Burmistrz policzy podróżnych i zadecyduje o godzinach otwarcia poczekalni

36

24.08.2012r.


Nie milkną echa naszego artykułu \”Dworzec jest dworzec. Wypić zawsze można\” w którym opisywaliśmy akt podwójnego świętowania oddania do użytku \”nowego dworca\” w Nowej Dębie (raz w 2009 roku i drugi raz w 2012 roku), oraz krytycznie odnosiliśmy się do godzin otwarcia poczekalni.


Zobacz poprzedni tekst

Przypomnijmy, że w okresie letnim poczekalnia jest czynna od 7 do 19! Natomiast w sobotę czynna jest jedynie do godziny 14, a w niedziele i święta jest zamknięta.

Oficjalnym powodem ograniczonej dostępności do poczekalni są zbyt wysokie koszty utrzymania pracowników. W tym miejscu pojawia się pytanie czy nie zdawano sobie z tego sprawy na etapie projektowania i wykonywania obiektu?

Wydaje się jednak, że po naszym artykule burmistrz Wiesław Ordon zrozumiał, że obecne godziny funkcjonowania poczekalni nie spełniają oczekiwań mieszkańców. W gazecie \”Echo Dnia\” zapowiedział: \”Będziemy monitorowali ruch pasażerów w niedzielę. Zamontujemy na dworcu kamerę, będziemy mieć stażystów. Postaramy się o pieniądze z powiatowego urzędu pracy.\” Monitoring rozpocznie się po wakacjach i potrwa miesiąc.

Kot Krzysztof

36 KOMENTARZE

 1. [quote]Burmistrz policzy podróżnych i zadecyduje o godzinach otwarcia podczekalni[/quote]
  Taaaak Panie Ostapko, burmistrz przyjdzie i dla Pana policzy :) redaktor… Ostapko…
  [quote]Oficjalnym powodem ograniczonej dostępności do poczekalni są zbyt wysokie koszty utrzymania pracowników.[/quote]
  A jaki wg. Pana jest nieoficjalny powód ? spisek Żydo-Komunistów ? wpływ obcego wywiadu ? lekko licząc to jakieś 30tyś zł rocznie.
  [quote]W tym miejscu pojawia się pytanie czy nie zdawano sobie z tego sprawy na etapie projektowania i wykonywania obiektu?[/quote]
  A więc jednym rozwiązaniem było zaniechanie budowy dworca gdyż nie ma pieniędzy na jego funkcjonowanie 24/7 ? haha nie stać nas na autostrady więc nie remontujmy dróg :) myślenie Pana Ostapki :)
  Propaganda trwa, ale czego się nie robi dla pensji burmistrza prawda Panie Radny? :)

 2. Proponuję by radni z Ratusza wypracowali i poddali radzie do przegłosowania w jakich godzinach ma funkcjonować poczekalnia i skąd pozyskać dodatkowe środki na zwiększenie etatów , może radni zdecydują się na obniżenie sobie diet lub zaproponują by obniżyć pensje nauczycielom lub ratownikom z basenu a wygospodarowane środki finansowe przeznaczyć na etaty dla dodatkowych pracowników poczekalni.
  Może nie tylko krytykować a coś mądrego zaproponować, a swoją drogą czy to już kampania wyborcza.

 3. [quote]Burmistrz policzy podróżnych i zadecyduje o godzinach otwarcia podczekalni[/quote]

  Tak Panie Ordon, to jest skrót myślowy. Taki sam jak "Burmistrz zmodernizuje planty". Wiadomo, że nie będzie kopał łopatą ale tak się mówi, prawda?

  Oficjalnym powodem ograniczonej dostępności do poczekalni są zbyt wysokie koszty utrzymania pracowników.

  [quote]A jaki wg. Pana jest nieoficjalny powód ? spisek Żydo-Komunistów ? wpływ obcego wywiadu ? lekko licząc to jakieś 30tyś zł rocznie. [/quote]

  Np taki, że Panie Ordon nie pomyślałeś Pan i ustaliłeś głupie godziny otwarcia … Pojawił się szum bo ludzie się wkurzyli i teraz tłumaczysz się kasą zamiast powiedzieć "popełniłem błąd. Ci sami ludzie mogli pracować od 16 do 24.. W dzień jest tyle ludzi w tym miejscu miasta + monitoring ze tam nie trzeba pracowników.

  [quote]A więc jednym rozwiązaniem było zaniechanie budowy dworca gdyż nie ma pieniędzy na jego funkcjonowanie 24/7 ? haha nie stać nas na autostrady więc nie remontujmy dróg myślenie Pana Ostapki [/quote]

  Nikt czegoś takiego nie napisał Panie Ordon. Ale wasze myślenie to sprowadzić sprawę do absurdu bo argumentów nie macie. Na etapie projektowania i budowy a nawet przed projektem i budową policzyć ludzi, pasażerów by wiedzieć jaki obiekt zbudować. W tej budzie nie ma nawet klimy!!!! W XXI wieku nie ma klimy!!!! Poza tym Panie Ordon trzeba było wykorzystać takie materiały by nie robić muzeum lecz poczekalnie dostępną cały czas.

  Błąd wytknięty na infonowadeba sprawia ze Pan Ordon się zreflektował że cos jest nie tak. Szkoda ze znowu musial cos zawalić i po interwencji opozycji naprawia…. Szkoda słow!

  [quote]Propaganda trwa, ale czego się nie robi dla pensji burmistrza prawda Panie Radny? [/quote]

  Otwarcie w 2012 roku "dworca" otwartego w 2009 roku.. Propaganda trwa ale czego się nie robi by zachować stołek i pensje burmistrza.

 4. [b]Po co tam jacyś pracownicy?[/b]
  Ludzie wchodzą i wychodzą i tyle… Po jakiego grzyba jakiś człowiek co pierdzi w stołek… Co on tam robi? Czym się zajmuje?
  Druga sprawa:
  [b]Gdzie można było składać oferty (CV) by się tam zatrudnić?[/b]
  Gdzie było jakieś ogłoszenie?
  Na jakich zasadach przyjmowano

 5. Ordon znowu wtopił. Tym razem zawalił z poczekalnią, ale winny jest redaktor portalu na którym wytknięto Ordonowi porażkę i lekkomyślność a nie Ordon który wtopił. I jak w naszym mieście ma być dobrze?

 6. Wiesław Ordon mówi w gazecie:
  [quote] "Będziemy monitorowali ruch pasażerów w niedzielę.[/quote]
  I jeśli teraz Kot Krzysztof parafrazuje te wypowiedź w tytuł "Burmistrz policzy pasażerów" (tak media robią) to trzeba walnąć w Ostapkę… Weź człowieku zarzyj jakieś lekarstwa bo twoja nienawiść jaka z Ciebie bije do Marka O. jest niesmaczna.
  Inna sprawa: oficjalny powód to taki jaki podaje Ordon. Co nie znaczy, że trzeba mu wierzyć. Zbyt wiele razy skłamał publicznie by wierzyć w to co mówi nasz kochany burmistrz.
  A i nikt nigdzie nie napisał żeby nie robić poczekalni jak sie ma mało kasy tylko by gdy się coś robi to ROBIĆ TO Z GŁOWĄ a nie uprawiać radosną twórczość bez przemyślunku i otwierać 2 razy ten sam dworzec…

 7. Wyliczylem ze te Panie teraz za przepracowane godziny dostaja po 6,20 za 1/h,a wiec na jedna wypada 1041,66 zl miesiecznie [Burmistrz w echu podaje koszt sprzataczek 25000 tys rocznie] i co tu monitorowac ?zwiekszyc z 25000 do np,35000 zl utrzymanie roczne i wydluzyc godziny pracy i po ptokach

 8. trupa nowa drogą z kamery trzeba wieźć w prawo bo nie ma lewoskrętu,zdradził mi jeden z miejskich społeczników .Kto się walnął burmistrz czy starosta czy obydwaj nauczyciele:D Czy tak właśnie planowano.

 9. Ruch autobusów jest i w dzień i w nocy, więc poczekalnia powinna być otwarta całą dobę przez cały tydzień. Jak przyjdzie zima, to czekanie w nocy na autobus przy minus 20 stopniach nie będzie przyjemne.

 10. Przede wszystkim peron jest budowany pod ludzi a nie przeciwko wiec Burmistrz i Reszta zdaje sobie z tego sprawę że utrzymanie wiąże się z kosztami na które powinni znaleść pieniądze.Koło się zameka.

 11. To proste, nie może to być otwarte 24/7 bo w razie złej pogody melene i młodociani idioci zamienili by to w meline:d. Jak nie jeździcie autobusami to zamknąć mordy bo Was to nie dotyczy. Zróbcie coś by było tak jak chcecie a nie tylko umienie komentarze pisać haha ludzie lasu, ale nie martwcie się, Polacy mają takie ciężkie życie, że od razu idą do niebo!!!

 12. [quote]To proste, nie może to być otwarte 24/7 bo w razie złej pogody melene i młodociani idioci zamienili by to w meline[/quote]

  A co z monitoringiem?
  A co ze strażą miejską?
  A co z policją?

 13. Wydawać publiczne pieniądze na obiekty (np. poczekalnia) to każdy potrafi. Ale przemyśleć wykonanie inwestycji tak by była funkcjonalna już nie. Ta i inne sytuacje pokazuje jak cienki jest ten burmistrz. Gość nie ma pomysłu na gmine.Powtarzam: wydawać publiczną kasę potrafi każdy, nawet młodzieniaszek z liceum.

 14. Planty są czynne 24h na dobę i jakoś czaple dalej tam są (nikt ich nie zniszczył), kostek nikt nie wyrwał, ławki tak jak stały tak stoją…. Komu potrzebna jest zamknięta poczekalnia? Komu ona ma służyć? Ordonowi w kampanii wyborczej czy mieszkańcom???

 15. Proszę zachować poprawne i oficjalne nazewnictwo. Na rozkładzie jazdy widnieje: Nowa Dęba P.DW.
  co oznacza Nowa Dęba Punkt Dworcowy.

 16. [quote]To wszystko wina burmistrza Ordona i jego świty, skandal i jeszcze raz skandal!!![/quote]

  Chciałeś być zabawny, ale w tym konkretnym przypadku tylko i wyłącznie burmistrza i jego świty.

 17. "BURMISZCZ" OBSERWOWAŁ JUZ WSCHODY I ZACHODY SŁOŃCA (SŁYNNA WYPOWIEDZ O OSWIETLENIU ULICZNYM) TERAZ BEDZIE OBSERWOWAŁ PODRÓZNYCH. CO ON JAKIEŚ DOŚWIADCZENIA PRZEPROWADZA? NA ŻYWYM LASOWIACKIM ORGANIZMIE?

 18. #1 zaniechanie budowy dworca gdyż nie ma pieniędzy na jego funkcjonowanie
  Kupiłem drogie buty (;)pincet :D:D pln) i postanowiłem chodzić w ów butach [color=#cc0000]niekiedy,raczej rzadko – a nuż zepsują się?[/color] Burmistrz mi imponuję bo ja głupek dotychczas uważałem – opatrznie:| BURMISTRZ kupuje dla siebie np. TV i folii z pilota szkoda zdjąć a i z ekranu TV – marnotrawstwo bo za 2/3 lata będzie jak nowy…Otóż – nie będzie.. bo nocą dworca podróżny przypadkowy nie dojrzy – ani buta ani pekaesa- innego z nazwy.
  Pozdrawiam.

 19. [quote]BURMISTRZ kupuje dla siebie np. TV i folii z pilota szkoda zdjąć a i z ekranu TV – marnotrawstwo bo za 2/3 lata będzie jak nowy..[/quote]

  Pianka! Jesteś Mistrzem!!! 100 punktów za ten komentarz. Idealne podsumowanie! Pojawiaj się tu częściej!

 20. POCZEKALNIA powina byc otwarta przez 24 godz/dobe w koncu mamy straz , policje, monitoring wiec nie trzeba sie obawiac o niepozadanych gosci i nie ma potrzeby zatrudniac dodatkowo osob w koncu spoleczenstwo musi szanowac dobro ogolu a jak nie to wlasnie w/w sluzby beda zwracac uwage i kontrolowac ,przeciez ta poczekalnia jest w centrum miasta wiec bez obaw Panie Burmistrzu

 21. Ratuszowi grafomani sztucznie podkrecają temat. Stara pkczekalnia była czynna jeszcze krócej i jakoś to wystarczało. Teraz trzeba znaleźć coś żeby Ordona za dworzec przypadkiem nie chwalić. Nie ma się czego części to czepmy się godzin. Ot polityka Ratusza. Żenada. Myślicie że ciemny lud to kupi jak wyborcze zapalniczki? Już nie kupi :(

 22. #28
  ''stara poczekalnia'' – jak Pan wspomina o 'starej'' to proszę sobie przypomnieć ilu/ kolegów/rzanek wówczas studia ''podieli''?
  A teraz? Posiłkuję się TOK FM I absolutnie się zgadzam.że osoba która zechce zostać np.urzędnikiem/czką -spoko wystarczy matura.
  ''etyka biznesu -'' kierunek wyższego wykszta.-etyka biznesu:D:Dgazprom/statoil/siemens/ ha,ha!
  ręce opadają..

 23. [quote]Teraz trzeba znaleźć coś żeby Ordona za dworzec przypadkiem nie chwalić.[/quote]

  Nie rób z ludzi ciemniaków. Niby dlaczego go ludzie mają chwalić? Wydawać publiczną kasę każdy potrafi bo to żadna sztuka. Masz ileś baniek w budżecie do wydania i mówisz: tyle na to, tyle na tamto.
  Umiejętności zarządcze poznajesz po tym jak wydano te kasę. I tutaj Ordon zawala na całej linii: wydał kasę na punkt dworcowy wraz z poczekalnią ale nie przemyślał sprawy godzin otwarcia!!!! Nie przemyśał, czy będzie go stać na pracowników. Zawalił!
  Wydawanie publicznych pieniędzy nie jest sztuką. Sztuką jest wydawać je z głową!!!!

 24. Ordonowi grafomani sztucznie zamydlają temat. Stara poczekalnia była czynna jeszcze krócej i to wkurzało ludzi zwłaszcza w zimie. Była tak ulokowana, że się nie widziało czy jedzie autobus wiec kazdy wolał stać na zewnątrz. Ordon popełnił kolejny błąd i teraz trzeba znaleźć sposób by go przypadkiem nie skarcić. Oto polityka Ordona. Żenada. Myślicie że ciemny lud tu kupi jak wyborcze ulotki i "Nasze Sprawy"? Już nie kupi!

 25. Między 23:00 a 6:00 odjeżdża z dworca w Nowej Dębie 24 autobusy:

  23:15
  23:45
  23:50
  0:15
  0:36
  0:45
  1:30
  1:55
  2:00
  2:10
  2:15
  2:40
  2:45
  3:10
  3:45
  3:50
  4:15
  4:55
  5:05
  5:08
  5:22
  5:25
  5:52
  5:56

  Jak najbardziej powinien być otwarty również w nocy!

 26. Pomiedzy 23 a 6 siedziec na pupie a nie jezdzic niewiadomo gdzie i za czym a potem biadolic ze nie ma co do garka wlozyc i prosic o zupke darmowa:D

 27. Muszę na 3 zmianę jeździć tymi autobusami poza Dębę bo prace w Dębie znajdują ludzie nie stąd i dla nas nowodębian nie ma. Ale co się dziwić skoro pan burmistrz Ordon zatrudnia w urzędzie ludzi spoza nowej dęby. Inni biorą z niego przykład.

 28. [url=http://buy-louisvuitton-bags.com/category.php?id_category=6]louis vuitton leather handbags[/url] Summer is a time for women to make themselves beauty. With so many colorful [url=http://buy-louisvuitton-bags.com/]louis vuitton online shop[/url] clothes, stylish shoes, designed Wo [url=http://buy-louisvuitton-bags.com/]louis vuitton bags outlet[/url] men Handbags, all of those are women's favourite. Each detai [url=http://buy-louisvuitton-bags.com/category.php?id_category=10]louis vuitton multicolor handbags[/url] l to make them beauty is a difficult project for them. Such as women handbags, it seems [url=http://buy-louisvuitton-bags.com/category.php?id_category=12]louis vuitton monogram denim handbags[/url] simple, but with different clothes, each women should at least own more than one different types of handbags.</p><hr>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here