie przy chodniku do zakładów metalowych i do szkoły zawodowej bo qurfa szlag człowieka trafia. Żebyś w piekle się smażył burmistrzu i że świeczką chodził spać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here