Złoci badmintoniści z Nowej Dęby

9

28-04-2013


W Ropczycach rozegrany został finał wojewódzki Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Na starcie mistrzostw stanęło po osiem najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego, wyłonionych w drodze eliminacji.

Wielki sukces odnieśli w tych zawodach młodzi badmintoniści z Nowej Dęby, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Zarówno drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców we wspaniałym stylu wywalczyli pierwsze miejsca, złote medale i tytuły drużynowych mistrzów województwa podkarpackiego w badmintonie.

Drużyna dziewcząt, będąca zdecydowanym faworytem, zdeklasowała wręcz swoje rywalki wygrywając wszystkie pojedynki po 3:0, nie tracąc przy tym nawet jednego seta w całych mistrzostwach! Mistrzowski zespół tworzą: Natalia Róg i Beata Mycek. Natomiast dużego kalibru niespodziankę sprawiła drużyna chłopców, która również wygrała wszystkie swoje pojedynki, tracąc tylko 3 sety w całych mistrzostwach.

Mistrzowski zespół chłopców tworzą: Rafał Lejko, Patryk Róg i Jakub Suszyński.


Zarówno zespół dziewcząt jak i zespół chłopców wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego

Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, który rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 28 – 29.05.2013r. Tym samym młodzi badmintoniści z Nowej Dęby już przeszli do historii sportu szkolnego Miasta i Gminy Nowa Dęba, albowiem dokonali czegoś czego jeszcze nikt nie dokonał (dwie drużyny w finale mistrzostw Polski!). Czy wystąpią w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku, wszystko zależeć będzie od środków finansowych. Mamy jednak nadzieję, że tak będzie ponieważ zespół dziewcząt zaliczany jest do ścisłego grona faworytów, a i chłopcy też powinni powalczyć o wysoką lokatę. Oczywiście cała czwórka intensywnie trenuje w MKS Stal Nowa Dęba. To kolejny spektakularny sukces nowodębskiej szkoły badmintona.

MKS

9 KOMENTARZE

  1. [quote][Czy wystąpią w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku, wszystko zależeć będzie od środków finansowych.[/quote]

    Ordon z Ostapkiem na plecach ich powinni zanieść!!

  2. Faktem jest, że Ordon tak uchwalił budżet ze swoimi klakierami, że DZIECI nie mogą jechać na MISTRZOSTWA POLSKI. BRAWO ORDONIE! GENIUSZU! FILARZE GOSPODARKI!

  3. Występ badmintonistów w Białymstoku śmiech Smiech i jeszcze raz śmiech wstyd .Czy burmiszcz nie ma na co wydawać pieniędzy podatników.

  4. To są mistrzostwa szkolne,niech więc szkoła martwi się o fundusze na wyjazd. Te dzieci same się nie pchają na zawody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here