1 sierpnia – POWSTANIE WARSZAWSKIE

18W związku z 68 rocznicą Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia br. o godz. 17 00 na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe. Syreny będą emitowały dźwięk ciągły, trwający 1 minutę.

Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” stał się nieodłącznym elementem obchodów rocznicowych i ma wymiar symbolu, który powinien skłaniać do chwili refleksji nad ofiarą Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy, jaką złożyli na ołtarzu Ojczyzny – informuje Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

PT

——————————————-


Poniżej klip szwedzkiej grupy SABATON o Powstaniu (polskie napisy).

Źródło: youtube.com

18 KOMENTARZE

 1. [quote] – Jest coś niezdrowego w tonie tych celebracji. Myślę, że żałoba nie powinna być związana z triumfalizmem i samozadowoleniem – tak prof. Norman Davies oceniał w radiu TOK FM uroczystości związane z Powstaniem Warszawskim. Wg historyka "zbliżamy się chyba do tego momentu, kiedy te obchody powinny mieć swój naturalny kres". – Jeśli obchody są używane politycznie, wtedy czas z tym skończyć.

  – To, co się wyrabia wokół rocznicy Powstania Warszawskiego, przekroczyło granicę dobrego smaku. Dzieci dzisiaj są gotowe myśleć, że to było wielkie zwycięstwo, nie są w ogóle uczone wrażliwości na tragedię śmierci – twierdzi z kolei prof. Jan Hartman. Zdaniem etyka dzisiaj nauczanie naszej historii zostało zawłaszczone przez jeden światopogląd.[/quote]

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/siec-o-powstaniu-warszawskim,1,5205301,wiadomosc.html

 2. #11 brytol ma dystans.. mam tego autora 2 cegły – Europa i Boże igrzysko..
  Dawniej się szarpałem, teraz jeno smutek mnie ogarnia – że heroicznie,że … tyle ludzi . Bezsensownie..
  Nie mnie oceniać..

 3. #14 PROSZĘ CIE PANIE!
  nIM napiszesz raptem! wtem!= szanuj własne słowa
  = pianka walcem -pojedzie i po co ? '' jaka władza to i młodzieŻ.. chyba choroba się tli…

 4. Zamiast zwycięstw – my świętujemy klęski . Bo to powstanie to głupota polityczna i militarna – totalna klęska. Wschód i zachód robili swoje interesy, a my jak to bydło na rzeź – mięso armatnie.
  Polacy na stołkach – jak pokój, to patrzą jak się tu nachapać nawet kosztem państwa i narodu, a potem gdy Polska jest słabiutka i wróg w granicach – to wtedy mordy pełne haseł "Synu idź, walcz – ojczyzna gine" . Nic tylko umierać bezsensownie potrafimy za obcych, za Francję , za Anglię za USA -tylko że Oni mają nas głeboko w d….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here