Czy na Os. Dęba stanie fotoradar?

74

29/09/11r./Ostatnie natężenie zdarzeń drogowych w Osiedlu Dęba wskazuje na potrzebę podjęcia kroków zwiększających bezpieczeństwo w tym rejonie. Na wczorajszej sesji radni sygnalizowali Burmistrzowi poczynienie działań mających na celu zamontowanie fotoradaru.

Podczas wolnych wniosków radny Marek Ostapko zwrócił się bo burmistrza Wiesława Ordona o zwiększenie bezpieczeństwa drogowego w Osiedlu Dęba poprzez montaż fotoradaru – Nie jestem zwolennikiem stawiania tych urządzeń gdzie popadnie, ale ostatnie wydarzenia wskazują iż w tym miejscu radar jest potrzebny– mówił. Do tej kwestii w swojej wypowiedzi odniósł się również radny Jan Flis, który przedstawiając sytuacje na Osiedlu zwracał uwagę na potrzebę montażu miernika prędkości. Burmistrz odnosząc się do przedstawionych uwag powiedział, że gmina będzie musiała skierować pisma do stosownych organów o montaż urządzenia. Natomiast jeśli chodzi o zakup przez gminę przenośnego radaru to ta sprawa zostanie szczegółowo omówiona podczas posiedzeń komisji rady miejskiej. Do tematu na pewno wrócimy!

/rek74 KOMENTARZE

 1. Rondo ,Rondo ,Rondo,Ja chcę rondo :@koło stacjii alkocholowej wojska w Dębie wsi.
  A tak serio to Panie Radny Ostapko ,
  [size=28]JAK ŻYĆ[/size]

 2. Pytanie to ja kieruje do tych którzy dzierżą ster władzy, bo to ONI rządzą:
  Panie Burmistrzu jak żyć?
  Rządzący "Nasz Samorządzie" Jak żyć?

 3. Jak czytam, że wystapią z pismem to mnie szlak trafia. Ile lat tymi pismami się wymieniaja i co z tego…. NIC …. kolejna ofiara. Dalej się wymieniajcie pismami aż dojdzie do gorszej tragedii. Panie Burmistrzu jakoś w TW wystarczyło jedno pismo i dwa radary stoją ?? To jak to… tam się da a tu nie ???

 4. [size=16]Pan Ważny olewa Nas na każdym kroku czy tego nie widzicie. Ile lat trwa walka o radar lub jakiekolwiek oznakowanie drogi w okolicy szkoły i co z tego ? W takim właśnie poważaniu ma mieszkańców Dęby a ludzie się zachowują jakby własnego rozumu nie mieli. Tu nie chodzi o to żeby wegetować chodzi o to żeby ludzie przestali w końcu w ciemno wierzyć Panu Ważnemu i trochę myśleli. Nie mam nic przeciwko inwestowaniu we wioski, ale chyba u nas też trzeba myśleć o rozbudowie ND. [/size]

 5. rozwiązaniem byłoby też wykonanie "wysepek" na wysokości ulicy Sienkiewicza takich jak w okolicy magistratu . Nie potrzebny byłby wtedy radar bo automatycznie spowolniło by to ruch. Oczywiście wcześniej umieszczony radar dopełnił by dzieła. Oczywiście z takimi rozwiązaniami powinni wyjść urzędnicy a nie walić "focha" na "ratuszowych". Tak jest zawsze najlepiej, tylko ze szkodą dla innych. Zaraz będzie, że urzędowe to wiedziały tylko im się papier skończył i PISMA nie mozna bylo druknąć. :D:(

 6. Żadne fotoradary nie rozwiążą sprawy jeżeli jest brak rozwagi i zdrowego rozsądku u kierowców i tu władze miasta i radni tego nie rozwiążą, KIEROWCO – DAJ ŻYĆ

 7. [quote] jeżeli jest brak rozwagi i zdrowego rozsądku u kierowców[/quote]
  skoro nie ma rozwagi i zdrowego rozsądku to trzeba jakoś temu przeciwdziałać to normalna rzecz. W ten sposób odbierając sprawę to powinniśmy żądać od złodzieja żeby nie kradł itd. ale co z tego skoro i tak to będzie robił. I po to robi się mu utrudnienia.

 8. [quote]Żadne fotoradary nie rozwiążą sprawy jeżeli jest brak rozwagi i zdrowego rozsądku u kierowców[/quote]

  Zgadza się. Ale niech wariaci płacą za brak rozwagi i zdrowego rozsądku. Niech to będzie radar gminny przynajmniej kasa zasili nasz budżet.

 9. A może warto pomyśleć wreszcie o obwodnicy ja wiem że to nie leży w gesti naszych władz budowa takiej drogi ale jakby wspólnie mieszkańcy i lokalna władza zaczęły działac w tym kierunku to może wreszcie nasze dzieci doczekały by się obwodnicy a doraźnie w celu zapewnienia większego bezpieczenstwa zainstalować radar

 10. dla wszystkich którzy się pytają jak żyć po prostu weżcie się do roboty a nie tylko składajcie roszczeniowe żądania typu chcę zarabiać 5000zł. i najdalej 2 km od domu:) pozdrawiam pracodawca

 11. Brawo ! Dajmy [i]Czarnym Rycerzom[/i] nową zabawkę ! Będziemy mieli [b][i][size=16]bardzo bezpieczne miasto[/size][/i][/b] właśnie dzięki naszym dzielnym czarnym rycerzom! W najbliższym czasie. pan komendant SM poprosi o kolejne dwa etaty, bo ciężko będzie rozłożyć siły na fotoradar i zamiast oszczędności to dołożymy do tej niby inwestycji. Uważam, że ten fotoradar jest niezbędny i należy go zakupić, tylko proszę Drogi Panie Komendancie zagonić swoich pracowników do pracy ! Takiej samej pracy, jaką wykonywali Pańscy ludzie kilkanaście lat temu (w ten czas Ci panowie starali się o tą pracę, bo im zależało aby ich formacja przetrwała) widać ich było choćby w patrolach pieszych, a Polonez służył innym celom.
  Podsumowując : Radar TAK ! Lenistwo Straży Miejskiej NIE !

 12. Popieram mm.Może warto "deptać " za obwodnicą?Warunki do jej wybudowania super,byłoby to i pożyteczne i ekologiczne,a ludzie mieszkający przy trasie tak ruchliwej mogliby wreszcie odetchnąć i spać spokojnie.Tylko trochę zaangażowania władz ,przecież jest XXIwiek

 13. Radny z osiedla Dęba po tym wypadku powiedział publicznie że przeciwnikami ustawienia fotoradaru w rejonie szkoły byli z "Ratusza" i do nich trzeba mieć pretensje. Natomiast po rozmowie z ludźmi z"Ratusza" wynika jasno że to oni wystąpili z takim wnioskiem do rady i pozostało to bez echa. Co ma do powiedzenia sensownego teraz radny.
  Panie radny czas udowodnić kto tu jest buforowym w tym temacie a kto jest za poprawą bezpieczeństwa dzieci i mieszkańcom.

 14. A wszyscy jadą po kierowcach. Z tego co wiadomo wina w ostatnim wypadku "leżała" niestety po stronie dziewczyny. Więc oprócz kierowców dbajmy o rozwagę zbyt rozpuszczonym i roztargnionym dzieciakom. Owszem wielu kierowców jeździ tam zbyt szybko ale i wielu pieszych chodzi zbyt pewnie i prowokuje złe zdarzenia.

 15. [quote]Radny z osiedla Dęba po tym wypadku powiedział publicznie że przeciwnikami ustawienia fotoradaru w rejonie szkoły byli z "Ratusza"[/quote]
  Ten radny to jeszcze wiele innych rzeczy mówił na "RATUSZ". Można to ocenić krótko, trzeba mieć odrobinę HONORU, ale tego akurat tej osobie brak. W końcu zasiada 20 lat w radzie i radny nigdy nie miał prawa głosu do zabierania głosu.

 16. Ratusz nie mógł być w żadnym głosowaniu przeciw ustawieniu radaru bo 1) w takim głosowaniu nie brał udziału;
  2) Ratusz w swoim programie wyborczym miał zakup radaru;
  Nie wiem czy i co ów radny mówił ale wiem jedno:
  Mówienie nieprawdy zwłaszcza w kontekście czyjejś tragedii jest podłością.

  P.S.
  Są specjalne samozwańcze odziały szeptanej propagandy których żołnierze w dzień targowy czy święty rozsiewają kłamstwa na temat Ratusza. No ale gdy nie można się pochwalić swoimi osiągnięciami wówczas trzeba zdyskredytować innych. I tak robią owi żołnierze.

 17. A ja się pytam !?
  Kiedy Radny z osiedla Dęba powiedział publicznie że przeciwnikami ustawienia fotoradaru w rejonie szkoły byli z "Ratusza" ????
  Może ktoś to potwierdzić ? Bo dla mnie to pomówienie !

 18. [quote]Kiedy Radny z osiedla Dęba powiedział publicznie[/quote]
  publicznie :D dobre :D a zacznijmy od tego kiedy ten radny cokolwiek powiedział istotnego merytorycznie PUBLICZNIE poza "atakami" na RATUSZ w których trudno doszukać się logiki i merytoryki.

 19. [quote]Bo dla mnie to pomówienie ![/quote]
  [quote]Radny z osiedla Dęba [/quote]
  tylko dwa cytaty i proszę mie udowodnić że ktokolwiek pisoł o konkretnym rajcy :D
  w sumie mamy Osiedle Dęba, Osiedle Dęba – Poręby, Osiedle Dęba – Północ :D
  no chyba, że PRAWNIKI jaśnie pana zarzuco swoje sieci i zakujo w dyby piszoncych nie po ich lini politycznej

 20. Znam Pana Radnego, jest to wielki człowiek, który swoją pracą społeczną zasłużył na nie jedno odznaczenie !
  Nie wierzę w to co wypisują ludzie !
  Można kogoś lubić lub nie !
  ja go lubię i szanuję !
  A reszta mnie nie obchodzi !

 21. Nie wiem czy mówimy o tym samym Panu Radnym (być może nie), ale jeśli tak to kłamstwami które rozsiewa zasłużył w mojej ocenie na potępienie, a nie odznaczenie.

 22. A tak , tak powinno być już dawno ludzie podnosili głosy co do ustawienia dwóch fotoradarów, jeden przy zespole szkół w Dębie a drugi przy szkole filialnej. No ale te głosy były ważne tylko przed wyborami – teraz się nie liczą . Dlaczego ?

 23. Oj druhu, druhu, bronisz tego radnego jak nie przymierzając Rejtan bronił kiedyś Polskę. A ja się ciebie pytam, co dobrego zrobił ten pan dla osiedla Dęba wieś i jego mieszkańców ? Podaj chociaż jedno, słownie jedno konkretne działanie. Staż pożarną i koszenie trawy pomijam, bo straż mamy zawodową ( trawę powinni skosić pracownicy PGKiM), wiec nie widzę potrzeby nawet jej istnienia.

 24. Pan Burmistrz potrafił zadbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców w Tarnowskiej Woli prowadząc rozmowy z Krajową Dyrekcją Dróg i Autostrad stawiając w swojej miejscowości dwa fotoradary. Zastanawiam się dlaczego Pan Burmistrz słysząc głosy swoich wyborców, głosy wołające o bezpieczeństwo swych pociech – najmłodszych mieszkańców Dęby i Porąb Dębskich, nie zadbał o to.
  Czy mam rozumieć przez ten brak zainteresowania bezpieczeństwem, brak zainteresowania swoich wyborców, wyborców z Dęby i Porąb Dębskich ? Jeśli Tak ! To Panie Burmistrzu , mojego głosu już Pan nie dostaniesz !

 25. Do #36

  Chcesz powiedzieć że przez 20 lat Pan Radny nic nie zrobił !
  To dlaczego kolejną kadencje ludzie z Dęby powierzają mu swoje zaufanie w wyborach ?
  Dlaczego idą i oddają na jego osobę głos!?!
  Nie jestem w stanie zliczyć jego zasług ! Bo tak wiele zrobił dla Gminy i Miasta, że trudno by było to wszystko spisać ! Może w końcu ktoś raczy to zrobić i spisze jego wielkie zasługi dla Społeczeństwa!

 26. Nie mam zamiaru polemizować z tym co zrobił radny,trochę zrobił.
  W moim odczuciu mógł więcej .Nad jednym niech popracuje,zanim coś powie niech przemyśli co mówi,bo mówi jak mu w danej chwili jest wygodnie nie zważając na to jak ma się to co mówi z prawdą.
  Mniej opiniować innych lecz myślenie co się mówi i do kogo.Trzeba mieć zawsze jasne i niezmienne zdanie.
  A swoją drogą teraz liczę że temat fotoradaru potraktuje bardzo poważnie i będzie go pilotował do pełnego sukcesu czego mu i sobie życzę.

 27. A w moim BMW niemieckim mam zakrywana tabliczkę i mozecie mnie cmoknąć.Pomykam 140 bo mnie na to stać .A moja wypasiona nawigacja mówi uwaga radar w całej polsce -ale mnie na to cacko stać bo jestem fachowcem od kamieni i betonów.

 28. a ja proponoje zabronic wjazdu wszystkim pojazdom z blachami inne niz RTA a na dodatek mieszkancom nowej deby zmienic blachy na RND .A tak serio to po cholere wydawac kupe pieniedzy na ta budke a i tak po jej minieciu prwie kazdy wciska gaz do dechy moze lepiej postawic swiatla na zadanie przy przejsciu taniej i bezpieczniej przy czerwonym kazdy musi sie zatrzymac, proste tanie i skuteczne ,tak jest w niemczech ,francji,belgii .

 29. [size=12]A gdyby postawił sygnalizację świetlną na żądanie przy przejściach dla pieszych ? Było by to tańsze i również bezpieczne rozwiązanie![/size]

 30. T tym fotoradarem to przesada.Progi spodalniające skutecznie powstrzymaja "szybkich" od szalenczych jazd.Teraz inspekcja Ruchu Drogowego nie ma pieniedzy na inwesrycje na tak lokalnych drogach.Na Wczasowej jak ją budowano mozna było tez o tym pomyślec.Odcinej o dlugości ponad 1000 metrow az kusi aby sobie docisnąć do dechy.A tak to sa nocne rajdy .Chyba sie koesie umawiają na galopki.:)

 31. Byla kilkakrotnie na Wczasowej tak samo jak Straż Miejska schować sie w krzakach kolo garaży blaszaków w cieniu drzew bo byl upal.Zjeśc śniadanie i uciąć sobie malenką drzemke przed obiednią.Na uline nawet nie spojrzeli bo po co sobie robić klopot.:o

 32. Kiedyś to miejsce na Wczasowej to było miejsce schadzek pan i panow.Teraz widze policja i Straż Miejsca sobie tam odpoczywa.Nawet nie widzi jak mieszkańcy tej ulicy spacerują z wielkimi psami bez kagańca i smyczy(wojskowy i jego żona nauczycielka) .Ludzie musza schodzic z chonika abo sie boją.To chyba znajomki funkcjonariuszy.B)

 33. Fotoradar powinni postawic na drodze krajowej obok PKS .Tu jada TIRy zawsze conajmniej 80 km na godzinę i nikt nie reaguje!Jakie miasto taka szybkość.

 34. Na co komu radar ! Państwo Strażnicy mają wszystko i wszystkich koło nosa, najważniejszy jest lans wokół swojego pracodawcy! Reszta się nie liczy ! Zapomnieli że to miasto ich powołało ! przypomnę, że Miasto może ich odwołać !

 35. Radar albo progi albo swiatla kolo Przystanku Autobusowego k/Biedronki pls! Czy jest jakis rozumny czlowiek, ktory potrafilby to przyrzec i zrealizowac?

 36. Popieram .Pod UMiG,Biedronki,PKS juz najwyższy czas zainstalować sygalizację sterowaną recznie przez pieszych>Progów nie można bo to droga krajowa,A radar to tylko ale Inspekcji Ruchu Drogowego.
  Przed następnymi wyborami nam obiecają wszyscy kandydaci na Burmistrza jak obecny nie zainstaluje bo ma przewagę nad innymi(kasa)>

 37. jak już na słAwnym radnym się przejechaliście, to PRAWDOMÓWNI z Ratusza – dawać prawdę o pani radnej i dyrektor Lubera – opiszcie jej aktualne kłopoty, bo ani prasa nie mówi, ani forum nie pisze – załóżcie wątek ODDA MANDAT CZY NIE????????????????????

 38. zapytaj swojego guru on wie wszystko i jest NIEOMYLNY I PRZEWIDUJACY a tego nie wie ??? no coś nieprawdopodobnego czyzby se samoboja szczelil ?? Ni boj nic złoteńko już niedługo się dowiesz od swojego MISZCZA a w razie czego mały ASIK w rękawie jest :) :) :)

 39. Jesteśmy świadkami niezwykłego spektaklu.

  Zamiast rozwiązać znaną wszystkim w Nowej Dębie sprawę faktu wynajmu remizy (pan radny przyznaje się do tego w gazecie: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110820/POWIAT0304/172762800) próbuje się szkalować, kłamać, wyszukiwać haków na tzw. „konkurentów”. Jest to obrzydliwość do kwadratu i świadczy o niskiej kondycji moralnej. Powiem tak: jeśli nawet przyjmiemy za prawdziwe stwierdzenie że salkę owszem wynajmowano ale nie pobierano za to opłat lecz ów wynajem odpracowywano
  [i](„… że ktoś organizował urodziny, to potem ojciec odpracowywał to społecznie w obiekcie straży pożarnej. Wszystko jest zapisane w zeszycie… ")[/i]
  to jest to w mojej ocenie WYMIANA BARTEROWA. Czy wymiana barterowa nie jest formą działalności gospodarczej?

  [b]Hala sportowa jest w 100% własnością powiatu tarnobrzeskiego i znajduje się na działkach należących do powiatu co znajduje swoje potwierdzenie w dokumentach[/b]: począwszy od warunków zabudowy, pozwolenia na budowę, wypisy z gruntów i innych.

  Podjęto nie spotykaną w praktyce naszej gminy niefortunną próbę dyskredytacji pani dyrektor Janiny Lubery – być może chodzi o to by wyeliminować groźnego kandydata w kolejnych wyborach samorządowych?- która zakończyła się kompromitacją. Pan burmistrz na ostatniej sesji popełnił błąd w swojej wypowiedzi. Myślę, że jeśli spojrzy w dokumenty ( w tym w dokument który wydał jego pracownik tzw „opinie”) przekona się o tym iż powiedział (delikatnie mówiąc) nieprawdę i dokona właściwego sprostowania. Przynajmniej tak powinien postąpić prawdziwy mężczyzna i gentelman w odniesieniu do kobiety.

 40. [b]Superficies solo cedit ( co na powierzchni przypada gruntowi) – własność ziemi oznacza własność rzeczy na niej posadowionych[/b]. Wnioskuję, że ta sentencja łacińska mająca odzwierciedlenie w prawie cywilnym (obowiązującym) jest mało znana państwu z gminy. Gdyby ktoś ogarniał temat to zastanowił by się po trzykroć zanim powie, że "Hala jest Gminy a Dyrektor lamie prawo". Jakieś dziwne porozumienia w zakresie własności nieruchomości (które i tak nie zostały zrealizowane przez gminę) w Polsce nie mają żadnej mocy prawnej i sprawczej. Do tego służą AKTY NOTARIALNE, ale komu ja to piszę przecież Gmina ma WYŚMIENITYCH PRAWNIKÓW, które to wiedzoooo :). Ciekaw jestem jakie kolejne kłamstwo zostanie wymyślone przez "samorządzik" ?????? Tak na marginesie, czy to nie jest NADUŻYCIE i WYKORZYSTYWANIE WŁADZY do dyskredytacji opozycji ???? Poza tym, czy HALA nie służy mieszkańcom Nowej Dęby ?? można odnieść wrażenie, że usiłuje się atakować Dyrektora ZS1, aby odwrócić kota ogonem. Metoda iście z czasów ZASZŁEGO PRL-u. BRAWO. W końcu widać prawdziwą twarz rządzących w gminie. Słowo HONOR drodzy Państwo nadal funkcjonuje !!!!

 41. wciskacie ludziom ciemnotę, dlaczego na sesji pani radna i jej obrońcy nie mieli argumentów? Tak, ludziom można wcisnąć, że hala jest powiatu, burmistrz i radni są ciemni i na papierach się nie znają. Lepiej krzyczeć- słoń jest różowy!!! niż przyznać się do porażki. O sprawie remizy zawyrokował radca prawny, ale od takich też jesteście mądrzejsi…

 42. Wystarczy ruszyc glowa i rozwiazanie kazdego problem sie znajdzie. Chcecie rozwiazania? Prosze: Miasto stawia dwie wielkie tablice odblaskowe, w rzucajacych sie w oczy kolorach, ze miasto jest monitorowane i wykonywany pomiar szybkosci. 90 % ruchu to przejezdni. Natychmiast wyhamuja. Ile bedzie to kosztowalo, ile czasu trzeba na jego wykonanie? GROSZE. Miejsce: przed Debianka i od strony Rzeszowa przed zakretem na Nisko. Pozdrawiam myslacych o wlasnym miesciei jego obywatelach!

 43. [quote]Tak, ludziom można wcisnąć, że hala jest powiatu, burmistrz i radni są ciemni i na papierach się nie znają.[/quote]
  Na to wychodzi. Polecam zaglądnąć do dokumentów. Radca prawny napisał że hala stoi na działce gminy. Co radna Lubera na sesji obaliła. Nikt się do tego nie odniósł i radna Lubera czeka na wyjaśnienia. Umówmy się: jeśli p. Lubera się myliła to odjedzie z pracy w radzie miasta. Jeśli zaś mylił się radca i burmistrz to oni a nie p. Lubera odejdą z pracy. Co Wy na to?

 44. [quote]wciskacie ludziom ciemnotę, dlaczego na sesji pani radna i jej obrońcy nie mieli argumentów? [/quote]
  Dyskusje z ludźmi, którzy ciągle mijają się z prawdą są bezcelowe drogi panie. Dlaczego nie udzielono jasnej odpowiedzi P. Lubera a nadal wciska się bzdury ludziom ??? W tym jesteście świetni.
  [quote] O sprawie remizy zawyrokował radca prawny[/quote]
  Radca prawny zawyrokował a kim jest radca prawny gminy SĘDZIĄ ? wyroki wydaje w RP niezależny Sąd a nie radca prawny. Poza tym etyka radcy prawnego nakazuje wydawanie opinii zgodnych ze stanem faktycznym a czy ta opinia taka była ??? Nie ośmieszajcie się do końca "towarzysze" :)
  [quote]Umówmy się: jeśli p. Lubera się myliła to odjedzie z pracy w radzie miasta. Jeśli zaś mylił się radca i burmistrz to oni a nie p. Lubera odejdą z pracy. Co Wy na to?[/quote]
  Jestem za i popieram w każdym normalnym kraju to jest standard. Zobaczymy kto ma[b] HONOR[/b] a kto[b] CHONOR[/b]

 45. Wypowiedz pana wielmoży w sprawie p. Lubery była w stylu akcji z jedną ze wspólnot mieszkaniowych cyt. "gmina nigdy nie była przeciw mieszkańcom wspólnoty" i nagle się okazało, że gmina wielokrotnie głosowała przeciw większości mieszkańców tej wspólnoty i tutaj jest ta sama sytuacja cyt. "gmina jest właściciel hali" i nagle się okazuje, że gmina ma tyle do hali co koza do fortepianu :)

 46. cos Ty TOWARZYSZE nie odejdo one bedo 20, 30, 40 lat w radzie i jeden dzień dlużyj jak Owsiak i RADNY NIGDY NIE BEDZIE MIAŁ PRAWA GLOSU DO ZABIERANIA GŁOSU :)

 47. Dlaczego tak wszyscy się unoszą Radny Jan i tak pozostanie w radzie i jeszcze go odznaczą zobaczycie.Szkoda tylko waszych wpisów i tak nic nie zmienicie.

 48. I tak im g… zrobicie.

  Radny Jan pokazał że ma wszystkich w d…. bo jest jedyny niepowtarzalny i najlepsiejszy Ochotnikers

  a ze piją
  Polacy to piją i nic więcej
  a że gówniarze piją hmmm wystarczy zobaczyć co się dzieje w gimnazjach

  i takie szarpanki do niczego nie poprowadzą

  Radny Jan jak zwykle mija się z prawda i na każdy wniosek czy zapytanie odnoszące sie jego i jego ukochanej OSP odpowiada rozpętywaniem afery

  Dla dobra OSP niech on lepiej honorowo odejdzie już z tej straży a nie miesza ją do swoich polityczno/kościelno/niewiadomo jakich gierek

 49. Radar za bardzo nic nie zmieni, a wybudowanie obwodnicy miasta dla spokoju kilku mieszkańców którzy od lat mieszkają przy drodze krajowej to poroniony pomysł, ponieważ wtedy miasto już całkowicie umrze gospodarczo. Co do sygnalizacji świetlnej sterowanej ręcznie przez pieszych to też do końca nie jest dobry pomysł, ponieważ będą się tworzyć się ogromne korki ( znam kilka takich miejsc i non stop są ogromne korki). Najlepszym rozwiązaniem dla pieszych jest przejście nad ulicą – niebezpieczeństwo potrącenia ograniczamy chyba do minimum, brak korków – jedynym minusem jest utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych lecz można to rozwiązać platformami lub podjazdami. Należało by sobie zadać pytanie ile osób niepełnosprawnych jest w naszym mieście i ile z nich będzie tak naprawdę korzystać z takich przejść. Wydaje mi sie, że takie przejście dla pieszych nad ulicą – konstrukcja nawet aluminiowa – dużo lepiej spełni swoją rolę a niżeli foto-radary i sygnalizacja sterowana ręcznie przez pieszych.

 50. do bit,
  a myślisz, że jak nie będzie tu dróg/infrastruktury to ktokolwiek przyjdzie cokolwiek tu produkować??? Po jaką cholerę, żeby godzinami stać w korkach z towarem???
  Co do kładek… już widzę te tłumy uczniów maszerujące kładką w sytuacji gdy mogą sobie przez tę ścieżkę po prostu przebiec ;)

 51. Do Rysiek:
  Ja nie mówiłem o tym żeby nie budować dróg i infrastruktury, chodziło mi tylko o to, że obwodnica spowoduje to, że miasto już całkowicie umrze gospodarczo, ponieważ nikt nie będzie do niego wjeżdżał jadąc obwodnicą. Przykładem może być Głogów Małopolski, który po wybudowaniu "wspaniałej obwodnicy" stracił potencjalnych klientów jadących tamtędy do Rzeszowa. Jasne jest, że każdy woli pojechać lepszą drogą i nie będzie jeździł przez miasto, skoro może je szybko ominąć. Od kiedy otwarta jest ta obwodnica przyznam szczerze, że ani razu nie zdarzyło mi się jechać do Rzeszowa przez Głogów. Dlatego obwodnica nie jest zbyt trafionym pomysłem w tym smutnym jak pi..a mieście.

  Co do kładek i przebiegania. Jasne jest, że zawsze znajdzie się jakiś matołek który przebiegnie przez ulicę. Lecz można ograniczyć to do minimum kierując chodniki właśnie do tych kładek, a wszystkie przejścia dla pieszych ( malowane pasy i wysepki ) zlikwidować. Na pewno pomogło by to upłynnić ruch pojazdów i nie było by korków jak z pewnością było by w przypadku przejść dla pieszych z sygnalizacją sterowaną.

  A co do budowy dróg i infrastruktury to powinni się wziąć za to na zakładach , jest strefa, trzeba wybudować drogi dojazdowe itp, szukać i starać się przyciągnąć inwestorów do Nowej Dęby a nie do Chmielowa, gdzie pewnie niewiele osób z Nowej Dęby znajdzie zatrudnienie ( obym się mylił).

  Pozdro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here