Dni Kultury Lasowiackiej w Cyganach

10

13 lipca 2012
15 lipca 2012 r. odbędą się Dni Kultury Lasowiackiej w Cyganach.

Dzień wcześniej dzieci włączą się w przygotowanie imprezy robiąc wycinanki i malując prace plastyczne. Podczas obchodów będzie można usłyszeć koncerty zespołów ludowych, podziwiać rękodzieło lokalnych twórców jak i degustować tradycyjne potrawy. Warsztaty dla dzieci poprowadzi artystka ludowa p. Anna Rzeszut z Baranowa Sandomierskiego.

15 lipca godz.16:00
Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach

Serdecznie zapraszamy!

UMIG

10 KOMENTARZE

  1. Panie Ordon, czy nie ma ważniejszych spraw w Nowej Dębie niż folklor, który od wieków był i będzie. Skoro tyle pokoleń przetrwało 'to i pan przetrwa . Zajmij się wreszcie pan czymś konkretnym dla miasta i gminy, bo do tej pory to co pan robisz to wielka błazenada.

  2. to była jakaś kultura COP-owska? WTF?

    Czyżby chodziło o to pseudomieszczańskie coś, co wyparło stąd wielowiekową kulturę ludową?

  3. jaką "kulturę ludową" ? przecież lasowiacy to umieli jedynie pędzić bimber… a drewnianymi narzędziami posługiwali się dopóki nie zobaczyli że można inaczej za COP-u. Do jakich tradycji i do jakich osiągnięć chcecie nawiązywać pompująć lasowiactwo? Bo COP to II RP.

  4. Byłbym wdzięczny za listę pozycji z etnografii (może by ć też etnomuzykologia, nawet etnobotanika), z których czerpałeś swoją wiedzę o Lasowiakach. COP w Nowej Dębie to parę lat rozruchu w II RP, a potem komunistyczne kombinaty, hihi:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here