Minister Marcin Warchoł interweniuje w sprawie Polaka umierającego w angielskim szpitalu

25

„Wystąpiłem dzisiaj z bardzo ważnym listem do Ministra Spraw Zagranicznych w celu nadania 'Przedstawiciela dyplomatycznego RP’ naszemu rodakowi, który właśnie umiera w angielskim szpitalu w Plymouth” – poinformował wiceminister sprawiedliwości i polityk Solidarnej Polski Marcin Warchoł.

Szanowni Państwo, jako Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka wystąpiłem dzisiaj z bardzo ważnym listem do Ministra Spraw Zagranicznych, w celu nadania „Przedstawiciela dyplomatycznego RP” naszemu rodakowi, który właśnie umiera w angielskim szpitalu w Plymouth.

 Drodzy Państwo, drodzy przyjaciele, absolutnie nie możemy się zgodzić aby skazywano bezbronnego Polaka przebywającego w Wielkiej Brytanii na śmierć na naszych oczach. Musimy zrobić wszystko, aby uratować życie tego wspaniałego człowieka i pomóc w tym jego mamie i siostrom, które mieszkają w Polsce.  Każde życie jest bezcenne, brytyjski system medyczny i prawny nie mogą dla wygody decydować o śmierci naszego rodaka. Taka sytuacja jest absolutnie nie do zaakceptowania z punktu widzenia państw o korzeniach chrześcijańskich.

 Dlatego też wobec faktycznego wyczerpania przez członków rodziny prawnych możliwości zmiany na drodze sądowej decyzji o zaprzestaniu stosowania procedury zaopatrzenia w żywność i płyny zwróciłem się do Pana Ministra Prof. dr hab. Zbigniewa Rau o możliwość wyjęcia naszego rodaka spod jurysdykcji cywilnej sądów brytyjskich poprzez nadanie mu statusu przedstawiciela dyplomatycznego RP.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Ministrowi za błyskawiczne podjęcie działań i przychylenie się do mojej prośby.

 Szanowni Państwo, to święty Jan Paweł II jako pierwszy użył określenia “cywilizacja śmierci” stając bezwzględnie w obronie każdego życia ludzkiego. Dzisiaj ten obowiązek spoczywa na nas. Nie pozwólmy, aby cywilizacja śmierci zwyciężyła, a życie ludzkie przestało mieć jakiekolwiek znaczenie!  Walczmy o życie naszego rodaka! „– napisał na swoim Facebooku Marcin Warchoł.

25 KOMENTARZE

 1. Panie Warchol,a może pan przypomni jak to jest z tymi odmowami przyjęcia mandatów w Niemczech. Bo coś chyba jest nie tak,jak pan mówil na konferencji prasowej

  • Niech lepiej powie skąd miał recepty na Amantadynę…. Moja apteka jest lepsza niż twoja, czy ktoś z rodzinki chorował na tę samą trzęsawkę co JP2?

 2. Ojej, medialny temacik się trafił, więc warchol się pucuje dla piaru. Żal patrzeć na te krzywe ruchy. Polacy są u siebie gnębieni, umierają i nic. Władzy to nie rusza. Co za pachołek. Zwykłe szambo toruńskie.

 3. A po co? Przecież najbliższą rodzina tj żona i dzieci chcą by ojciec/mąż spokojnie odszedł. Po co się władze w to mieszają?

 4. Typowe dla pislamu… Żerować medialnie na czyjejś śmierci…. Dla nich zdanie najbliższej rodziny jest nie ważne. Ważne żeby gostek odszedł w sposób na jaki partia mu pozwoli….

  • W maju i pod koniec listopada straciłam dwie bliskie osoby z uwagi na fakt, że nie mogły podjąć specjalistycznego leczenia. Każde życie jest ważne, ale w mojej opinii niedbanie o ludzi tutaj na miejscu, a martwienie się o osoby przebywające zagranicą zakrawa na paranoję oraz brak taktu i wyczucia. W Polsce w 2020 roku odnotowano kilkadziesiąt tysięcy zgonów więcej względem roku 2019 i nie były to ofiary „wirusa” tylko bezmyślności nierządu z wiejskiej.

  • Nikt ci nie kaze popierac, a tak na marginesie to nie jestes wart nawet popatrzec na jajka P. Warchola nie wspominajac o pocalowaniu zreszta z czym ty czlowieku do niego?

 5. A co jesli ten czlowiek umrze po otrzymaniu Paszportu Dyplomatycznego? Czy to znaczy iż Państwo Brytyjskie uśmierciło polskiego Dyplomatę? Czy zawiesimy w związku z tym stosunku dyplomatyczne z WB?
  Przypomnę iż w Polsce, z powodu paraliżu służby zmarło jak dotąd ponad 70tyś ludzi. Bóg wie ile osób jeszcze umrze z powodu braku kontaktu z lekarzem,niezdiagnozowanych nowotworów, stresu i tym podobnych.
  Czy tak jak Pan Warchoł i Pani Gersdorf , będę mieć dostęp do amantadyny? Czy jest to nadal produkt reglamentowany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here