Dęba bez "prohibicji". Będzie więcej punktów z alkoholem.

27

04/07/11r.Do 43 zwiększono liczbę punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Zgodnie z zapisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi rada gminy jest zobowiązana do ustalania w drodze uchwały ilość miejsc sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego. W miejscowościach w których rozmieszczone są jednostki wojskowe, liczba punktów musi być konsultowana z dowódcą garnizonu. Ten nie zgłosił żadnych zastrzeżeń.

ARGUMENTEM SĄ MIEJSCA PRACY
W dniu 15 czerwca 2011 roku do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba wpłynął wniosek pewnej firmy MARMAX z Czudca, która planuje w najbliższym czasie otworzyć supersam Marmax – na stacji paliw przy ul. Bieszczadzkiej. Wnioskodawca argumentował, że w jego punkcie zatrudnienie znajdzie 15 osób. Tradycyjnie przeciwko zwiększeniu limitu była przewodnicząca Komisji Statutowo-Organizacyjnej, Spraw Społecznych i Etyki Helena Tłutsy. Radny Marek Ostapko stwierdził, że nowe 15 miejsc pracy to wystarczający argument by głosować \”za\” uchwałą. Ostatecznie Rada Miejska podjęła decyzje o zwiększeniu liczby punktów do 43.

DO DWÓCH RAZY SZTUKA
Tego typu uchwały wzbudzają rozliczne emocje wśród części rajców. Przypomnijmy, że w lutym i w marcu br. do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba wpłynęły wnioski dwóch podmiotów gospodarczych które chciałby sprzedawać na terenie gminy alkohol wysokoprocentowy: Stokrotki z Lublina oraz Przedsiębiorstwa JANUS S.A. z Torunia, działającego na terenie Chmielowa. W maju podczas głosowania uchwała mająca zwiększać liczbę punktów z 40 do 42 nie znalazła poparcia większości. Pracownice Stokrotki zwróciły się z prośbą o interwencje do radnej Haliny Drągowskiej mówiąc iż w związku z taką a nie inną decyzją rady obawiają się zwolnień. Wobec powyższego na czerwcowej sesji RM radna Drągowska wnioskowała o wprowadzenie do porządku obrad spornej uchwały. Uchwała przeszła różnicą jednego głosu.

/info

Zobacz tekst: KTO MOŻE SPRZEDAWAĆ ALKOHOL A KTO NIE?27 KOMENTARZE

 1. czyżby nowy sposób lobbowania na decyzje rady gminy i miasta
  jak nie pozwolicie sprzedawać alkoholu to zwolnie ludzi?

 2. Dla mnie dosyć zrozumiały. Bo jak nie pozwolicie sprzedawać to za co tym ludziom zapłacę? Prywatny przedsiębiorca to nie burmistrz, że weźmie kredyt na pokrycie deficytu…

 3. Jak donald w jeden dzień zamknął 1000 sklepów z dopełniaczami, to nikt się nie przejmował, że tysiące ludzi straci pracę. A teraz dzieciaki kupują od mafii, to za co wcześniej płacili podatek, też się tym nikt nie przejmuje. Stary polski sposób zamieść brudy pod dywan, jakoś to będzie

 4. A co wszytsko na to policja??. Skoro dotad nie może dac sobie rady z gówniarzami demolujacym kosze , rozbijajacymi szyby itp, to co bedzie pózniej??

 5. gosciu maze i wiele mowia ale skutecznosci zadnej , patrz sprawozdanie Burmistrza z ostatniej sesji ilu zostalo ukaranych za wykroczenia SMIECH NA SALI

 6. Kochana rado jeszcze tyle mozna dac pozwolen ,podpowiem gdzie mazna dac pozwolenie , TYLE JEST PIASKOWNIC I W ZADNEJ NIE MA ALKOCHOLU A PIJAKI MECZA SIE LATANIEM DO NAJBLIZSZEGO PUNKTU

 7. Gratuluje wszystkim "myślicielom"! Lepiej żeby nie powstało 15 miejsc pracy bo ktoś ubzdurał sobie, że wówczas spadnie liczba osób pijących alkohol lub utrzyma się na tym samym poziomie. Przecież dla każdego myślącego człowieka to śmieszne i kuriozalne. Pijak jak będzie chciał się uchlać to sobie znajdzie sklep, a jak będzie zamknięty to wie gdzie są meliny. Cała zamicha wokól tej sprawy świadczy że NOWA DĘBA TO MENTALNA WIEŚ! Przykro mi to mówić bo kocham Nową Dębę.

 8. CIEKAWY FAKT:
  Na stronie internetowej firmy MARMAX która jak wynika z teksu chce uruchomić sklep na ul. Bieszczadzkiej jest działa oferty pracy, a w nim wakaty w Majdanie Królewskim :) Czy oni wiedzą gdzie ten sklep będzie ?

 9. My to rozumiemy- msc pracy. Ale bezpieczeństwo wydaje się być sprawa priorytetową. Wybryki huliganskie – powyrzucane kosze- powybijane szyb, co daje się zauważyć szczególnie po sobotnich nocach, widok ten może świadczyć o mało skuteczneych dziłających " strózów prawa". Ale wcale mnie to niedziwi, skoro większość policjantów, czy całą formacja strazy miejskiej, są mieszkańcami N. Dęby. Który z nich by sie narażał?? NAwet brak w nich jest odwagi wypisanie mandatu włascicielowi pieska, który opróznia się na chodniku pod Urzędem Miejskim. Niestety takie są reali Deby, mieszkańcy to tolerują- ja jak kilkakrotnie zwrciłem uwagę wlascicielce/ włascicielowi pieska- miałem wrązenie że mnie nie rozumieją. Mam nadzieję, że za kilka pokolonień – większośc z nas dorośnie i zrozumie pewne wartości.

 10. Uważasz, że owe pijane hordy małolatów będą szły na bieszczadzką po wódę czy raczej kupią ją na miejscu w już istniejącym sklepie????
  Odpowiem: Kupią ją na miejscu. Czy więc zablokowanie Marmaxu zwiększy bezpieczeństwo? Odp: NIE!. Dlaczego więc blokować 15 nowych miejsc pracy w mieście w którym roboty brakuje??? To irracjonalne. Od bezpieczeństwa jest straż miejska i policja. Jeśli straż miejska sobie nie radzi należy ją rozwiązać a część środków przekazać na dodatkowe patrole dla policji i po sprawie.

 11. Będziesz widział 15 nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy Nowa Dęba jak świnia niebo.Te miejsca pracy to tylko mydlenie oczu w celu otrzymania zezwolenia.Choćby nawet były owe miejsca to nie dla Nowej Dęby i gminy.Nowa Dęba opanowana jest przez RKL,TSA,RSA i dalsze gminy.Dla nas pozostają ochłapy.

 12. A ja sie siroto nie od.ebie i bede w imieniu wspulnoty skladal wnioski o ukaranie wlascicieli co nie sprzataja , bo to ty masz problem ze soba

 13. Nie irytuj sie tak kolego- bo krzywdę sobie zrobisz i mamusia bedzie płakac za Toba. Jezeli masz inne zdanie i popierasz psie odchody na chodnikach czy skwerach zielonych to znaczy ze tolerujesz burdel i tego typu bałaganiarstwo. Szkoda mi takich sierot jakim Ty jeseś. Pozdrawiam Cie mocno i żal mi Ciebie, że takie złe nawyki wyniosłeś z domu. ZMIEŃ RODZINĘ, papa

 14. lenie śmierdzące jesteście skoro nie potraficie wydajnie pracować i niedołęgi że wam zabierają miejsca pracy z RKL,RSA,TSA.opłaca się pracować gościowi z Krzątki a wam nie.Burmistrz powinien zlikwidować zapisy o priorytecie dla miejscowych , skoro nie mają ambicji i woli pracy.:P

 15. Po co maja pracować jak mają pod nosem mannę z nieba w postaci MOPS , mogą dostawać dofinansowania i zasiłki i chodzić po osiedlu w białych spodniach nic nie robiąc tylko narzekając na wszystkich i wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here