Cztery medale lekkoatletów MKS Stal

1

2013-03-07

W sobotę na terenach przylegających do stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Hutniczej w Stalowej woli rozegrano Mistrzostwa Podkarpacia w biegach przełajowych.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach dzieci starszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.Świetnie w tych zawodach zaprezentowali się najmłodsi biegacze MKS Stal Nowa Dęba, którzy zdobyli cztery medale: dwa złote i dwa srebrne zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce tuż za Resovią Rzeszów.

W kategorii dzieci starszych (ur. 2000-2001) srebrny medal zdobył zaledwie 11-letni Marek Mangione (rocznik 2002) pokonując starszych rywali. Na dystansie 2000m młodzików złoty medal zdobył Arkadiusz Urbaniak, zaś medal srebrny Szymon Zięba. Najlepszą wśród młodziczek okazała się Sylwia Bąba,która biegała na dystansie 1500m i pewnie zwyciężyła prowadząc od startu do mety.


Arek Urbaniak i Szymek Zięba


Marek Mangine


Sylwia Bąba

6 kwietnia w Tarnowie odbędzie sie najważniejsza w tej części sezonu impreza biegowa dla młodzików czyli Mistrzostwa Makroregionu Podkarpacko-Małopolskiego. Warto przypomnieć ,że u ubiegłorocznej edycji tych zawodów młodzicy z Nowej Dęby okazali sie najlepsi. Wydaje się ,że obecny skład młodzików jest jeszcze silniejszy niż przed rokiem, a to daje nadzieję na obronę tytułu.

MKS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here