Dlaczego zimą warto przechowywać meble ogrodowe w osłoniętym miejscu?

0
Spacious terrace with stylish garden furniture and wooden garden swing

Meble ogrodowe, takie jak stoliki, krzesła, ławy czy fotele, stanowią nieodłączny element niemalże każdego przydomowego ogródka, tarasu, balkonu czy altany. Wspomniane sprzęty służą nam oczywiście do odpoczynku, relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także jako ozdoby naszej przestrzeni. Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, technorattan (tzw. rattan syntetyczny), plastik czy tradycyjna wiklina. Lecz choć każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, to jednak wszystkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. To ważne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy warunki pogodowe są niekorzystne dla mebli. Dlaczego więc warto przechowywać meble ogrodowe w osłoniętym miejscu zimą i jak zabezpieczyć opisywane wyposażenie?

Gdzie umieścić meble ogrodowe w sezonie jesienno-zimowym?

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że przechowywanie mebli ogrodowych w osłoniętym miejscu w porze zimowej pozwala na zachowanie ich estetyki i funkcjonalności. Meble ogrodowe narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (takich jak np. deszcz, śnieg, mróz, wiatr, wilgoć czy promieniowanie UV) mogą łatwo ulec zniszczeniu, odbarwieniu, pęknięciu, skorodowaniu, pleśnieniu czy zagrzybieniu. W efekcie sprzęty mogą stracić nie tylko swój pierwotny kształt, ale również kolor, a nawet wytrzymałość (tym samym stając się niebezpieczne dla użytkowników). Aby temu zapobiec, należy przechowywać meble ogrodowe w suchym, ciepłym i zacienionym miejscu, takim jak garaż, piwnica, strych, domek ogrodowy czy schowek. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy pozostawić meble na zewnątrz, ale pod warunkiem, że zabezpieczymy je odpowiednio przed wpływem wspomnianych warunków pogodowych. Jak tego dokonać?

Pokrowce na meble ogrodowe – skuteczna ochrona wyposażenia

W celu zabezpieczenia mebli pozostawionych na zewnątrz, warto zastosować specjalne pokrowce na opisywany typ sprzętu. Wspomniane pokrowce ochronią meble przed wilgocią, kurzem, zabrudzeniami i promieniowaniem słonecznym. Pokrowce na meble ogrodowe powinny być wykonane z trwałego, wodoodpornego i oddychającego materiału, który zapewnia dobrą wentylację i zapobiega gromadzeniu się kondensatu. Pokrowce powinny być też dopasowane do rozmiaru i kształtu mebli, aby nie tworzyć zbyt dużych luzów, w których mogą się zagnieździć szkodniki. Powinny być również łatwe w montażu i demontażu, a także w czyszczeniu i przechowywaniu. Pokrowce na meble ogrodowe to nie tylko sposób na ochronę mebli przed zimą, ale także oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie trzeba będzie kupować nowych mebli ani odnawiać starych.

Przechowywanie mebli ogrodowych w osłoniętym miejscu zimą to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktyczności i ekonomii. Meble ogrodowe to inwestycja, która może służyć nam przez wiele lat, jeśli odpowiednio o nią zadbamy. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się nimi w każdym sezonie i tworzyć przytulną i komfortową przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu.

/Materiał Promocyjny