Ćwiczenie taktyczne 4 kompanii czołgów "Ryś-12"

32

16-12-2012

W czasie grudniowego szkolenia na poligonie w Nowej Dębie, 4 kompania czołgów została poddana sprawdzeniu umiejętności na zakończenie okresu szkolenia.

W czasie ćwiczenia taktycznego ze strzelaniem amunicją bojową pod kryptonimem „RYŚ-12”, ppłk Rafał Kowalik – dowódca 1 batalionu czołgów, sprawdzał swoich podwładnych z szeregu zadań taktycznych. Warunki pogodowe nie rozpieszczały, temperatura nocą spadała do -12°C.

Trzydobowe ćwiczenia, w których punktem kulminacyjnym było kierowanie ogniem kompanii czołgów w obronie, czołgiści zaliczyli na ocenę pozytywną. W ćwiczeniu udział brali także żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych, będący na przydziałach kryzysowych w 1bcz. Zajmują oni stanowiska kierowców czołgów, działonowych jak również dowódców załóg. Kontakt z czołgiem i prowadzenie ognia z armaty wzbudziły ogromne emocje wśród żołnierzy NSR, których powodem była kilkuletnia przerwa od ostatniego „spotkania” z czołgami. Szczególnie zajęcia te przeżywał st. kpr. Wojciech Buczkowski, który zasadniczą służbę wojskową zakończył w 1996 roku. O strzelaniu z czołgu mówi, że to największe przeżycie od lat.

Teks i zdjęcia: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

32 KOMENTARZE

 1. Na poligonie popełniane jest przestępstwo przytowywania zabójstwa.

  art. 148
  § 1. Kto zabija człowieka,

  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  § 2. Kto zabija człowieka:

  4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,

  Art.16. §1.Przygotowanie zachodzi tylko wtedy, gdy sprawca w celu popełnienia czynu zabronionego podejmuje czynności mające stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania, w szczególności w tymże celu wchodzi w porozumienie z inną osobą, uzyskuje lub przysposabia środki, zbiera informacje lub sporządza plan działania.
  §2.Przygotowanie jest karalne tylko wtedy, gdy ustawa tak stanowi.

 2. ,, Kontakt z czołgiem i prowadzenie ognia z armaty wzbudziły ogromne emocje wśród żołnierzy NSR''

  Kompleksy trzeba jakoś leczyć.

 3. Żołnierze NSR czuli ogromne emocje waląc z armaty, nie potępiam tego, wręcz przeciwnie, takie rozładowanie wewnętrznych napięć pomoże im w budowaniu prawidłowej struktury osobowości, wolnej od napięć na tle rozbieżności między presją otoczenia na posiadanie dużej sprawności seksualnej a własnymi możliwościami.

 4. Podobno 13 o 18 w telewizji w trojce redaktorek mowil ze teraz Kaczynski zlozy kwiaty pod pomnikiem GENERALA PILSUDSKIEGO ,Pilsudzki byl Naczelnikiem ,potem Marszalkiem i po tylu latach wreszcie doczekal sie stponia GENERALA

 5. Czy o niektórych autorach wpisów nie wypada powiedzieć publicznie "oszołomy z osiedla",jeżeli czyta się wpisy na tym portalu a większość wpisów do takiego stwierdzenia upoważnia.
  Ale cóż pracy się poszukać nie chce,darmowy obiad w MOPS, burmistrz opłaci rachunki to można siedzieć na kompie i wszystko krytykować jak to jesteśmy ciemiężeni przez władzę notabene którą sami wybraliśmy.

 6. #18 dlaczego za mało? [quote]psychiatryk to jest za malo[/quote]
  Dla pana jeśli gościłeś w tych salonach było mało??
  Pewno jesteś katolikiem w najgorszym tego słowa rozumieniu. Chrześcijaninem To na 100% nie jesteś . Niestety.

  ps. Weź teraz kamień tj. klawiaturę i piance przywal – wszak bez winy jesteś…

 7. Co ty pIanka pier….do…lisz żyjemy w kraju gdzie chorzy na raka stoją w długiej kolejce na mrozie do pana lekarza ,statystyczny kał unijnej propagandy —-tym jestem. K.U,,.R.W.A DLACZAGO ? ślepy chrześcijanin to ty?

 8. Ciii on z tych jedynych słusznych pseudokatolickich rydzykowych moherowych bojówek.

  Prawdziwy miłosierny chrześcijanin.

  On to do kościołą pierwszy spala papucie żęby każdego wchodzącego do kościoła odpowiednio obgadać.

  Toć on kościelnik.

 9. Wychowywany według wiary moich ojców, chciałbym myśleć…..ale to trudne. Mam wiele jeszcze do zrobienia i to jest ważne,ale najważniejsze pianka (jak mawiał pewien katecheta)to dobrze podu
  -pczyć od tyłu.

 10. Darwina czy Adama?
  To najbliższe kulturowo.
  [quote] ja człowiekiem pianka ……………..

  [/quote]
  mam kończyny, głowę i korpus!!:) – Też jestem :)
  :| nie jestem? Bez jaj! Jestem!:D:D Luzu trochę!.
  ALA MA KOTA
  TUSK MA TOLE
  Napis markerem w windzie..

 11. Pianka pomimo ze ratujesz zycie to wzywam cie do zejscia z tej zlej drogi,NAWROC sie ,okaz skruche bo czeka cie OTCHLAJ PIEKIELNA ,placz i zgrzytanie zebow i smazenie w ogniu piekielnym ,RATUJ DUSZE O NIEDOWIARKU ZBLAKANY:o

 12. Czy coś wiecie na temat – zamiast wigili w Cyganach bylo zebranie ludowców. Na zaproszeniu było CKL zaprasza samotnych , starszych, emerytow i recistów na spotkanie oplatkowe. Byli ale ludowcy ze wsi i w, powiatu i województwa. Ciekawe co na to przew. Rady , co z kasą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here