Echo Dnia: 3 apelacje w sprawie Włocha skazanego za zabójstwo żony w Chmielowie

6

Echo Dnia, Marcin Radzimowski

 

Trzy apelacje od wyroku rozpozna Sąd Apelacyjny w Rzeszowie w sprawie 47-letniego Fermo M. – Włocha skazanego za zabójstwo żony.

Od nieprawomocnego orzeczenia wydanego przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu apelację wniosły wszystkie strony procesu. Adwokat domaga się niższego wymiaru kary, z kolei prokurator i pełnomocnik os-karżycieli posiłkowych (najbliższych członków rodziny zamordowanej kobiety), mają odmienne zdanie. W ich ocenie sąd powinien uznać, że oskarżony dopuścił się zbrodni ze szczególnym okrucieństwem i wymierzyć mu za to karę dożywotniego pozbawienia wolności.

fermoZ uwagi na fakt, iż 47-latek jest obcokrajowcem, wszystkie czynności prowadzone były w obecności biegłego tłumacza języka włoskiego. Również pisemne apelacje od wyroku zanim wraz z aktami sprawy trafią do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, muszą zostać przetłumaczone na język włoski. Jak się dowiedzieliśmy, jedna z apelacji już wróciła od biegłego tłumacza, teraz będzie on przekładał na ojczysty język oskarżonego kolejne dwie apelacje. Z uwagi na te czynności termin rozpoznania apelacji może być dość odległy – na pewno całość niezbędnych dokumentów nie zostanie skompletowana do końca wakacji.

Do zbrodni opisanej aktem oskarżenia doszło 18 czerwca ubiegłego roku w Chmielowie (powiat tarnobrzeski). 47-letni Fermo M. odwoził swoją żonę do pracy (ona kierowała), razem z nimi jechał 4-letni synek. Mężczyzna nakazał żonie zatrzymać samochód. Zaatakował ją nożem tapicerskim, zadając co najmniej 10 ran, a później niemal odciął jej głowę. Motywem były problemy finansowe oraz zazdrość.

Źródło: Echo Dnia

6 KOMENTARZE

  1. a czy jest tłumacz, który pilnuje tego pierwszego tłumacza czy dobrze tłumaczy? a idąc dalej: czy ten drugi tłumacz nie jest w zmowie z tym pierwszym i czy nie należy powołać trzeciego niezależnego tłumacza??

  2. minor, sadzac potwoich roznych nickach i wpisach zaden psychiatra nie wydal by ci pozytywnej opini,nawet ci najlepsi co pracuja w TWORKACH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here