Dzworzec, jest dworzec. Wypić zawsze można.

92

19.08.2012r.Jeden z bohaterów filmu \”Miś\” Stanisława Bareji mówi do swoich kompanów: – Po drodze winko kupimy, córeczka mi się urodziła to jest okazja. Na co drugi ze zdzwieniem pyta: –Co? Znowu? Szczęśliwy ojciec odpowiada: – Ta co cztery lata temu. Dziecko jest dziecko, wypić zawsze można.


Fragment filmu \”Miś\”

Ta świecka tradycja zawitała do Nowej Dęby. W lipcu za sprawą komunikatu medialnego wysłanego z nowodębskiego magistratu do dziennikarzy w naszym regionie było głośno o \”nowym dworcu autobusowym w Nowej Dębie\”. Dworzec wprawdzie ten sam, który uroczyście w blasku fleszy otwierano w grudniu 2009 roku no ale \”dworzec jest dworzec, wypić zawsze można\”.Grudzień 2009 – Otwarcie nowego dworca autobusowego.


Lipiec 2012 – Nowy dworzec autobusowy w Nowej Dębie

Gdy wybudowano go po raz pierwszy kosztował 1 mln 315 tysięcy złotych. Dzisiaj w mediach które zamieściły przesłaną im notkę czytamy iż kosztował jedynie 600 tys złotych… Oczywiście 600 tys kosztowała sama poczekalnia, ale niektórzy dziennikarze nieświadomi pułapki zawartej w przesłanym do nich tekście pisali \”samorządowcy bierzcie przykład z tej zaradności.\” ( Super Nowości 30 lipca 2012). Nie wiadomo tylko czy chodziło o zaradność finansową czy może bardziej propagandową…

W każdym bądź razie nowa świecka tradycja ma się całkiem dobrze, a nawet się rozwija! Okazuje się, że \”nowoczesna poczekalnia\” jest tak nowoczesna iż służy podróżnym w ściśle wyznaczonych godzinach, a w niedziele i święta jest zamknięta na cztery spusty! Osoby podróżujące w sobotę po godzinie 14:00 będą mogły schronić się przed deszczem w \”Biedronce\”, \”Stokrotce\” lub \”Hotelu Szypowski\”. Z uroków \”nowoczesnej poczekalni\” nie skorzystają niestety studenci wyruszający w niedzielne popołudnie do ośrodków akademickich…. Funkcjonalność przede wszystkim!


Kot Krzysztof
Zdjęcia: UMiG


92 KOMENTARZE

 1. Poczekalnia od 7 do 19!!! Jechalem w sobote ok. 17 do TBG. Chciałem zobaczyć te poczekalnie. Drzwi mi się nie otworzyły… Ludzie na mnie patrzą i śmieją "musisz pan kupić sobie bilet to się otworzą"…
  Komu to ma służyć? Przecież to jakiś absurd… Ale zaraz rozszczekają się "ich samorządziki" i zastępcy lizusów sołtysa Ordona, że wszystko jest spoko i tak powinno być. A guzik! Bo dworce są całodobowe (24h)… Wiocha jak nic.

 2. #1-facet,czytać uczyli?Wygląda że nie uczyli .Sobota 8 – 14.
  Gdyby dworzec był otwarty całodobowo,bez opieki to zasralibyście go tak jak to robicie z terenem wokół zalewu.Lecz cóż się dziwić gdy wokół same…..burki

 3. [u]A gdzie straż miejska? [/u]A no tak… Gdzieś tam są, ktoś tam o nich słyszał ale nie bardzo wiadomo czym się zajmują.

  [u]A gdzie policja?[/u] A no tak… Za Wiesława kadencji policja założyła domofon, a jak była atrakcyjna oferta budowy nowego komisariatu za 25% kosztów to Wiesław i jego uznali, że mają inne cele… Bezpieczeństwo może poczekać.

  [u]A gdzie monitoring? [/u]A no tak.. jest żeby był a nie po to by wskazywać wandali….

  [b]To jak budowali poczekalnie to nie wiedzieli, że trzeba będzie to utrzymywać i zadbać o bezpieczeństwo? Wydawać publiczne pieniądze każdy potrafi,ale żeby to robić z głową to już za dużo dla naszych włodarzy.[/b]

 4. Oprócz samej poczekalni mistrzostwem świata jest wciskanie kitu ludziom o "nowym dworcu"…. Ciekawe czy mieszkańcy Dęby zaczynają rozumieć jak się ich władza karmi propagandą czy dalej będą ślepo wierzyć w brednie typu "nowy dworzec"…

 5. [quote]A to wszystko wina Burmistrza i jego świty!!! Skandal i jeszcze raz skandal!!![/quote]

  W tym konkretnym przypadku owszem. I to wciskanie ludziom ewidentnego kłamstwa o nowym dworcu … arogancja władzy

 6. Dziwi mnie zajadłość przeciwników burmistyrza. Już sami nie wiedzą o czym pisać.Mam wrażenie ,że wszystko im nie pasuje.Świetnie ,że jest poczekalnia elegancka, a że mała ale całkowicie dostosowana do ilości pasażerów.Jeśli ktoś sam ma złą własną samoocenę to i w drugim nic nie dostrzeże dobrego.

 7. Czyli dworzec kosztował 2 mln zł! Poczekalnia powinna być otwarta całą dobę. Jeżeli jest monitoring, to w razie wandalizmu będzie wiadomo kto się tego dopuścił. Jest XXI wiek!
  Dziękuję autorowi za filmik z Misia;)

 8. Nikt nie ma pretensji, że poczekalnia jest mała. Chodzi o godziny otwarcia!
  TE dziwactwa sa częste w naszej gminie. W Alfredówce nowy plac zabaw jest na codzień zamknięty. I jeśli chce się wejść, to trzeba iść po klucz do sołtysa! Przecież to nasze pieniądze na to poszły!
  Nie ma to jak propaganda…

 9. Mogę się mylić ale poczekalnia na dworcu podmiejskim w Rzeszowie (kolo wiaduktu Śląskiego) też jest otwarta tylko w określonych godzinach. No ale Ostapko zawsze ma problem… z wszystkim…

 10. W niedzielę dużo studentów korzysta z dworca. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, że poczekalnia jest nieczynna. A co będzie zimą?

 11. no to jest dworzec za 600 000.. Jakby kosztował 2 000 000 to moze Ordon otworzył by go ze 2 godziny dłuyzej, dobrze ze na polu można postać, wieśniak nie wie nic…

 12. A tesknilem bo juz myslalem ze ratusiki Ordona pokochaly i nie beda ujadac,o jak sie mylilem bo myslalem ze radny juz jest bezradny ale nie artykulik jak sie patrzy i nawet sie nadaje do echa dnia:o

 13. Mam dwie uwagi do burmistrza:
  – zawsze podaje się rzetelne informacje, czyli w świadomości mieszkańców powinna być kwota 2.000.000zł a nie 600.000zł;
  – godziny otwarcia dworca powinny być dostosowane do przekroju podróżnych; niestety zapomniano o studentach.

 14. Pan Ordon był przyzwyczajony, że co by nie zrobił to zawsze zbierze aplauz. Wynika to stąd, że ma poparcie ilościowe w swoich radnych.
  Cieszę się, że jest Ratusz w radzie miasta. Więcej wiem, poznaję inny punkt widzenia, wreszcie jest dyskusja na tematy gminy.
  A propos dworca: Panie Burmistrzu – nie lubię manipulowania informacją!

 15. 1) Pan Ordon lub jego służby prasowe dokonały [b]manipulacji i wprowadziły opinie publicznią w błąd.[/b] To żaden nowy dworzec lecz jedynie nowa poczekalnia. Dworzec nie kosztował 600 tys lecz ponad 1,2 miliona + 600 000 = 1,8 mln złotych.
  Dlaczego ktoś czepia się M. Ostapki (mimo iż to nie on jest autorem tekstu) a broni tego co wprowadza ludzi w błąd czyli Ordona?

  2) Poczekalnia powinna być otwarta 24 godziny na dobę.

  3) Tym co mówią, że jak będzie otwarta dłużej to ulegnie zniszczeniu: Może wogóle ją zamknijmy, otwierajmy na godzinkę dziennie i każmy podróżnym zakładać obuwie ochronne, żeby nie zniszczyli posadzek.

 16. [quote]Mogę się mylić ale poczekalnia na dworcu podmiejskim w Rzeszowie (kolo wiaduktu Śląskiego) też jest otwarta tylko w określonych godzinach.[/quote]

  Ile Rzeszów ma poczekalni? Głowna jest otwarta całą dobę. I ta również powinna. Tak samo śmieszne jest że w Alfredówce jest plac zabaw który jest zamknięty i trzeba brać klucze od sołtysa. Dlaczego ludzie godzicie się na taką prowizorkę?

 17. [quote]Porównujesz Dworzec Rzeszów Główny do (jak brzmi oficjalna nazwa) Punktu Dworcowego w Nowej Dębie ? [/quote]

  O widzisz! Czyli nie tylko władze gminy wprowadziły ludzi w błąd drugi raz otwierając ten sam dowrzec ale w dodatku nowy dworzec z poczeka;nią (za prawie 2 miliony) nie jest dworcem lecz punktem dworcowym… No to nieźle nas nasza władza lokalna pasie propagandą…. Masakra jakas!!!

 18. I poczekalnia i plac zabaw powinny być otwarte dla ludzi. Jeżeli będą jakieś szkody, to należy obciążyć winowajcę (wskaże go monitoring). Społeczeństwo się też w ten sposób edukuje.

 19. Ten radny z Ratusza robi już kampanię wyborcza, tak burmistrzem nie zostanie, podbija nastroje by być na topie.Ale cóż najlepiej to krytykować a nie tworzyć miejsca pracy w fabryce mebli.

 20. [quote]Ale cóż najlepiej to krytykować [/quote]
  Zwłaszcza jak jest za co! Tyle kasy wydano z naszych podatków i poczekalnia ma być zamknięta??? Kolejny sukces Ordona po peronie… Co do krytyki: mistrzem jest Pan Ordon który jako sekretarz był z Czekalskim u władzy a nagle przed wyborami uciekł jak… z tonącego statku i krytykował Czekalskiego z którym wspólnie jako sekretarz tworzył władze!! Wyborne nieprawdaż?

  [quote]robi już kampanię wyborcza[/quote]
  Kampanie wyborczą robi Ordon za pieniądze podatników i wciskają kit, że otwarto w Nowej Dębie nowy dworzec… jaki nowy? Cieszysz się, że cie manipulują ci od koryta?

  [b]Poczekalnia ma być dla ludzi! Ma być otwarta dla ludzi! W święta i niedziele i w soboty! Bo powstała dla ludzi za ludzi pieniądze.[/b] Fragment z "Misia" idealnie podsumowuje pseudo działania Ordona.

  Czekam na ponowne otwarcie basenu, ponowne otwarcie Domu Kultury… A co? Skoro przystanek zwany dworcem może być dwa razy świętowany to basen i dom kultury także!!!!

 21. Zacznijcie pisać o czymś konkretnym, bo to się już robi nudne. "Osoby podróżujące w sobotę po godzinie 14:00 będą mogły schronić się przed deszczem w "Biedronce", "Stokrotce" lub "Hotelu Szypowski"" – say what? Nie bez powodu dworzec jest zadaszony. Druga sprawa, kto to pisał? "W każdym bądź razie"? Ehh… Pajacujcie dalej!

 22. To prawda, że w XXI wieku p. Burmistrz zapomina o fundamentalnych zasadach- ale czemu tu sie dziwic, to jest tzw. szacunek dla wyborcow
  "…mata mnie , mata dworzec, mata długi…" błędne koło, brak szacunku do wyborcy przykrywa się właśnie takim " Misiowym" działaniem…powodzenia niech sie dalej Dęba zmienia- a roboty jak nie było, tak nie ma

 23. [quote]Nie bez powodu dworzec jest zadaszony.[/quote]
  To po poczekalnia inteligencie? A stałeś tam kiedyś jak deszcz napierdzielał pod skosem???

  [quote]a tam w majdanie poczekalnia dworcowa czynna 24h i przez caly rok [/quote]

  W Kolbuszowej i w Tarnobrzegu tak samo… No ale to Nowa Dęba "mała wioska między Kolbą a Tebegiem"… a może już między TBG a Majdanem?

 24. Proszę o odpowiedź:
  DLACZEGO DO DZIENNIKARZY POSZEDŁ TEMAT NOWEGO DWORCA W NOWEJ DĘBIE SKORO TO NIE PRAWDA??? DLACZEGO POSZEDŁ ZMANIPULOWANY MATERIAŁ?

 25. odpowiedz:
  do dziennikarzy poszedl taki temat poniewaz dziennikarze dostali tzw notke prasowa, czyli oficjalna informacje przygotowana i zatwierdzona w UMiG przez ktoregos z pracownikow Pana Soltysa. Przy takiej notce prasowej nie potrzeba sprawdzac informacji bo jest ona specjalnie przygotowana i kazdy rodzaj mediow ma prawo sie na nia powowłac.

  Proszę o odpowiedź:
  Kto w UMiG przygotował notkę prasową zawierającą kłamstwo i rozesłał do wszystkich mediów??

 26. Jestem studentem, a za rok absolwentem. Już wiem, że do Dęby nie wrócę bo tutaj nie ma pracy. Włodarze zajmują się otoczką zamiast sednem czyli przygotowaniem terenów dla inwestorów i naszą strefą.
  A z tą poczekalnią to plama na całego!

 27. Przecież to wszystko dla dobra pasażera. Niech w domu śpi, a nie będzie się włóczył po nocy po dworcach, i jeszcze na autobus czekał… Auto niech se kupi, a nie jak pasożyt będzie patrzył aby go ktoś jak jakiegoś hrabie woził…

 28. Wyjeżdżamy do ośrodków akademickich i ważne, abyśmy nie zabrali ze sobą kompleksów związanych z pochodzeniem z prowincji. Aby tak było należy stworzyć nam tutaj mikro-świat na jak najlepszym poziomie. Władzo dlaczego zapominasz o nas młodych?

 29. Czepiacie siue jak rzep psiego ogona.patrząc na zwyczaje w Nowej Dębie to można tylko skierowac tu reżyserów filmow z okresu II RP/Targowisko,przekupki.rozmowy towarzyskie chodnikowe,jazda na rowerze w porzeg i na skos po ulicach.piwko pod chmurką i co tylko jeszcze chcecie.Tu sie ŚWIAT zatrzymal.Do twgo socjalizm wychowal ludzi łakomyhc na socjal i wszystko co darmowe i mata cośta chcieli.:)

 30. [quote]oj boli sukces, oj boli [/quote]

  to jest sukces na skale misia! ("na skale naszych możliwości" ) aby w 2012 roku świętować otwarcie nowego dworca autobusowego który został otwarty już w 2009 roku i tak naprawdę nie nazywa się dworcem lecz punktem dworcowym.

  [img]http://radiowarszawa.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/bareja_mis1.jpg[/img]

 31. Otwarcie poczekalni odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych i nie tylko (onet ? ). To się nazywa marketing (wiem, że jest to słowo dla większości obecnych tutaj ujadaczy zupełnie obce, ale można bez problemu odnaleźć definicję w internecie) a nie szukanie pretekstu do picia… standardy Pana Ostapki, bywalca okolicznych barów i dyskotek należy odłożyć na bok.

 32. Wsciekacie sie ze was KON ugryzl w glowe-ale on tam szukal siana i u niejednego znalazl tak jak wy znalezliscie afere z poczekalnia:|

 33. [quote]Otwarcie poczekalni odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych i nie tylko (onet ? ). To się nazywa marketing (wiem, że jest to słowo dla większości obecnych tutaj ujadaczy zupełnie obce, ale można bez problemu odnaleźć definicję w internecie)[/quote]

  [b]Marketingu i promocji nie należy mylić z kłamstwem.[/b] Informacja o o nowym dworcu w Nowej Dębie jest kłamstwem. Dworzec otwarto w 2009 roku. W tym roku powstała jedynie poczekalnia co wynikało z narzekań mieszkańców którzy słusznie krytykowali wówczas burmistrza jak można zrobić taką wiatę bez poczekalni – a ludziom śnieg i deszcze wali po twarzy.

 34. Nie po to wydano tyle kasy by teraz stawiać koksowniki. Koksowniki miały być na czas gdy nie było tej "nowoczesnej poczekalni" zamkniętej dla podróżnych. Niech jeszcze burmistrz zamontuje tam automat do sprzedaży bucików foliowych (takich jak w szpitalach) co by ludzie nie zniszczyli łażąc w buciorach "nowoczesnej posadzki" w "nowoczesnej poczekalni".

 35. [quote]Wiedzialem ze bedzie jakis gowniany artykul ,no ale jak KOT nasra musi smierdziec jakis czas[/quote]

  Wiesiek puścił bąka z poczekalnią to się niesie. Takiego kiszczaka puścił, że aż w oczy szczypie. Gnije od środka czy co?

  Dlaczego ekipa Wieśka Zordona ma tak, że jak walną gafę, pomylą się i narobią bajzlu to zamiast przeprosić i po prostu poprawić się ( czyli otworzyć poczekalnie 24/h i nie wysyłać bzdur do mediów) to psioczą na tych którzy wskazują im błędy. Naprawdę jak w "Misiu", jak w PRL-u. No ale czego się w sumie innego po nich spodziewać…

 36. A czy Prezydent Ferenc z Rzeszowa świętuje dwa razy otwarcie tego samego "dworca" ? Myślę, że to kolejna "innowacja" z jakiej zacznie słynąć Dęba. Oczywiście po za ciasnym rondzie i za krótkim peronie.
  [quote]Codziennie od 4:30 do 23:30.[/quote]
  O widzisz. Jakoś a o której piszesz bo ja wiem ze jest całą dobe otwarta. Sam byłem na niej kiedyś oczekując na pociąg gdzieś po 3 rano. Tak czy tak w Rzeszowie otwarta jest CODZIENNIE a nie jak w Dębie… co to ma być? poczekalnia czy kiosk?

 37. PKS:
  Dworzec Główny: poczekalnia codziennie 4:30 – 23:30
  Dworzec Podmiejski: poczekalnia od poniedziałju do piątku 5:00 – 21:00

  PKP:
  Dworzec Główny: hol – codziennie całą dobę, poczekalnia natomiast nie jest otwarta całą dobę!

  W artykule jest mowa o poczekalni autobusowej, poza tym komentarz nr 13 również mówi o autobusowej, więc nie wiem po co piszesz o kolejowej.

 38. [quote]Dworzec Główny: hol – codziennie całą dobę, [/quote]

  Ów hol jest większy niż ten nasz kiosk za 600 tysięcy. Nasza powinna być otwarta codziennie przez 24 h a przynajmniej tak jak w Rzeszowie czyli także w niedziele i święta.

  I czekam na odpowiedź czy Prezydent Ferenc z Rzeszowa świętuje dwa razy otwarcie tego samego "dworca" ? ? ?

 39. Ta budka kosztowała tak wiele, bo wykonawca miał płacone za dniówki?? To by wyjaśniało również czs realizacji tej INWESTYCJI.

 40. To jest prawda, ta poczekalnia niby dla miasta wybudowana dla mieszkańców ale nic ta poczekalnia nie pomogła… Jadąc w godzinach wieczornych nie wejdzie się do niej. Studenci wracający w niedziele przed deszczem, przed śniegiem w ziemie schowają się w biedronce bo tam ciepło i można stać a nie…. POrażka

 41. [b]Ten kiosk zwany poczekalnią powinien być otwarty 24 na dobę.[/b] To taka większa budka z piwem a nie poczekalnia…

 42. A Pan Ordon zafundował mnie swojemu wyborcy -zaznaczam głosowałem dwa razy -[b] Fotoradar [/b]Panie burmistrzu ja na Pana ani nikt z mojej rodziny więcej nie zapgłosuje.Wolałbym remont przedszkola lub etat pracowniczy.

 43. Burmistrz Wiesław Ordon 3 stycznia 2010 roku informując o otwarciu szlabanów wjazdowych na zakładu, zadeklarował: [i]"Trzeba będzie utrzymać drogi w okresie letnim, ale także modernizować je. Chciałbym, aby w tym pierwszym roku nową nawierzchnię otrzymał 300-metrowy odcinek od bramy do rozjazdu w stronę MARMY i BLUMARU. Na siebie przejmujemy także koszty oświetlenia na tych drogach. To duże wyzwanie finansowe dla gminy, które budzi obawy radnych, czy aby nie ucierpią na tym „ich” drogi? W jakimś stopniu uzasadnione, ale trzeba mieć świadomość, że im więcej aktywności w strefie (czytaj: nowych/starych inwestorów), tym lepiej dla naszego budżetu".[/i]

 44. Człowieku o nędznym zasobie intelektualnym. Prosiłem cię, że jak masz cokolwiek pisać napisz z sensem np. w stylu "nie zgadzam się z …. bo…" no, ale jak widać w "szkole" pod kierownictwem pana WO tego nie uczą. Cóż z Turkucia można zrobić Turkusia to i dworzec można otwierać 17 razy w końcu jak to autor napisał "dworzec jest dworzec wypić zawsze można" bo jak widać tyle zostało z wątpliwej jakości rządów. Sukces jest panie Turkuś czyż nie ?

 45. Muszem siem przejechać autobusem i posiedzieć na tem dworcu. Jestem bogaty i mam samochody tak więc nie jeździłem busem ze 20 lat , czas spróbować . A nuż poczuje atmosferę miasta siedząc obok jego mieszkańców w jednym aucie …

 46. W Nowej Dębie jak widze są tylko malkontenci.Wszystko Wam zle.Wszystko nie tak.Wszystko co sie robi jest przekr ętem.NO tO ZAKASAC RĘKAWY I DO ROBOTY.W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI WOKÓL SWOJEGO DOMU NA OSIEDLU I ULICY.jest tak wiele do zrobienia a wlaściwie nie psucia przez WAS samych.:)

 47. To, że ktoś krytykuje władzę za głupawe decyzje to nie oznacza, że jest malkontentem lecz [b]obywatelem[/b] zaangażowanym w losy swojej społeczności. Takie uogólnianie to [b]próba zamykania ust ludziom którzy myślą inaczej[/b]. Jeśli nie zgadzasz się z tymi co chcą aby poczekalnia była otwarta dłużej w tym w w niedziele i święta to napisz : "Uważam, że powinna być zamknięta bo… " i podaj argument. Jeśli uważasz, że Wiesław Ordon dobrze zrobił dwa razy świętując "otwarcie nowego dworca" to uzasadnij.

 48. [quote]Mendowaty BELFER bedzie dyktowal co kto ma pisac i dotego ublizal[/quote]

  Wiele razy mówiłem Wieśkowi przy tego nie robił, by przestał być apodyktyczny.

 49. HISTORYCZNY DWORZEC PKP W PRZEMYŚLU, ODNOWIONY NICZYM PAŁAC. OTWARTY CAŁĄ DOBĘ. W DĘBIE POCZEKALNIA WIELKOŚCI BUDKI Z PIWEM CZYNNA NICZYM KIOSK:

  [img]http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634617955552081308.JPG[/img]

 50. Do 71

  Nie porównuj dworców PKP w dużych miastach do naszego PKS. W każdym dużym mieście – Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Łódź itd. czynne są PKP całą dobę i to jest normalne. Podaj mi przykład dworca PKS – miasto takiej wielkości jak nasze – gdzie otwarty jest całą dobę! To jakie? Przypominam, że PKS!

 51. [quote]mozesz bez papierka w wiadome miejsce mnie pocalowac ty becwale o wielkim zasobie intelektualnym najlepiej trzy razy[/quote]

  Ludzi ubogich intelektualnie nie ma sensu całować i tak taki powie, że np. "deszcz pada". Poza tym po raz tysięczny pokazujesz człowieczku, że obce ci są standardy dobrego wychowania. Poza tym jeżeli używasz obraźliwego słowa cyt. "becwal" to napisz go poprawnie, gdyż w ten sposób masz szansę udowodnić, że minimum wiedzy z języka polskiego posiadasz. Można się "uśmiać po pachy", jak ten kto usiłuje innego obrazić nie potrafi napisać poprawnie tego właśnie obraźliwego słowa i tak okazało się, że ten kto nazwał innego "becwalem" sam został BĘCWAŁEM. Gratuluję "turkusiom" znajomości naszego pięknego języka. :P

 52. [quote]Nie pasuje ci BECWAL?, a MENDA pasi[/quote]

  No cóż, trudno ustosunkować się, czy słowo "menda" ma mi "pasić" , gdyż tematem powyższego artykułu nie są sprawy chamskich wpisów w internecie, dlatego z szacunku dla ludzi, którzy komentują ten artykuł pozwolę sobie nie zniżać się do poziomu BĘCWAŁÓW i MEND.

  Po raz kolejny gratuluję "wysokiej jakości" kultury widać jest to waszym – tu mam na myśli zwolenników Naszego Samorządu – "atutem". :D.

  Informacyjnie do "Turkusi": został wydany słownik wyrazów wulgarnych proszę go zakupić i obrzucać takimi wyrazami Ratusz będzie to dla was ułatwieniem bo jak widać nawet zwykłych prostych wulgaryzmów nie jesteście w stanie poprawnie napisać.:D

 53. [quote]Nie porównuj dworców PKP w dużych miastach do naszego PKS. W każdym dużym mieście – Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Łódź itd. czynne są PKP całą dobę i to jest normalne. Podaj mi przykład dworca PKS – miasto takiej wielkości jak nasze – gdzie otwarty jest całą dobę![/quote]

  Dlaczego mam nie porównywać? Właśnie, że będę porównywał i równał do najlepszych. Bo trzeba równać do najlepszych i brać z nich przykład, a nie zadowalać się że się jest prowincją i cieszyć się że nie jest u nas tak źle bo np w "Krzuntce majo gorzyj".

  [b]Gdzie jeszcze widziałeś taką super poczekalnie czynną w soboty do 14 a w niedziele i święta zamkniętą? Gdzie jeszcze burmistrz/wójt prezydent świętował 2 razy otwarcie tego samego "dworca" ? [/b]

 54. Ta cała sytuacja z dworcem przypomina mi skecz kabaretu Nowaki …… postępowanie urzędu to jak zespół TROPIKANA…. wypisz wymaluj…. niby grają, ale jaja na całego

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=sFVyRAOfXJU[/url]

 55. Zatrudnić pana Ostapkę i jego przybocznych piesków i otworzyć poczekalnię na 24 go0dzin .Jeśli coś zostanie uszkodzone pociągnąć do surowej odpowiedzialności Wpierw Pana Ostapkę jak i jego przyboczną gwardię ,wtedy pieski przestaną UJADAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 56. To bardzo dobry pomysł. Pan Ordon siedziałby tam sobie w tej NOWOCZESNEJ poczekalni na NOWYM DWORCU z 2009 roku, NIEDZIELE I ŚWIĘTA MIAŁBY WOLNE, w soboty robiłby do 14:00… Może specjalnie pan Ordon wymyślił takie godziny otwarcia poczekalni bo układał je pod siebie???

 57. Widzisz [[i] obrazliwy epitet wyciety przez admina[/i] ] # 82 Pan Ordon zostal wybrany na Burmistrza w demokratycznych wyborach i jak zechce startowac na 3 kadencje to wygra w cuglach a tobie piozostanie zostac KLOZETOWYM

 58. [quote]i otworzyć poczekalnię na 24 go0dzin[/quote]
  kolejny świetny pomysł …… budować coś po to żeby zamknąć bo "ZEPSUJO" …. to ja się pytam po co było wywalać ponad milion na dworzec i na dodatek dwa razy go otwierać ? To trza było go ogrodzić drutem kolczastym podłączyć do "PRONDU" i niech "PATRZO" ludzie na to z daleka i "PODZIWIAJAO" jaki to nasz sołtys zaradny ….. żenujące to żenujące

 59. Proszę państwa: Gmina Ożarów nowy dworzec PKS 2011r.

  prosze popatrzeć i się uczyć. to jest dworzec a nie to co w ND

  [img]http://ozarow.pl/upload/inw_nowy_dworzec201112.jpg[/img]

 60. Uwaga!!!!!
  [quote]W Ożarowie oddano też do użytku nowy dworzec autobusowy, wybudowany z pieniędzy gminnych za 1,8 milionów złotych. Znajdują się w nim pomieszczenia socjalne dla podróżnych, część gastronomiczna i część przeznaczona pod wynajem. [/quote]

  Czyli ten piękny dworzec w Ożarowie kosztował 1,8 mln czyli tyle co nasz!!!!! I proszę spojrzeć na ten piętrowy budynek ! To jest dopiero poczekalnia a nie jakiś kiosk, czy budka z piwem!
  Ucz się Wiesiek i nie siej propagandy!
  [url]
  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101104/POWIAT0106/942394749%5B/url%5D

 61. Szajs nie poczekalnia. Zastanawiam się, dlaczego komisja przyjęła wykonanie takiego badziewia. Wystarczy spojrzeć na blacho-gzyms od strony biedronki, jak został prymitywnie wyklepany. Jeszcze takiej fuszery to na świecie nie widziałem:o A jeśli chodzi o godziny otwarcia, to wg mnie optymalne byłoby od 5:00 do 24:00

 62. CZY TA POCZEKALNIA ZOSTAŁA ZBUDOWANA DLA LUDZI CZY PO TO BY PAN ORDON MÓGŁ ZABŁYSZCZEĆ W MEDIACH? BO JEŚLI DLA LUDZI TO POWINNA BYĆ OTWARTA CAŁĄ DOBĘ LUB JAK NAPISAŁ KOLEGA WYŻEJ OD 5:D0 24 PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ!!!

 63. Noclegownie są otwarte w takich godzinach, a tak poza tym to nie ma takiego ruch autobusowego aby nasza ładna poczekalnia była otwarta w takich godzinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here