Drugi ORLIK w Nowej Dębie?

40

Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku w Nowej Dębie powstanie kolejne boisko typu Orlik.

Tym razem z inicjatywą budowy boiska wyszły władze powiatowe – Chcemy tworzyć w naszym regionie Powiatowe Centra Sportu (PCS)- mówi starosta tarnobrzeski Mirosław Pluta. Jednym z elementów PCS w Nowej Dębie byłby Orlik, umiejscowiony przy Zespole Szkół nr 2. Wszystko jednak zależy od pozytywnego rozpatrzenia wniosków o dofinansowanie inwestycji jakie zostały złożone do władz wojewódzkich. Wstępne ustalenia zakładają, że wkład własny w 60% pokryje powiat tarnobrzeski, a w 40% gmina Nowa Dęba. O szczegółach będziemy informować.


/info

40 KOMENTARZE

 1. PCS – powiatowe centra sportu, ciekawie brzmi, może w końcu będzie to coś konkurencyjnego dla SOSiR-u , dobrze by było, może w końcu poziom usług świadczonych przez SOSIR by wzrósł :)

 2. Czy dlatego że powiat daje 60% mamy dawać 40% na coś co nie będzie w pełni wykorzystane i nie koniecznie potrzebne. Gmina ma swoje szkoły i znowu będziemy dawać kasę na powiatowe i co będzie jego własnością (patrz hala przy ZS1). Te 40% dajcie na boisko przy dwójce dla dzieciaków a nie starych koni z technikum. Przede wszystkim bliżej co gwarantuje wykorzystanie w godzinach popołudniowych również.

 3. Orlik przy ZS2 będzie służył nie tylko młodzieży tam się uczącej ale również mieszkańcom ul.Kościuszki (Hotele), więc nie rozumiem moja twoja własność – NASZA WŁASNOŚĆ :o

 4. jak PCS TO NIECH POKRYJE POWIAT, sama nazwa wskazuje POWIATOWE CENTRA SPORTU , pięknie ale za czyją kaskę , skoro ma być prawie 50 na 50 to może nazwać powiatowo – gminne centra sportu, niech p. starosta nie będzie taaaaaaaaaaaaki do przodu

 5. Czytaj ze zrozumieniem. Województwo da część, a reszta między powiat a gminę.I orlik zostaje w gminie. Młodzi z technikum mają boisko i młodzi z hotelu też.

 6. Moje zdanie jest takie, że jeśli chcą coś zrobić to niech zrobią, ponieważ pieniądze tak czy tak poszłyby na coś. Przynajmniej młodzi będą mieli gdzie grać, a jak sami wiecie w okresie wiosennym, letnim czy jesiennym to oblężenie na orliku zawsze jest aż prosi się aby powstało drugie boisko dla młodzieży. Tak więc bądźmy za a nie przeciw. Pozdrawiam

 7. A moze Orlik dla Gimnazjum nr 2.w Nowej Dębie wszystkie inwestycje ida na Miasto, moze warto cos zbudowac w tej czesci Nowej Dęby.

 8. Tak zbudujemy ORLIKA w Tarnowskiej!!!… nie znacie dnia ani godziny
  hehehe:):)
  Podziękujcie Czekalskiemu za to co dla Was przez tyle lat zrobił!!!

 9. Ktosiu !, co się czepiasz Czekalskiego ! Zrobił na pewno więcej niż jego poprzednik a i obecny jeszcze ma sporo do zrobienia. Przestań krzyczeć bo niepotrzebne spalanie kalorii.

 10. Kiedy Tusk powiedział – budujemy Orliki, przeciwnicy pukali się w czoło..teraz wszyscy zgodnie chcą więcej Orlików. hehehe Co za Kraj !!!

 11. Czy powiat dołożył się jak budowała gmina Orlika? Tym bardziej, że korzysta z niego również młodzież z ZS1. Jeżeli powiat zagwarantuje, że dołoży kasę na boisko przy dwójce to jestem za dołożeniem na boisko przy ZS2.

 12. Jasne że tak jak ma być na Kolejowej to jeszcze poręby zostaną!!!!! Może być na ul. Smugowej. Na porębach tez jest dużo dzieciaków.

 13. Do krzykaczy z początkowych postów:

  Chcielibyście, żeby wybudowali, ale jak trzeba pokryć część kosztów to już be? A co to za lasowiacka mentalność?

 14. dla mnie drugi orlik w Dębie, a jeszcze w niedalekiej odległości to lekka przesada, wiem że każdy chciałby drugie boisko, ale należy pomyśleć też o gminie… tam też są młodzi ludzie:)

 15. przesada ???? …………. przesada to jest, że w Dębie właśnie nie ma drugiego takiego boiska. Wszędzie tworzą centra sportu, ale oczywiście w Debie jak zwykle nie trzeba bo paru bur….ów nie rozumie pewnych idei, które mogą w konsekwencji rozwinąć ten grajdoł. Najlepsze jest to że przez ostatnich parę lat nic się nie robiło w tym kierunku "bo byly inne cele strategiczne" i teraz to wychodzi.[b] Poza tym nie rozumiem tego, że jak ktoś chce coś zrobić dla Tej mieściny to zaraz uaktywnia się banda etatowych pieniaczy[/b] (żal wam d…e ściska") Czy to boisko będzie na kolejowej czy "przy zakładach" jakie ma to znaczenie grunt, że ktoś chce go zrobić. Oby tak dalej.

 16. szczerze ja tego nie rozumiem. nie można zrobić go gdzie indziej? przecież tam on długo nie potrwa za rok bedzie z niego ruina… patrząc na zachowania młodziezy mieszkającej na hotelach jak i na uczniów tej szkoły…. porażka nie przemyslana decyzja.

 17. Zgadzam się z wczęsniejszymi komentarzami że drugiego człowieka jak Pan Wojtek Dęba nie znajdzie… On ma świetne podejscie do dzieci z tego co widziałem na treningach mojego syna i daje w to wiele swojego serca, a nie to co Ci młodzi "trenerzy". Pan Wojtek poświęca dla dzieciaków większość swojego czasu jak i dba świetnie o Orlik. Co do Maćka to zgadzam się również z tym przydałby się chłopakom większy bo są coraz lepsi a uczyś się czegoś nowego na byle czym to tylko hamuje ich talent

 18. W XXI wieku z teorii tworzenia warunków dla rozwoju młodzieżowej piłki nożnej w Nowej Dębie nie możemy dążyć do wyeliminowania
  toalet i równych boisk, które nawiązują do czasów maratońsko-spartańskich. Dlatego uważam, że pomysł jest trafiony a na krzykaczy nie ma co patrzeć zawsze byli, są i będą w Nowej Dębie …. tu już taka TRADYCJA.

 19. Auto/cenzura -''Wulgaryzm''- budować!!Yeah! i będzie konkurencja! i super! "'gorsze'' dzieciaki mają full motywację/ budować! a wyniki? -będą/na pewno.:) – złe dziecko – pansa sanczo B)

 20. niech budują przy kościuszki to będzie mnie na tym przy kościuszki koło gimnazjum nr 1.A poza tym dziś na zawodach w badmintona pan Biliński powiedział że "orlik" powstanie przy ZS2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here