Dzieciaki nagrodzone

19

Dyplomy, aparaty fotograficzne, rysunkowe kodeksy drogowe, kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe to nagrody jakie wręczono w konkursie „Nasze Dzieci na drodze” organizowanym przez Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ, Żandarmerie Wojskową, Firmę DONORIA i Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu.

Statystyki są zatrważające. Każdego roku w naszym kraju w wypadkach drogowych śmierć ponosi prawie 10 tys. osób, a około 100 tys. odnosi obrażenia. 40 proc. wszystkich zabitych stanowią dzieci i młodzież. W samym Podkarpaciu w ubiegłym roku w 292 wypadkach zginęło dwanaścioro dzieci, a 604 zostały ranne. – Wskazuje to na potrzebę promocji zachowań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Specjalną opieką należy otoczyć dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem tych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich do 20 tys. mieszkańców – mówi Wojciech Śmiech, dyrektor handlowy firmy Donoria, koordynator Konkursu. To właśnie w takich miejscowościach placówki oświatowe usytuowane są przy ruchliwych drogach, co stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia naszych dzieci, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. – Dlatego Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ i Firma DONORIA, przy współudziale i wsparciu Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, Komendy Powiatowej Policji w Tarnobrzeg oraz sponsorów, poprzez Konkurs Plastyczny „NASZE DZIECI NA DRODZE” pragnie włączyć się w działania profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym – dodaje Marek Ostapko z Ratusza.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Z prawie setki nadesłanych prac Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Towarzystwa Ratusz wybrała 12 prac, które znajdą się w okazjonalnym kalendarzu na rok 2011. Autorom czterech z nich zostały wręczone atrakcyjne nagrody:


1 miejsce –Ewa Pęczek, lat 9, klasa III – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie. Ewa otrzymała dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, zestaw odblasków i kask rowerowy.


Dzięki wygranej Ewy jej szkoła otrzymała zestaw kamizelek odblaskowych dla całej klasy oraz rysunkowe kodeksy drogowe.


2 miejsce- Dariusz Słabicki, lat 12, Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowej Dębie. Podobnie jak Ewa otrzymał dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, odblaski i kask rowerowy.


3 miejsce- Ewa Burlikowska, lat 10, Szkoła Podstawowa im. hr. St. Tarnowskiego. Otrzymała dyplom, cyfrowy aparat fotograficzny, odblaski i kask rowerowy.


Wyróżnienie- Ola Grdeń, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Dębie. Otrzymała dyplom, odblaski i odtwarzacz mp3.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszych sponsorów:
Firmie DONORIA, Firmie BILIŃSKI, Restauracji DĘBIANKA i Żandarmerii Wojskowej.
Niebawem ukażą się okazjonalne kalendarze na rok 2011 na których zostaną zamieszczone najlepsze prace. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

TKP RATUSZ

19 KOMENTARZE

 1. Brawo Panowie !!!
  Kolejny trafiony pomysł !!!
  Kolejne zadowolone dzieciaki !!!
  Kolejni zadowoleni Mieszkańcy !!!
  Brawo Sponsorzy !!!
  Pozdrawiam Was Wszystkich Bardzo Serdecznie !!!
  Mieszkaniec

 2. Panie Marku najpierw trzeba na kursy "obycia" i "prezentacji", że tak nazwę, bo ze zdjęć m.in. wynika że cieniutko z tym i nie ma co pchać się na razie na piedestały tylko trochę "klasy" nabyć. Pozdrawiam i nie zagłosuję na ludzi robiących tylko pod publiczkę.

 3. Nie ma to jak przedwyborczy lansik. Popieram Obserwatora – pan Marek zapomniał o wizytowym stroju i NIE GŁOSUJĘ NA LUDZI ROBIĄCYCH POD PUBLICZKĘ!!!

 4. Widzę, że [i]Obserwator[/i] i [i]bezpieczny na drodze[/i] chyba są kobietami, gdyż te [u]czasami[/u] głosują na tych, którzy się lepiej prezentują, mają ładniejszy gajer i w ogóle są przystojniejsi :D.

  Gratuluję "zgłębienia" tematu B)

 5. Aha i jeszcze jedno: Proszę o podanie kryteriów, co jest robieniem czegoś pod publiczkę, a co nie, bo jakoś się nie mogę połapać. Chyba nie nadążam.
  [img]http://c.wrzuta.pl/wi18897/17d8c0cb0018483e4548fe26/0/zolw%20grecki[/img]

 6. [size=16]jak burmiszcz skoczy we fraku do basenu to nie jest pod publiczke ale jak łostapko jest na zdjeciu to zaraz publiczka buhahahahahah……. a i jeszcze jedno lepiej dla ludzi niz od ludzi bo niektorzy zapominaja o tym co najważeniejsze…. znając ratuszowych to i po wyborach beda robic to samo i jestem ciekaw co wtedy PUBLICZKI powiedzą ?![/size]

 7. Nie ma się czego czepić bo i konkurs ciekawy i nagrody bardzo cenne. No to zawsze można, że ktoś się nie tak uśmiechnął, nie w te stronę spojrzał, oko przymrużył itd. Śmieszne to i straszne.

 8. a pracy nagrodzonej dziew''u''szki brak w temacie- bo i po co ??
  Są [color=#ff0000]ładniejsze pikczery..[/color]
  smutne to troszkę,bo może młodziutka ''se skrina by pykła '
  z info a tu ****…
  wstyd.

 9. Dlaczego wokół tylko malkontenci? Przyjeżdżający z innych stron, nie pojmują tubylców. Bo jak tu wytrzymać?
  Mimo wszystko, dla skwaszonych uśmiech :)

 10. ..ech jak ta praca wygrała to gratuluję jury i ''ii rysowanej'' te obrazki zacne…

  talenty be / ''mundurki'' cacy…
  ale mnie werdykt w.. zdenerwował..
  dobranoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here