Burmistrz wzywa do wymiany ścieżki asfaltowej nad zalewem. Wykonawca mówi: NIE

34

Mieszkańców tłumnie odwiedzających nowodębski zalew już niebawem może spotkać kolejne zaskoczenie. Dopiero co zakończyła się wymiana odebranej i opłaconej w listopadzie ścieżki spacerowej z kruszywa mineralnego, a władze miasta już wzywają wykonawcę zalewu do wymiany ścieżki rowerowej z asfaltu. Jak wykazały badania laboratoryjne rzeszowskich rzeczoznawców zarówno asfalt jak i znajdująca się pod nim podbudowa są niezgodne z projektem. Władze miasta odebrały więc i zapłaciły za produkty, których nie zamawiały. Co innego widnieje w dokumentacji zadania, a co innego znajduje się w rzeczywistości. Na zamianę materiałów nie było wymaganej umową zgody projektanta. Nie było także wymaganych prawem aneksów do umowy. Zamiana ta była więc niezgodna z prawem i nastąpiła wbrew zapisom umowy pomiędzy Gminą a wykonawcą robót.

Poniżej prezentujemy Państwu fragment protokołu z Rady Budowy zalewu z dnia 11 czerwca 2014 roku:

Inwestor wnosi o wymiane sciezki asfaltowe

W odpowiedzi na ten dokument wykonawca zalewu stwierdził, że nie widzi powodów do wymiany ścieżki asfaltowej:

Odpowiedz wykonawcy

Do dziś pozostaje zagadką jak to się stało, że władze miasta odebrały i zapłaciły za produkty, których nad zalewem de facto nigdy nie wbudowano? Dlaczego cały sztab ludzi utrzymywanych z naszych pieniędzy niczego nie zauważył? Dlaczego gdy radny Marek Ostapko mówił o nieprawidłowościach burmistrz Wiesław Ordon wzywał pozostałych samorządowców by nie wierzyli w jego – jak to określił – „rewelacje”?

Przykro jest obserwować to co dzieje się nad nowodębskim zalewem. Różne grupy społeczne od wodniaków po wędkarzy zabiegały aby nasz zalew został w końcu należycie zagospodarowany. Po cyklu spotkań zorganizowanych przez Ratusz władze miasta uległy społecznej presji i zdecydowały się na modernizację zalewu. Okazuje się jednak, że samo wzięcie kredytu i napisanie wniosku o dotacje nie wystarczy. Trzeba jeszcze pilnować tej inwestycji, tak aby została dobrze zrobiona i służyła mieszkańcom przez lata, a nie tylko do najbliższych wyborów.

/info

Wykaz archiwalnych artykułów prasowych przedstawiających jak doszło do modernizacji Zalewu:
1) Echo Dnia: Radni Klubu Ratusz o przyszłości Zalewu
2) Echo Dnia: Kolejne spotkanie w sprawie zalewu…
3) Tygodnik Nadwiślański: W tempie żółwia
4) Blog: Sabaty zmienią Nową Dębę

5) InfoNowaDeba: Zabiegi opozycji przyniosły efekty. Zalew będzie robiony.

 

34 KOMENTARZE

 1. Jeśli Żołądź z Ordonem podpisali wykonowacy w protokole odbioru, że wykonawca zrobił wszystko dobrze, a następnie wypłacili mu za te roboty kasę to mogą go teraz cmoknąć w tyłek. Oni mu wystawili papier, że jest wszystko dobrze. Skoro nie dopilnowali to ponoszą odpowiedzialność. Tylko mam nadzieję, że z własnej kieszeni. Już widzę jak wykonawca wymieni im te ścieżkę.

 2. Eh… ale przekręty, brak słów już do nich. Najlepsze z tego wszytskiego jest to, że są ewidentne dowody na to, że ścieżki zostały źle wykonane, burmistrz podpisał, że wszystko ok a teraz „nagle” ni z tego ni z owego okazuje się, że to bubel, który trzeba wymienić. Sami otwarcie przynzją się do tego dziadostwa nad zalewm, że oderbali nie to za co zapłacili. A gdzie mieli oczy przy odbiorze? Nie widzieli czy może nie chcieli widzieć? To jest chore, jak można w ten sposób gospodarowac nie swoimi pieniędzmi. Czarno na białym widać, że ktoś a raczej burmistrz zawinił i nie dopatrzył swojej inwestycji nalezycie i powinien ponieść konsekwencje tego niedopatrzenia. Ale jakoś nie widać chętnego, który mógłby go ukarać. No chyba, że ludzie otworzą oczy, dotrze coś do nich i w listopadzie go wywalą z ciepłej posadki. Czas pokaże…

 3. Na moje oko ktoś wziął w łapę i odebrał to badziewie a teraz się wystraszył szumu i każe wymienić asfalt. Ale wykonawca nie wymieni bo po co, jak ma zapłacone…

 4. W ulotce wyborczej będzie można napisać, że przecież upominałem się o wymianę ścieżki asfaltowej. Tylko „uczciwy” wykonawca odmówił. Dorosły człowiek a takie fochy strzela. Trochę za póżno p. Burmistrzu. Takie fochy można strzelać przy odbiorze, przed zapłaceniem za wykonaną robotę. Tylko trzeba się do tego przygotować, a nie spijać sobie miodzik z dziubków i poklepywać sie po pleckach. Mam nadzieję, że pamięć wyborców będzie sięgac dalej niż ostatni miesiąc przed wyborami okraszonymi tzw. kiełasą wyborczą i sloganami, obietnicami bez pokrycia.
  A tak na marginesie ma pan u mnie wielkiego minusa za nie dotrzymanie zobowiązania. I wcale nie zamierzam przypominac o co poszło. Może to pozwoli panu ograniczyć radosną twórczość polegającą na uszczęśliwianiu wszystkich swoimi nic nie znaczącymi obietnicami / zobowiazaniami nie liczą sie zupełnie z rzeczywistością. Swoją drogą musi być coś na rzeczy z ordynacją wyborczą skoro takie osoby jak pan – bez żadnego pomysłu na rozwój miasta / gminy dochodza do tak odpowiedzialnych funkcji.
  Życzę niepowodzenia wyborczego i mam nadzieję, że zostanie pan wymieniony zamiast tej nieszczęsnej ścieżki asfaltowej / wyciętych bezmyślnie drzew i innych pańskich „inwestycji” w centrum miasta.

  • Widze ze los Burmistrza w wyborach spoczywa w moich rekach [kartka wyborcza] i co ja poczne 16 Listopada i jaka kratke zakreslic ludu sprawiedliwy doradz

  • @Wesoło mi
   :)Ha! doradzam (za poradę wisisz mi butelkę wyborowej) – Jesteś rozsądnym obywatelem przecież. Proponuje tak jak PSL – Nieważne kto u władzy /ważne by nam z pańskiego stołu do koryta wpadło..
   Uważam ,że ziomal to i cennik niedrogi.. :))

  • @Wesoło mi
   hmm. Skoro vox populi milczy to,to .. wisisz mi 0,7 wyborowej:).
   Uczciwo zapracowanej.. łobuzie jeden :)

  • @Wesoło mi
   Mi pasuje.
   ;)Pewno w aptece kosztuje porównywalnie co 0,7 Wyborowej.
   Dam jakiejś staruszce,naturalnie powiem,że to Gest od Serca od internauty @Wesoło mi. :)
   Tak czy siak chętnie za ten gest – odstawiłbym ci butle 40% byś przestał bredzić o jakiejś mądrości :(

  • kazdy tak gada ale ordon i rzalonc muszom odejc z gminy to oni otkrecily kran i niemogom go zakrencic a woda plyni i plynie.

 5. Ja wiem jak zagłosować. NIE dla Ordona. Dla mnie jako mieszkanki tego miasta słowa Ordona są tyle warte co k..pa. On zwykłego mieszkańca ma daleko w … Dla niego liczy się jego kasa, kupa cymbałów wokół niego pracujących za parę złotych (bo i kto inny by ich przyjął) i nic więcej. PANIE ORDON ŻYCZĘ PANU NIEPOWODZENIA.

 6. Taką alternatywną historie wyobraźcie sobie – Ordon – Twarz N.D. – Ostapko – szara Eminencja odpowiedzialna za Inwestycje. Ordon budzi zaufanie – Ostapko (podejmuje decyzje) i się przyjaźnią i wspólnie podejmują decyzje. Ten Tandem byłby jak walec.
  Ambicje osobiste …

  • Ale Ordon już nie budzi zaufania, Planty zostały odebrane i zapłacone a teraz nie ma dotacji bo okazało się że są źle zrobione. A Ordon kłamie że nie było przekrętów. Odbiór tego badziewia bez uwag to był przekręt.

  • Haleegowski, taki układ jest nie możliwy. Pan radny Marek Ostapko nie znosi korupcji. To go dyskwalifikuje. Jakby to było, żeby inwestycje były realizowane uczciwie i tak jak należy ? To nie do pomyślenia. Nie wolno do tego dopuśić bo się skończy żerowisko.

 7. Dlaczego zdjęcie z czerwonymi liniami nie pokazuje stanu faktycznego?
  Przecież przesunięcie jest mniejsze niż cała szerokość ścieżki. Dlaczego infonowadęba uczestniczy w fałszowaniu rzeczywistości?

  • Jeśli redaktor na zdjęciu namalował krzywo linie to jest fałszowanie rzeczywistości, a jeśli te ścieżki w rzeczywistości nie trafiają na siebie nawet w 50 % to co to jest…?

  • A jeśli władze miasta je odebrały bez uwag, że zostały źle zrobione i w protokole odbioru napisali, że wszystko zostało wykonane prawidłowo to co to jest jak nie fałszowanie rzeczywistości? Na plantach nie widzieli krzywych murków. Nad zalewem nie widzieli krzywych ścieżek. Nieuczciwość czy niekompetencja?

 8. Nie wyobrażam sobie, aby wójt pobliskiego Majdanu dał się tak zrobić w ch. prędzej wykonawca wylądowałby na krześle u stomatologa. A nasz guru, jak widać… słabiutko sobie z tym radzi

 9. …Jak ma być asfalt równy , jak policja sobie jeździ , ciężko się przespacerować??!!Wiadomo ze pilnują porządku (próbuja) choć im to cięzko wychodzi , ale bez przesady, takim ciężkim pojazdem się wpier…ać tam gdzie jest zakaz WJAZDU!!!.Potem pretensje o wadliwy ASFALT> On nie jest przystosowany do aut tylko dla rowerzystów , wrotkarzy czy innych ludzi poruszających się jednośladami .ZA ROOBTE SIĘ WEŹCIE !!!

  • A skąd wiesz, że nie przystosowany? Poczytaj specyfikację istotnych warunków zabudowy. Dowiesz się wówczas jaka powinna być podbudowa, oraz dowiesz się jaki powinien być asfalt. Jeśli byłby wykonany zgodnie z projektem to by się nie zapadł, ani pod policyjnym radiowozem ani pod samochodem wykonawcy. Przypomnę że firma wykonawcy jeździła po nim dostawczakami podczas wymieniana ścieżki (tej obok). Na koniec dodam, że ścieżki rowerowe się w zimie odśnieża. A żeby to zrobić to trzeba przejechać po nich samochodzikiem. WNIOSEK: ŚCIEŻKI ROWEROWE SŁUŻĄ DO JAZDY NA ROWERACH. ALE JAK PO NICH PRZEJEDZIE RADIOWÓZ, KARETKA CZY SPRZĘT DO ODŚNIEŻANIA TO NIE MAJĄ SIĘ PRAWA ZAPADAĆ.

  • Ścieżki rowerowe musza wytrzymać nacisk samochodu to jasne,bez tego nie mozna ich oddać. To co, chodnik pieszy ma wytrzymać tylko pieszego?

 10. Widać było na zdjęciach na info ze podbudowa tej ścieżki sie nie nadaje bo mróz ja bedzie rozsadzal w zimie i długo nie posłuży. Trzeba wymienić asfalt wraz z podbudowa.

 11. Przestańcie kretyny robić sobie żarty . A może ścieżki spacerowe należało tak wykonać aby po nich mogły jezdzić czołgi. Dosyć kretyństwa i popisów. Najwyższy czas aby ratuszowi filozofowie dali spokój naszemu miastu. A może będą chcieli wymienić powietrze na jakieś inne. A mnie sie wydaje, że trzeba na przyszłość z Rady usunąć oszołomów i warchołów.

  • Dość fuszerek Ordona i Żołędzia. Dość marnowania pieniędzy przez tych dwóch nauczycieli nie mających pojęcia o niczym. Spieprzyliście inwestycje w mieście. Póki co mówi się tylko o tych dwóch bo te dwie zostały prześwietlone. Idę o zakład, że jakby prześwietlić dom kultury to wyjdzie to samo: zamiana materiałów, złamanie umowy itd itp. Ale Żołądź i Ordon już się zdążyli ustawić i to najważniejsze.

   Trzeba się pozbyć tych dyletantów zanim narobią jeszcze więcej szkód.

 12. Chcąc wyprzedzić pomysły czrodzieja i uzdrowiciela miasta Ob. ostapki proponuję wymianę wody w zalewie na wodę np. z Bałtyku. Podziała on może trzeżwiąco na umysły niektórych radnych którym w naszym mieście nic się nie podoba. /może tylko oprócz radnej z ratusza/

 13. Sprawdźcie w specyfikacji przetargowej czy przewidziano tą ścieżkę pod pojazdy mechaniczne , czy tylko do jazdy rowerem .
  Jeżeli miała być tylko dla rowerów to niech ten wasz zespól teraz skarży policję o dokonanie zniszczeń ścieżki. zobaczymy czy macie taką odwagę.
  Piszcie starym zwyczajem donos do KW Policji w Rzeszowie na naszych policjantów.

  • Ja sprawdziłem te specyfikację. Znajdziesz ją w Biuletynie Informacji Publicznej. Określono tam parametry jakie ma spełniać asfalt oraz podbudowa pod asfaltem. Spokojnie po czymś takim mogą jeździć samochody. Asfalt lany jaki miał być zastosowany służy do budownictwa MOSTÓW! Ale tutaj nie zastosowano tego asfaltu. Jest zaś zwykły asfaltobeton! A podbudowa to jakaś glina a nie ta jaka miała być. Nic dziwnego, że pęka i się zapada. I kolejna sprawa: To ten „uczciwy wykonawca” jeździł swoimi wywrotkami po tym asfalcie gdy zdzierał „uczciwie wykonaną” ścieżkę. Niech burmistrz swoim zwyczajem pisze donos do prokuratury na niego.

 14. Co wy durnie chcecie od tych ścieżek asfaltowych. W którym miejscu są złe. Nie szukajcie kwadratowych jaj. Przecież to jest dla rowerów i wrotek. Co za tuman przyrównuje te ścieżki do budownictwa mostów. Gdzie ten ekspert przykładał telefon ? Ewentualne usterki poprawić i do przodu. A rozgrywki osobiste z wykonawcą niech sobie ratuszowcy załatwiają nie kosztem naszego miasta i naszych obywateli.

  • To twój burmistrz chcąc bronić własnego tyłka wzywa wykonawce do wymiany asfaltu. Masz wyżej skan pisma. Zapłacił za coś czego nie wbudowano i boi się teraz dokonać ostatecznego odbioru.

  • @mieszkaniec
   ..Ech!mieszkaniec..Nic się nie zmieni puki tolerujesz „towar niezgodny z zamówieniem”
   Hipotetycznie – prowadzę zakład szewski – przychodzisz panie i życzysz sobie buty na „obstalunek” ja jako zrzeszony w cechu chętnie podejmuję Twe życzenie.
   -Pytam – jaką skórę szanowny sobie życzy? Licowa?Olejowaną?zamsz?nubuk?
   Inną? żądasz licowej/wołowa. Uczulam – To dość droga materia,choć but będzie DOSKONAŁY! Szyć?
   Szyj!Jako,że i cena buta się zmieniała – to i podlejsze materiały użyłem..
   Pewno,że się „skleji” Kupisz porządny but – chodzisz lata.
   Kobiety – to owszem – zawsze zmieniają:) – ja je kocham.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here