Burmistrz nagrodził strażaków i olimpijczyków

10

24/08/11r.
Specjalne dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali nowodębscy uczniowie – laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych.

Nagrody uczniowie otrzymali w ramach realizacji lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży przyjętego przez Radę Miejską w Nowej Dębie w 2008 r. Z rąk burmistrza Wiesława Ordona oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Serafina i Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Kazimierza Skiminy otrzymała je dwójka laureatów olimpiad z ubiegłego roku szkolnego: Katarzyna Samojeden, uczennica klasy III gimnazjum w Cyganach, laureatka konkursu z j. niemieckiego na szczeblu wojewódzkim oraz Maciej Musiał uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie, laureat konkursu z j. angielskiego.

Nagrody otrzymała także trójka finalistów olimpiad: Mateusz Dudek z klasy III Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, za sukces w konkursie z j. niemieckiego oraz uczestnicy konkursu z chemii, uczniowie klasy III Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie – Przemysław Furtak i Tomasz Kot.

Dyplomy uznania otrzymali także rodzice uczniów oraz nauczyciele: Beata Metryka – nauczycielka j. niemieckiego z gimnazjum w Cyganach, Liliana Kulig – nauczycielka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Dębie, oraz nauczyciele z Gimnazjum nr 1 w Nowej Debie: j. niemieckiego – Monika Żurek-Tabor i chemii – Marzena Zöllner.

Jak podkreślił podczas spotkania burmistrz Wiesław Ordon – To wspólny sukces uczniów i nauczycieli, którzy swoją ciężką pracą zapracowali na te wyniki ale także rodziców. Szkoła bowiem uzupełnia tą pracę, którą na co dzień ze swoimi dziećmi wykonują rodzice.


—————————————-

Burmistrz gratuluje zwycięskim drużynom strażackim

Nowodębscy strażacy zdominowali VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze miasta i powiatu tarnobrzeskiego, jakie w miniony weekend odbyły się w Gorzycach.

Wczoraj w magistracie burmistrz Wiesław Ordon i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Serafin pogratulowali zwycięskim drużynom OSP Nowa Dęba. Jak podkreślił burmistrz zawody pożarnicze przyczyniają się do podnoszenia gotowości do stawiania czoła rzeczywistym zagrożeniom przez jednostki OSP – Wasze sukcesy to dowód wysokiej sprawności nowodębskich strażaków ochotników i ochotniczek – dodał burmistrz.

Dyplomy i gratulacje to jedno – dodaje burmistrz – ale gmina wspomoże także nowodębskich ochotników w bardziej wymierny sposób, zwiększając wsparcie finansowe na modernizację remizy.

PA10 KOMENTARZE

 1. Witam. Nie chcę nikogo atakować. Gratuluję olimpijczykom oraz strażakom. Jednym i drugim życzę mnóstwo sukcesów. Panu burmistrzowi gratuluję posunięcia "pijarowskiego".
  Pan burmistrz zapowiada, że udzieli wsparcia finansowego na modernizacje remizy. Bardzo się cieszę. Niech młodzi ludzie mają gdzie się spotykać. Ale mam kilka pytań:
  1) Kiedy możemy się spodziewać szatni na kortach tenisowych? Np. taką jaka planowana jest w Cyganach?
  2) Kiedy możemy się spodziewać wykonania drenażu kortów tak aby po opadach deszczu mogły na siebie zarabiać?
  3) Kiedy doczekamy się adaptacji pomieszczeń na krytej pływalni? Np. wykonania tam słynnej już siłowni?
  4) Kiedy inne stowarzyszenia z terenu naszego miasta doczekają się siedziby – np. takiego budynku jak mają w sołectwach Domy Ludowe itd.
  My w mieście też mamy potrzeby i chcielibyśmy aby ktoś je w końcu zauważył. Przecież miasto też na pana burmistrza głosowało.

 2. #1 Na Miescie w ost latach zostaly przebudowane plany, wybudowany basen kryty, trwa przebudowa modernizacje SOK i Kina.

  Wymien jedna rzecz ktora zrobione byla dla mieszkancow dzielnicy Deba. Poza 2 tablicami informacyjnymi.

 3. Panie burmistrzu moja córka wygrała z koleżankami mistrzostwa województwa w minisiatkówce i była na Mistrzostwach Polski zajmując 11 miejsce. Czy jesteście Państwo w stanie to docenić? To jest też swego typu olimpiada szkolna! Jak do tej pory niestety doceniła ich tylko szkoła.

 4. ad5
  Wygrała wojewódzkie!
  ad3
  Mickey:
  basen służy całej gminie, sok i kino również. takie rzeczy z natury się buduje w centrum a nie np. w szczerym polu w rozalinie. Od 20 lat ten sam radny jest na osiedlu więc on ponosi chyba odpowiedzialnosc za taki stan rzeczy prawda? Kolejna rzecz że nie ma negacji potrzeby remontu strażnicy lecz upomnienie się o inne sprawy: korty, siłownie, siedziby dla KILKUDZIESIĘCIU (conajmniej) stowarzyszen czyli jakis kilkuste osob ( a nie kikkunastu jak w przypadku szatni za 400 tys)

 5. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze kilka razy to może zrozumiesz. 11 miejsce w Polsce w grze zespołowej to jest niewątpliwie sukces. Ty niestety takiego nie jesteś w stanie osiągnąć!!!

 6. Gratulacje dla laureatów i finalistów. A tak przy okazji, to dobrze być nauczycielem i odbierać gratulacje za trud ucznia, pieniądze rodziców i prace KOREPETYTORA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here