Burmistrz w temacie przebudowy skrzyżowania Niżańskiej z Bieszczadzką

20

26-06-2012r.W miniony czwartek informowaliśmy o kolejnym groźnym wypadku na skrzyżowaniu ulicy Niżańskiej i Bieszczadzkiej. Tego samego dnia skierowaliśmy do nowodębskiego magistratu pytania o działania jakie podjął burmistrz Wiesław Ordon w sprawie ewentualnej przebudowy tego miejsca.

Jak informuje Paweł Antończyk z nowodębskiego magistratu Już w minionej burmistrz Nowej Dęby podjął działania ws. modernizacji niebezpiecznego skrzyżowania ulic Bieszczadzkiej i Niżańskiej. Na skutek interwencji burmistrza, zarządca drogi – Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad Oddział w Rzeszowie, w 2010 roku opracowała projekt modernizacji skrzyżowania.

Jak informuje Paweł Antończyk po konsultacjach z władzami gminy, GDDKiA spośród trzech proponowanych rozwiązań przebudowy (skrzyżowanie skanalizowane i dwa rodzaje ronda) wybrała tzw. skrzyżowanie skanalizowane (podobne już funkcjonuje i doskonale się sprawdza w ciągu DK nr 9 w Głogowie Małopolskim). Rzeszowska Dyrekcja uznała, że skrzyżowanie skanalizowane znacznie poprawi bezpieczeństwo ale jednocześnie nie spowoduje spowolnienia, a tym samym płyności ruchu na drodze krajowej, w przeciwieństwie do ewentualnego ronda. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę i zaplanował realizację inwestycji w 2011 r.

Jednakże w maju tego roku burmistrz został poinformowany, że w wyniku cięć wydatków w GDDKiA termin realizacji został przesuniety. Na poczatku bieżącego roku, burmistrz odbył ponownie rozmowę z dyrektorem odpowiedzialnym za realizację inwestycji w GDDKiA O/Rzeszów. Niestety, w związku z budową autostrad, rzeszowska Dyrekcja otrzymała na ten rok środki niewystarczające na realizację zaprojektowanych inwestycji, w tym na terenie naszej gminy. Planowana jest jedynie przebudowa wiaduktu nad linią LHS.

Z kolejnych rozmów przeprowadzonych przez burmistrza z GDDKiA wynika, że rozpoczęcie modernizacji skrzyżowania zaplanowano na rok 2013. Dodać należy, że burmistrz wydał już Dyrekcji zezwolenie na wycinkę drzew rosnących w pasie drogowym.– podaje Paweł Antończyk.

/info

20 KOMENTARZE

 1. Pytanie takie – jak wygląda skrzyżowanie skanalizowane? Może link jakiś,bo ciekawi mnie a wiedza ma nikła w/w temacie. Dzięki.
  ps. szukałem w Wiki i – brak.

 2. O takie odpowiedzi powinny być zawsze na bezpodstawne pomówienia pod adresem burmistrza .W końcu przestaniecie wieszać wszystko na burmistrzu,macie jasną odpowiedź na ten temat.Krytykanci jeżeli macie honor to przeproście burmistrza za to co napisaliście.Burmistrz robi co może w tym temacie ale to nie od niego zależy kiedy dojdzie do modernizacji tego skrzyżowania.. Proponuję wam pisać interwencyjne e-maile do Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

 3. Observer! Chłopie okiełznaj swe konie! Teksty typu "robi co może" brzmią jakby podejmował jakieś nadludzkie wysiłki. W rzeczywistości wysłał pisma, wypił kawę z tym i tamtym i czekamy co z tego wyjdzie. Póki co nic nie wychodzi. Może Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych i Autostrad rzeczywiście ma inne priorytety a może te rozmowy i negocjacje burmistrza są na kiepskim poziomie?

 4. Twój tok rozumowania podobny jest do teorii snutych przez Antka policmajstra-wybiórczo i tylko ty wiesz najlepiej.
  Albo nie przeczytałeś dokładnie artykułu albo wybrałeś tylko te fragmenty co ci odpowiadają by dalej siać destrukcję..

 5. Nie znam osoby w mieście, która dobrze wypowiedziałaby się na temat rządzącego. #6 dobrze napisał, cóż wielkiego zrobił, przecież to jego zadania, do których się zgłosił a wyborcy mu zaufali, i się przejechali. Robi co chce i z kim chce. To człowiek który z nikim się nie liczy, nie toleruje krytyki i jest mściwy jak jasna …ra. Też mi autorytet :((

 6. Ja bym wolal rondo. Patrząc na to jak 'ochoczo' właczają się do ruchu kierowcy na wspomnianej już 'kanalizacji drogowej' w Głogowie M.
  Ach ta kanalizacja. Kolejna. Niedługo to słowo będzie zmorą miłościwie nam panującego :)

 7. WSZYSCY KTORZY UCIERPIELI W JAKIKOLWIEK SPOSOB W WYPADKU NA TYM ODCINKU DROGI POWINNI WYSTAPIC O ODSZKODOWANIE OD GDDKA A ZOBACZYLIBYSCIE JAK SZYBKO PRZEBUDOWALIBY TO SKRZYZOWANIE…

 8. #13 – Idealistka :D:D:D
  skarg – 80. he,he .Jest w pip w RP bardziej kolizyjnych ''skrzyżowań''

  Ps. Zresztą na jakiej podstawie droga ZNAWCZYNI? Przeca znaki ostrzegające ostrzegają :)

 9. Zróbcie Pany w końcu zwykłe rondo i już, zamiast odpier..lać jakieś szopki pod postacią np: "uroczysta msza sw." i tego typu inne bzdury.

  No chyba że macie w planie redukcję społeczeństwa które cierpi lub ginie na tym beznadziejnym skrzyżowaniu.

 10. It is indeed remarkable that the clothes you will worn accurate adoration are comfort http://www.salejeanstruereligion.com/true-religion-denim-jackets-c-2.html True Religion Denim Jackets, attractive and adequate to the above mentioned Zeitpunkt. It's analysisd that both flattery is unconvincing, beautiful men and women clothing, that bluffing them best creates. The exact religions are acclimatised usually care be such that they are terribly appreciated. The labels are unlimited. And so the thickest occupation that best suits you. Here we would aid is subject to you in brand jeans staring for the best. Analysis finnaly that http://www.salejeanstruereligion.com/women-true-religion-skinny-c-15.html Women True Religion Skinny are the best that you can choose. If celebs, fashion, true religion jeans has become almost a symbol for you will probably be many young people who want to take part in the madness and frenzy.

 11. Latest http://www.airmax2012store.com Air Max 2012 Shoes comes with high-end technology combined with to deliver optimized, maximum comfort. New Flywire technology provides incredibly lightweight support and comfort. While the polyurethane for midsole for durability. The shoes also designed with a 360-degree bubble contains shoes to help for long distance running. Use the latest breathable mesh fabric, preferably great suede and developed texture. The full-body of the shoes appears with 3 m reflective material, certainly the attractiveness of the eye. http://www.airmax2012store.com/women-air-max-2010-c-6.html Women Air Max 2010 find a little known recognized pressing, responded by bouncing back, comparable with rubber materials such as kapok, cotton-like fabric. Kapok comes from the Holy Maya tree, recognized since the giant Saba, that largely grows in Belize. This might seem it, was the solution for their prayers. http://www.airmax2012store.com Air Max 2012 Shoes with additional trade which would create increase of the financial system in Belize and possibly new work there.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here