Dożynki w ZS1 – najlepsze życzenia od likwidatorów ! ZOBACZ KOMIKS !

22

Stara kryminologiczna zasada głosi, że „przestępca wraca na miejsce zbrodni”.  I właśnie w tych kategoriach może być oceniana obecność na uroczystości 65-lecia nowodębskiego liceum, przedstawicieli powiatowej władzy. Władzy, która zrobiła wszystko co mogła by wbrew uczniom, nauczycielom i mieszkańcom Nowej Dęby pogrzebać „Jedynkę”.

Nie wtajemniczonym przypomnieć należy, że proces „zarzynania” Jedynki trwał od kilku lat. Władze powiatu tarnobrzeskiego pod przywództwem wicestarosty Jerzego Sudoła w ciągu zaledwie dwóch lat zmniejszyły nakłady na liceum  o 600 tysięcy złotych (2013 rok – zmniejszono finanse o 200 tysięcy, a w 2014 roku aż o 400 tysięcy). W konsekwencji szkoła nie była w stanie normalnie funkcjonować. Zamiast wytężonej pracy nad jej przyszłością, rozpoczęło się zwalnianie nauczycieli, redukcja zajęć dodatkowych w tym kursów przygotowawczych do matury itd.  Szkoła ze względu na obcięte fundusze nie była w stanie zapewnić oczekiwanej przez rodziców i uczniów oferty edukacyjnej (tworzenia specjalnych kierunków, planu zajęć itd.).  Wszystko to odbiło się na naborze chętnych, a to z kolei stało się dla rządzącej powiatem większości pretekstem do likwidacji jednej z dwóch nowodębskich szkół średnich.  Wprawdzie po protestach mieszkańców Nowej Dęby, władze powiatu cofnęły swoją decyzję, jednak pewne jest, że to tylko odsunięcie „problemu” na dwa może trzy lata. Bo „reklama”  i „promocja” jaką Jedynce zrobiły władze powiatu wieścią o likwidacji placówki bez wątpienia doprowadzi do jeszcze większych problemów z naborem nowych uczniów.

I dopiero mając świadomość powyższego kontekstu sytuacyjnego, należy raz jeszcze przyjrzeć się temu co wydarzyło się w zeszłym tygodniu podczas celebrowanego i w Kościele i na plantach „Jubileuszu 65-lecia ZS1”. I nie chodzi tutaj o tak miłą i wspaniałą warstwę tej uroczystości jak spotkania z dawnymi przyjaciółmi po latach. Chodzi o to, kto na  tym święcie się pojawił i w jakim charakterze.

A pojawiły się tam postacie nieliche i nietuzinkowe z powiatowego zarządu:  między innymi Paweł Bartoszek, Jerzy Sudoł i Danuta Serafin. W ocenie redakcji, najlepszym podsumowaniem groteskowej obecności powiatowych możnych będzie poniższa satyra graficzna.

życzenia od likwidatorow

 

22 KOMENTARZE

 1. Zenada , Zenada, Zenada Panie Sudol , Kolodzieju , Serafin sprzedawczyki Jedynki karierowicze ten komiks pokazuje dokladnie wszystko chyba kazdy go zrozumie wasze miejsca na listach w kolejnych wyborach napewno NIE DLA WAS lepiej odnajdziecie sie na saksach / p . Serafin / albo przy skupie zlomu /p. Kolodziej / a p.Sudol na emeryturze , Dziekuje Redaktorowi za trafny I dobrze obrazujacy komiks mysle ze spoleczenstwo Nowej Deby , Rozalina , Cygan ma obraz jakich wybralo ludzi ktorzy tylko patrza na czubek swojego nosa trzeba ich zmienic zmienic nic ale to nic nie robiac dla swoich wyborcow.

  • Cyganka to fuj, lubi esy chołresy, stara babko cyganko moze serka jajek chlebka bo cos śchudłaś łostatnio, bidula. idż stąd do doma , na polanki ,kolanki ciotunia, siostrunia bidula. Dali jeść dali. Malutka. Rence w góre, bo nic nie dali.

 2. Jestem zaskoczony tym komiksem, wszak to najlepsi przyjaciele naszego Burmistrza ,ale Ostapko dal czadu czyzby juz znudzila sie mu praca w MPK i M

  • @wesoło mi,niewiele wiesz a usiłujesz kreować się na obytego w lokalnych układzikach.Gdybyś posiadał naset znikomy zmysł obserwacji i kojarzenia faktów zauważyłbyś zmianę frontu w ujadaniu i kąsaniu autorstwa pracownika MPGKiM M.Ostapko.Ujadasz waść dla samego ujadania.

  • Było 65-lecie? Było.

   Były władze powiatu, które likwidowały szkołę i które cięły jej budżet w taki sposób aby szkoła upadała? Były.

   Tekst jest prawdziwy? Prawdziwy.

   Tyle w temacie. Kłaniam się, moje uszanowanie.

 3. Dęba ginie!!!!
  Na co emerytom szkoły, firmy etc. etc. W tej dziurze zwanej jeszcze szumnie miastem najważniejsi są emeryci i renciści. Tu dla młodych nie ma prawie nic. Tu liczą się ogródki działkowe i zabawy dla seniorów. Miastem rządzi Towarzystwo Wzajemnej Adoracji dla których najważniejszy jest ich własny interes. A młodzi wyjeżdżają bo dla nich tu niema życia – no chyba że ma się plecy.

 4. Szkół się nie zamyka tylko łączy ze względu na małą ilość dzieci.Liceum pozostanie dopóki będą dzieci. Ogarnijcie się mieszkańcy Nowej Dęby.Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy!!!! Może 500plus pomoże

 5. Szkolę można uratować.
  Wystarczy otworzyć dwa oddziały, nawet jakby było w nich po 15 uczniów. Skończyć z dziwadłami typu kelner, hotelarz, mundurówka itp.
  Pod lasem szkoła średnia jest na poziomie słabej zawodówki i faktycznie jako szkoła średnia nie istnieje. Więc po likwidacji ZS1 praktycznie szkolnictwo średnie znika w Dębie.
  A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno próbowano otwierać filie wyższych uczelni :)

 6. Popieram wypowiedz Nemo prawda prawda I super wypowiedz Rere madre myslenie tak powinno byc zrobione ale czy jakiegos goscia z Tarnobrzeskich wladz to obchodzi wszedzie widac ze promuje itp Gorzyce ,Grebow , Wrzawy wystarczy wlaczyc lokalna Telewizje lub lokalne gazety a nasi Radni spia I nic nie robia aby cos dzialac w kierunku Chmielowa Tarnowska Wola Nowa Deba chyba zapomnieli z ktorych wyborcy dali im mandaty zaufania wiec w najblizszym czasie do wymiany , nie wspomne o Radnym Kolodzieju to tylko patrzy zeby mu zrobili zdjecie niby w / dobrym otoczeniu / jak nic nie jest w stanie pozytecznego zrobic to niech lepiej dziala na swoim biznesie odbierajac I segregujac zlom
  Takich ludzi nam trzeba na stanowiskach w radach co pisali wypowiedz jako NEMO I RERE to wtedy w miescie I solectwach by bylo normalnie a nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji .

 7. Ja popieram obecną władzę w powiecie, bo cała Wola Baranowska, Ślęzki, Dąbrowica już w chodnikach jest i pewnie jeszcze coś się zrobi. I pomyśleć, że całkiem niedawno jeszcze w tych miejscach krowy placki zostawiały za sobą. Brawo, brawo, brawo

 8. Lokalna polityka jest brutalna i pokazuje chore układy towarzystwa szemranego. Każdy swojego pcha do przodu bo potem liczy się tylko to jak bardzo jesteś ślepy i głupi i co tu zrobić żeby znajomi nie widzieli wygiętego kręgosłupa do asfaltu. Wpuśćmy nowych ludzi a starzy wyjadacze będą musieli choć trochę się dostosować.

 9. Tej szkole raczej nic już nie pomoże, bo :1) szeroko pojęty zasób ludzki czyli większość uczniów i niektórzy nauczyciele są tu raczej z przypadku , 2) wieloletnie zaniechania finansowe skutecznie odstraszyły co ambitniejszych młodych ludzi i ich rodziców,3) setki zmarnowanych godzin lekcyjnych na akademie, uroczystości wszelkiej maści, wycieczki do kościoła, rekolekcje etc.wycieczki np. do kina w Rzeszowie
  ( strona szkoły ) i podobne pomysły., które nie służą nijak zdobywaniu i poszerzaniu konkretnej wiedzy. Te wszystkie wieloletnie działania i zaniechania doprowadziły do tego co obecnie mamy.
  Żal jedynie młodych ludzi, którzy co dzień tracą wiele czasu na dojazdy , żal tych nauczycieli, którzy z oddaniem poświęcali się temu jakże pięknemu zajęciu, a teraz są bez pracy lub zatrudnieni na pół czy ćwierć etatu, zal tych rodziców. którzy są zmuszeni do innych miast wozić pociechy na pozaszkolne imprezy czy studniówki .Pytanie tylko , czy komuś na tym zależało,ktoś na tym upiekł swoją pieczeń, czy to jedynie wynik głupoty rządzących, tzw. lokalnych władz ??? Czy jest ktoś w tym mieście na tyle mądry i władny by rzucić szkole koło ratunkowe, czy dyrekcja i nauczyciele potrafią i zechcą wyciągnąć stosowne wnioski ???

 10. Portal infonowadeba jest fałszywy jak tylko się da. Dleczego? Pytanie zasadnicze – czy wy chcecie obronić Jedynkę czy jej zaszkodzić? W tym momencie szkodzicie!!!! Nie myślący redaktorzyny. Jeżeli byście tak naprawdę chcieli działać na korzyść Jedynki to wstrzymalibyście się z tymi dyrdymałami bo gimnazjaliści właśnie wybierają szkoły a ten wasz komiksik może tylko szkodzić. W tej szkole idzie wszystko ku dobremu i jeżeli przyjdą uczniowie to wyjdzie na prostą, ale infonowadeba to taki lokalny „Fakcik” szuka tylko rozgłosu i sensacji. Pozdrawiam i na przyszłość życzę trochę więcej myślenia a nie prywaty.

 11. do Osik. O czym Ty człowieku piszesz. Jeżeli ktokolwiek jest tu winien to na pewno Jerzy Sudoł i tacy jak Kołodziej i spka. Nie warto tych gości komentować, nie zasługują na to. Zastanawiające kto tych ludzi wybrał?

  • W tym momencie nie chodzi o winę i o tym nie pisałem. Chodzi o fakt odgrzewania kotletów gdy najlepiej w tym momencie nie robić tzw. złej prasy Jedynce. Może zła prasa to nieodpowiednie słowa ale zaczęło się dziać OK a wy swoje byle dowalić Sudołowi i spółce. Oni w tym momencie są najmniej ważni, ważny jest przynajmniej w tym momencie spokój wokół tej sprawy. Pozdrawiam i przydałoby się też pomyśleć o innych a nie o sobie.

  • O naiwnosci ludzka. W tej chwili 5% gimnazjalistow zastanawia sie do jakiej szkoly isc.Reszta juz dawno wybrala. A nie przyjda do naszej szkoly z winy tych ludzi, o ktorych jest mowa w komiksie. I o tym jest ten artykuł. Psucie opinii szkole trwa od kilku lat – od wewnatrz i od zewnatrz. I to sa fakty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here