Tytuły z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dębie

16

19/09/11r./
W każdej społeczności lokalnej pojawiają się ludzie i organizacje, których aktywność, obywatelska postawa i zaangażowanie w rozwój tej społeczności są dostrzegane i zasługują na wyróżnienie. Są również ludzie i organizacje, które przynoszą chwałę swojemu środowisku poprzez wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia i z pasją i zaangażowaniem działają dla dobra publicznego.

Rada Miejska w Nowej Dębie uchwałą nr X/79/2011 z dnia 30 czerwca 2011 r. ustanowiła tytuły: \”Honorowego Obywatela Gminy Nowa Dęba\” i \”Zasłużonego dla Miasta i Gminy Nowa Dęba\”.

Tytuł \”Honorowego Obywatela Gminy Nowa Dęba\” jest wyrazem najwyższego uznania, nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla jej rozwoju, ratowania pamiątek kultury narodowej, popularyzacji wiedzy i jej historii, których działalność przyczyniła się do wzrostu promocji Gminy Nowa Dęba w dziedzinie życia społecznego, gospodarczego, sportowego lub nauki i kultury, a także wybranym osobistościom.

Tutuł \”Zasłużonego dla Miasta i Gminy Nowa Dęba\” jest wyrazem wyróżnienia i uznania, nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i gminy, mieszkańcom miasta i gminy oraz innym osobom, organizacjom i stowarzyszeniom i instytucjom, które w sposób widoczny i niepodważalny przyczyniły się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej; swoją działalnością zawodową i społeczną szczególnie zasłużyły się miastu i gminie przyczyniając się do jej rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć. Osoba lub podmiot, któremu nadano ten tytuł otrzymuje statuetkę \”KRYSZTAŁOWY LIŚĆ DĘBU\”.

Wnioski o nadanie tytułu \”Honorowego Obywatela Gminy Nowa Dęba\” mogą składać:

1) wiceprzewodniczący Rady Miejskiej,

2) co najmniej trzech radnych,

3) klub radnych,

4) organizacje społeczne i stowarzyszenia.

Wnioski o nadanie tytułu \”Zasłużonego dla Miasta i Gminy Nowa Dęba\” mogą składać:

1) wiceprzewodniczący Rady Miejskiej,

2) komisja Rady Miejskiej,

3) klub radnych,

4) osoby uprawnione do reprezentowania podmiotów tj. zakładów pracy, firm, spółek itp.,

5) rada sołecka lub zarząd osiedla,

6) organizacje pozarządowe i zawodowe,

7) 50 pełnoletnich mieszkańców gminy, posiadających czynne prawo wyborcze i zamieszkałych na stałe na terenie Gminy Nowa Dęba, podpisanych na liście osób popierających.

Szczegółowe informacje i wnioski o przyznanie tytułów można otrzymać w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba (pokój nr 112 na I piętrze) w godzinach pracy Urzędu oraz można pobrać ze strony internetowej http://www.nowadeba.pl/samorzad_gminny/tytuly_honorowe/.

Wnioski należy składać w terminie do 10 października 2011 r. w Kancelarii Ogólnej Urzędu (I piętro, pokój nr 102).

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie nadania tytułów poprzedzona zostanie uzyskaniem opinii Kapituły, którą utworzą: Przewodniczący Rady Miejskiej jako Przewodniczący Kapituły, Burmistrz, przewodniczacy merytorycznej komisji rady, przewodniczący klubów radnych i dwie osoby, którym wcześniej nadano tytuły, zaproszone do pracy w Kapitule przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Akt nadania tytułu \”Honorowego Obywatela Gminy Nowa Dęba\” i statuetki dla \”Zasłużonego dla Miasta i Gminy Nowa Dęba\” zostaną wręczone podczas planowanej na 4 listopada 2011 r. uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Nowej Dębie.

Burmistrz

(-) Wiesław Ordon


UMiG16 KOMENTARZE

 1. Nikogo nie będę wyzywał. Wystąpię o tytuł zasłużonego dla człowieka o wyjątkowych osiągnięciach w dziedzinie swojej pracy, który przez prawie nikogo nie jest zauważony.

  Myślę, że czas docenić takie osoby. Milczących budowniczych naszej wiedzy i jakości życia.

  Może podyskutujmy o kwalifikacjach, jakie według nas takie osoby powinny spełniać, ale bez nazwisk. Nazwiska można składać w wyżej wymienionej w artykule procedurze. Tego się może trzymajmy.

 2. [b]obywatelu niecierpliwy spod # 1
  Musielibyśmy należeć do twojej partii, w której tak właśnie rozwiązuje sie wszystkie problemy. Mowa oczywiście o PiS.[/b]

 3. Moj typ to :: JAN FLIS ,SPOLECZNIK,RADNY WSZYSTKICH KADENCJI ,KOMENDANT OSP OD LAT, CZLOWIEK WIELKIEGO SERCA POWSZECHNIE SZANOWANY[:| poza ratuszem]

 4. dzięki niemu Dęba wieś wygląda jak skansen w porównaniu do Porąb. Dodam jeszcze , ze na Porębach nie ma ani stacji kolejowej, ani jednostki wojskowej, ani poligonu …

 5. Remiza w OSP Dęba po remoncie,już będzie można u pana Jana wynajmować salę wraz z zapleczem kuchennym na studniówki i poprawiny.

 6. Mowa o śp. Tadeuszu Góreckim, osobie zaangażowanej społecznie, czynnie angażującym się w życie społeczno-kulturalne, organizatorze Honorowej Straży Wielkanocnej przy parafii MBKP.
  Jest to osoba, która zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie, szkoda jedynie, że nadane pośmiertnie.
  Pogrzeb T. Góreckiego odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 24.9. o godz. 11.00.

 7. Moim zdaniem tylko Grzędzie się należy . Zrobił z tej wiochy namiastkę miasteczka , gość nie narzeka i robi swoje no i jeszcze nieźle gra w tenisa ….. a reszta w błotku siedzie i się nim obrzuca …

 8. Tytuł należy się człowiekowi który robi coś z pasją i całkowicie bezinteresownie.Nie temu który pod płaszczykiem dobroczyńcy kręci prywatne interesy.
  Myślicie że wymieniony pan działa bezinteresownie? Bezinteresownie to działa pogardzany przez wielu z Was -G.Poloczek

 9. A wy myślicie że taki np Manhatan powstał bo ktoś wybudował tam coś bezinteresownie ? g…o prawda , ktoś musi mieć w tym jakiś interes by coś mógł stworzyć ku uciesze i wygodzie rozleniwionej i wiecznie narzekającej gawiedzi …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here