Dobre warunki dla szkolnictwa zawodowego w powiecie tarnobrzeskim

6

Nagroda Ministra Gospodarki została przyznana w dniu dziewiątego kwietnia na Zamku w Baranowie Sandomierskim podczas konferencji „Kadry przyszłości, klastry nowoczesnej gospodarki”. Organizatorem wydarzenia była Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu, zarządzający Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK Wisłosan.

Celem konferencji była promocja szkolnictwa zawodowego, współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami oraz dyskusja na temat roli klastrów w nowoczesnej gospodarce. Podczas konferencji Marcin Zieliński, wiceprezes zarządu ARP S.A. przedstawił strategię Agencji zawierającą również działania w obszarach dotyczących szkolnictwa zawodowego, rozwoju struktur klastrowych oraz wspierania przedsiębiorczości. Z kolei działania podjęte przez Strefę na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego na przykładzie Klastra Edukacji Zawodowej, zaprezentował Maciej Ślęzak, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.
Podczas konferencji wręczono nagrody Ministra Gospodarki. Odbiorcami byli przedsiębiorcy, szkoły oraz samorządy. Wyróżnienia przyznano za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego, efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy.

szkolnictwozawodwe

Przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami, którzy znaleźli się w gronie wyróżnionych to: Huta Stalowa Wola S.A., Uniwheels Production Poland Sp. z o.o., Alumetal Poland Sp. z o.o., Armatoora S.A., Federal Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Wyróżnienia odebrali także dyrektorzy Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Zespół Szkół w Gorzycach.

Za tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi szkolnictwa zawodowego wyróżniono powiat stalowowolski, powiat niżański oraz powiat tarnobrzeski. Odbierając nagrodę starosta Paweł Bartoszek stwierdził, że jest to wyróżnienie nie tylko dla władz powiatu i wielu osób, które dostrzegają znaczenie szkolnictwa zawodowego, ale również nauczycieli, którzy zapracowali na ten sukces. – Ogromnym sukcesem jest to, że nasz powiat znalazł się wśród nagrodzonych, bo nagroda Ministra Gospodarki jest dużym wyróżnieniem. Nakład, jaki obecnie kładziemy na szkolnictwo zawodowe jest duży. Wspieramy te szkoły, bo ma to sens. Liczymy na to, że powstanie Klastra Edukacyjnego znajdzie odzwierciedlenie w tym, co dzieje się w tej chwili na rynku pracy. Trudno mówić o nowych kierunkach kształcenia. Dostosowujemy się do potrzeb rynku pracy, dlatego nasze działania nakierowane są na zapewnienie pracy absolwentom szkół zawodowych – powiedział Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

6 KOMENTARZE

  1. Dzięki takim działaniom w krótkim czasie wszyscy będą kończyć wymarzone szkoły i kierunki, a po szkole praca będzie czekać na młodych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here