Tir wjechał w posesję – Komunikat oficjalny

41

11/10/11r/

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pracowali na miejscu kolizji drogowej. Doszło do niej na drodze krajowej nr 9 biegnącej wzdłuż ul. Łagockiego w Nowej Dębie, gdzie pojazd marki Opel Astra zderzył się z ciężarówką. Znamy już OFICJALNY komunikat o zdarzeniu.

Dzisiaj o godz. 5.35 policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej. Doszło do niej na drodze krajowej nr 9 na ul. Łagockiego w Nowej Dębie. Z ustaleń Policji wynika, że 48-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Rzeszowa Oplem Astrą, nie zachował szczególnych środków ostrożności, zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod samochód ciężarowy marki Scania. W wyniku zdarzenia ciężarówka uderzyła w betonowy przepust, a następnie wjechała na prywatną posesję niszcząc ogrodzenie i ozdobne drzewka.


Policja

41 KOMENTARZE

 1. Nie rozumiem ciągłej nagonki aby coś w tym miejscu zrobić!!. Wszystkie zdarzenia jakie ostatnio miały miejsce w tym rejonie wynikają z głupoty pieszych, lub kierowców włączających się do ruchu. Na szkolenia ich wysłać a nie bezsensownie dążyć do zmian ruchu w tym miejscu. Jest tam ograniczenie 50 km/h i wystarczy tylko tego przypilnować stawiając czasem policję z radarem.

 2. Z tego co mi wiadomo to kierujący pojazdem osobowym nie wymusił pierwszeństwa gdyż nie wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Jechał też ul. Łagockiego i zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzając w Tira.

 3. Kiedy w końcu UM w Nowej Dębie zrozumie ,że znajduje się tam w
  pobliżu szkoła oraz OSP , która ma dość trudny wyjazd. Prawdopodobnie czekają, aż się wydaży jakaś tragedia. W Jadachach jest szkoła i nie ma tam takiego ruchu jak w Nowej Dębie , a ograniczenie prędkości jest do 40 km/g. Ja uważam że na odcinku trasy tzn. od OSP aż do 200m za szkołę powinno być nie więcej niż 30 km/g. Napewno od czasu do czasu nie zaszkodziło by przeprowadzić kontroli radarowej, nie myślę tu o głupim słupku radarowym bo to nic nieda.
  PS;
  Naprawdę niech ktoś zacznie w końcu nad tym problemem myśleć dziękuje…

 4. w ile wreszcie tych poseji wjechał:

  1 zdanie: "samochód ciężarowy wjechał w posesje".
  2 zdanie: "pasa jezdni wjeżdżając jednocześnie na jedną z posesji"

  jak wynika z 1 zdania, to w kilka posesji wiejchał

 5. Droga przy której znajduje sięszkoła w Jadachach nie jest drogą tej kategorii co DK9 na której to fragmencie doszło dziś do wypadku. Problemem nie jest ograniczenie prędkości bo 50tka jeśli jest przestrzegana stanowczo wystarcza, problemem jest fakt, że po pierwsze kierowcy niezbyt często się do tego ograniczenia w tym miejscu stosują, po drugie piesi i rowerzyści NIE MYŚLĄ co robią ( nie sugeruje że kierowcy zawsze myślą) i to jest plaga, która w połąceniu z nieprzestrzeganiem ograniczenia do 50 jest powodem znacznej części wypadków, również w tym miejscu

 6. Zrobić wreszcie tę cholerną obwodnicę.
  zgadzam się z #10
  A dla amatorów wprowadzania kolejnych ograniczeń: nie przekraczajcie DK9 w ND jak tak wam ten ruch przeszkadza, zawsze możecie przeskoczyć na drugą stronę DK9 przez ślimaki w nagnajowie :P Aby was to tego nakłonić postawcie mur betonowy 3m wysoki zakończony drutem kolczastym od Statoila do TW

 7. nic nie wiecie, bo artykuł jest nierzetelny i nadaje się do śmieci. Tutaj jeszcze przyczyniło się trzecie auto, które zaraz za zakrętem stało na awaryjnych, gdzie jest podwójna ciągłą. Auto stało bez trójkąta na jezdni, a dosłownie obok był wjazd, na posesję, gdzie na chwilę spokojnie ta osoba na awaryjnych mogła by sobie stanąć. Dodatkowo było ślisko i co z tego, że kierowca miał 50 (bo miał), bez abs'u (opel astra 1.4 nie miał ani abs, ani tym bardziej kontroli trakcji) gdy zaraz za zakrętem stało auto i trzeba było zacząć hamować na zakręcie w aucie najnormalniej w świecie zablokowało hamulce i na szczęście tylko trochę ściągnęło na lewy pas, a nie całkiem. Artykuł jeśli już musiał się pokazać to powinien być napisany w sposób rzetelny do jasnej cholery "dziennikarze".

 8. Ależ jesteś idiotą marcinku.Redaktor jasno od wielu lat walczy o zdrowie ludzi na tym odcinku .Matołku- fakt ze jest niebezpiecznie na wymienionym odcinku dziewiątki – ze zrozumieniem filozofku wiejski przeczytaj.

 9. [quote]Ależ jesteś idiotą marcinku.Redaktor jasno od wielu lat walczy o zdrowie ludzi na tym odcinku .Matołku- fakt ze jest niebezpiecznie na wymienionym odcinku dziewiątki – ze zrozumieniem filozofku wiejski przeczytaj.[/quote]

  Mi nie przeszkadza, że ktoś walczy o bezpieczeństwo na drodze, więc nie rozumiem dlaczego mnie obrażasz. Chodzi tylko o to, że informacja powinna być przedstawiona w sposób rzetelny czyli prawdziwa sprawdzona, itp, a nie przedstawiająca fakty w całkiem innym świetle, niż było naprawdę.

 10. Nie obrażaj się bo nie ma za co, a inni też powinni warzyć słowa i nie obrażać Ciebie i w tym masz rację, ale to sprawa ADMINA.
  W tekście jest wyraźnie napisane, że cyt. "Z nieoficjalnych informacji.." i wystarczy znać znaczenie takich słów i jest po sprawie. W ten sam sposób podają informacje inne media.
  Wiedziałeś więcej to napisałeś i o to chodzi. Moim zdaniem po to chyba ktoś ten portal założył (?) i to cieszy, bo jedyny w okolicy na którym możemy coś pisać. Co do wypadku to trudno, żeby taką wiedzę jak Ty podałeś znali inni bo podałeś SUPER szczegóły :D

 11. Czekamy na wypadek smiertelny wtedy wszyscy sie obudza. A radny Flis i przewodniczacy wreszcie rusza tylki i zrobia cos w tym temacie a nie zajmuja sie tylko biciem piany. Co robi policja chowa sie po krzakach w Alfredowce

 12. Ludzie na tym zakręcie już było tyle wypadków nawet śmiertelnych sięgnijcie troszkę wstecz ile tam osób zginęło to jest naprawdę niebezpieczny zakręt, przestańcie się wreszcie czepiać ludzi tylko coś zróbcie a nie tylko gadajcie

 13. Chcecie coś zmienić, to piszcie 2x dziennie codziennie listy do ministerstwa, gddkia, wojewody i gdzie tam jeszcze możecie (to do naszych radnych) o postawienie obwodnicy w końcu będą mieli dość i dla świętego spokoju zrobią ;)
  Koniecznie popłakać jak to utrudnia funkcjonowanie miasta itd. itp. podawać dzienne statystyki ruchu ciężarówek, żeby było głośniej to co jakiś czas sparaliżować miasto defiladami wojska jak (za dawnych lat ;)) z okazji świąt upamiętniających cokolwiek. Jasne takie coś wymaga zgody ale na 11.XI powinniście zdążyć z pozwoleniami na całodobowe defilowanie….
  Komuś wreszcie zmięknie rura i dopniecie swego

 14. TIR – Międzynarodowy Tranzyt Drogowy (oficjalny skrót TIR, od fr. "Transports Internationaux Routiers")[1] , międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 (z późniejszymi zmianami), dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym , pozwalająca uprościć procedury na granicach i w urzędach celnych , celem większej efektywności przewozów drogowych.

  Pojazd poruszający się na karnecie TIR wyruszający z jednego państwa jest – w myśl konwencji TIR – sprawdzany i plombowany na granicy lub w dowolnym Urzędzie Celnym zlokalizowanym wewnątrz państwa wywozu ładunku, a zostaje odplombowany oraz skontrolowany dopiero w kraju docelowym ładunku, zaś wszystkie granice państw tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum (np. przy przewozie towaru z Hiszpanii do Rosji samochód jest plombowany na granicy hiszpańskiej i mija granice wszystkich państw bez rozbudowanej kontroli, zaś zdjęcie zamknięcia celnego i otwarcie samochodu następuje dopiero w Rosji ).

  za wikipedia.pl

 15. Kolego ty się zastanów co piszesz!!!! Jeżeli nie masz pojęcia o Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym to nie pisz bzdur. Co z tego, że na poboczu stał pojazd na włączonych światłach awaryjnych???? A może faktycznie ten samochód zgasł i stał przez kilka sekund???? Ten kierowca mógłby odpowiadać za nieprawidłowe zatrzymanie pojazdu a nie za spowodowanie kolizji drogowej!!!!Kierujący pojazdem Opel powinien wiedzieć, że jezdnia jest śliska (w tym czasie padał deszcz) Powinien dostosować prędkość tak aby zdążyć wyhamować przed każdą przeszkodą która stoi mu na drodze!!!! A co gdyby tam zamiast zaparkowanego samochodu stał Twój syn???? Tez byś pisał takie bzdury…. Prawda jest taka , że to kierujący pojazdem Opel zmienił pas ruchu i wjechał pod nadjeżdżający z przeciwnej strony (w sposób prawidłowy) pojazd ciężarowy. Może gdyby był lepszym kierowcą to wiedziałby, że kiedy koła się blokują w wyniku hamowania to kręcenie kierownicą nie zmieni jego toru jazdy. ZAWSZE BĘDZIE JECHAŁ PROSTO. Gdyby puścił hamulec i odbił kierownica w prawą stronę to w najgorszym wypadku wjechałby do rowu a nie pod ciężarówkę.
  Poza tym faktem jest że wielu kierujących nie przestrzega ograniczenia prędkości jakie obowiązuje na tym odcinku drogi.prędkości

 16. Typowo polskie wywody akademickie które do niczego nie prowadzą. Wszystkie władze traktują społeczeństwo jak tzw. trzodę więc może by zacząć się poruszać po ulicach ja ta trzoda. Non stop po przejściach dla pieszych np. przy cpn-e na WojskaPolskiego , prz Kościele,wokół ronda. Jeśli na jakiś czas zatrzyma się ruch na tej drodze kilka razy w tygodniu, ktoś może przejrzy na oczy. Zwykli obywatele są widoczni dla aktualnych i przyszłych władców ogd gminy do góry tylko przed wyborami. Później mają nas głęboko w du….ie.Przecież zwykły tzw. Kowalski nie jest od tego żeby reprezentować swoje władze w np. GDDKiA

 17. Bardzo dobry pomysł… Można zorganizować akację typu "przechodzimy przez przejście tam i z powrotem". np. w okolicy sklepu Lewiatan. Skoro nasi wybrańcy nic nie robią zróbmy sami, ale wybrańców się rozliczy.

 18. Nikt kto nie siedział za kierownicą opla nie powinien gdybać, gdyż kierowca opla wysiadł z samochodu o własnych siłach i nawet pożądnego guza nie miał. Uciekając do rowu, ciżarowy samochód uderzyłby prosto w kierowcę opla. Skutek tego byłby inny.

 19. Nikt kto nie siedział za kierownicą opla nie powinien gdybać, gdyż kierowca opla wysiadł z samochodu o własnych siłach i nawet pożądnego guza nie miał. Uciekając do rowu, ciżarowy samochód uderzyłby prosto w kierowcę opla. Skutek tego byłby inny.

 20. Gdyby tam stał czyjś syn to byłby to słup albo samobójca. Prędkość-jakby była duża zarówno samochodu ciężarowego jak i osobowego, to byłby wypadek śmiertelny.

 21. Jedna wpadka do rowu a RT-uchy szaleją …. a na piechotę chodzić , tak jak dawniej Dębianie , buty w dłoń i dawaj do nas za wisłę narabiać ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here