Echo Dnia: Chmielów upomniał się o nowe chodniki

27

Strefa ekonomiczna w sołectwie rozwija się i przynosi zyski. Ale wieś, to także mieszkańcy, którzy chcą się czuć bezpiecznie.

Mieszkańcy Chmielowa, w gminie Nowa Dęba zaapelowali na ostatniej sesji do radnych powiatu tarnobrzeskiego o wykonanie pilnych chodnikowych inwestycji na terenie ich sołectwa. W petycji, jaka trafiła do radnych i władz powiatu, mieszkańcy wskazują dokładnie, które miejsca zagrażają bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów z powodu braku chodników.

Niebezpieczne zakręty

Chodniki, zdaniem mieszkańców należy jak najszybciej wybudować na ulicach Górka i Lipka. Niezbędne jest także dokończenie budowy chodnika na zakrętach przy drodze powiatowej Chmielów – Jadachy, która w ostatnim czasie były remontowane. Na remont czeka chodnik przy ulicy Kolejowej.

– O chodniki upominamy się od dwóch lat – przypomniała pani Agnieszka z Chmielowa. – Rozbudowa strefy ekonomicznej w Chmielowie spowodowała, że przez wieś przejeżdża bardzo dużo samochodów. Ponadto w centrum wsi powstał market, do którego przyjeżdżają mieszkańcy ościennych miejscowości i ruch samochodowy jest bardzo duży. Niebezpiecznie jest w dzień, kiedy dzieci idą do szkoły. Wieczorem też strach iść. W ostatnim czasie doszło tu do kilku wypadków.

Już planujemy

Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta zapewnia, że apel mieszkańców Chmielowa nie pozostanie bez odpowiedzi.

– Sprawa budowy chodników już poruszyliśmy na konwencie wójtów i burmistrzów – mówi Krzysztof Pitra. – Oczywiście rozmawiamy o inwestycjach przy drodze powiatowej. Zdajemy sobie sprawę z niebezpieczeństwa, o jakim mówią mieszkańcy, dlatego jest to nas sprawa priorytetowa w nadchodzącym roku finansowo – inwestycyjnym.

Pomożemy powiatowi

Władze powiatu nie kryją, że zgodnie z umową przy budowie chodników, przy drogach powiatowych, liczą na wsparcie ze strony lokalnych samorządów. Wiesław Ordon burmistrz Nowej Dęby zapewnia, że współpraca z powiatem będzie kontynuowana.

– Chcemy współpracować z powiatem przy budowie chodników w Rozalinie, Alfredówce, Jadachach i Chmielowie – wyliczył burmistrz Ordon. – W Chmielowie bierzemy pod uwagę chodnik na zakręcie, ale także na ulicy Górka oraz drodze Kolejowej. Będzie to poważne wyzwanie zarówno dla nas, jak i powiatu. Będziemy szukali pieniędzy, ale powiatu nie zostawimy.

 

Żródło: Klaudia Tajs, Echo Dnia

27 KOMENTARZE

  • Droga nie jest taka zła proszę w Polskę się ruszyś jak potrzeba podam trasy i są to drogi powiatowe a nawet wojewódzkie,tam dopiero jest jazda.

 1. W Dębie Wsi nie da się poprawić pofalowanych chodników przy DK-9.
  Włodarze gminni przez lata tylko „ciemnemu ludowi”obiecują i nie interweniują w GDDKiA w Rzeszowie.
  W mieście by już kilka razy poprawili, ale wieś niech się cieszy z tego co ma.
  Dęba Wieś nie Chmielów ich nie trzeba się bać,do Majdanu nie przejdą. Ważne że dobrze zagłosowali.

  • Przecie wybroliśta w Dymbie Wsi (tak jak od 25 lat) Josia Fliso. Mata cośta chcioły. Nic dla wos nie robi a go wybierata i jeszcze mata pretensje. Leczta się. Cza było se wybrać innego wójta i innego radnego. A jak głosujeta na tych somych to zamknijta paszcze.

 2. kto mi powie gdzie jest dęba miasto bo ja tam widzę tylko kiepską wieś i szlabanty dla pieszych żeby tłumoki pod pociąg nie wlazły

  • W języku polskim nie ma słowa szlabant. To chyba musiało by być jakieś połączenie szlabanu z trabantem.

 3. Co ma Ostapko do wypowiedzi ludzi jedno tylko wiem że ludzie nie wiedzą jak korzystać z demokracji boją się są tchórzymi nie wiedzą ile tracą.

 4. To ma Ostapko do wypowiedzi iż gdyby był prawym człowiekiem to nie pozwoliłby na umieszczaniu na swoim portalu wypowiedzi podłych, haniebnych,godzących w środowisko w którym mieszka.Żaden ptak nie robi w swoje gniazdo.

 5. Piszecie tylko o wałkach i przekrętach, a z skąd wy to wszystko bierzecie. Powinno się wam wszystkim procesy wytoczyć za te oszczerstwa. DEBILE skończone. Żal wam dupy ściska, to było startować na burmistrza. Już OSTAPKO tak miał wygrać i co. Ludziom nie podoba się takie piepszenie głupot.

  • Śmiało zakładaj sprawy w sądzie. Ordon i Żołądź też zakładali i przegrali. Sąd uznał, że Ostapko napisał PRAWDĘ.

  • Sąd nie uznał, że Ostapko napisał prawdę, a jedynie, że miał prawo użyć pewnych sformułowań – zakładając, że robił to z właściwych pobudek.
   Natomiast nie uznał, że to co Ostapko wypocił, to PRAWDA.
   Wszyscy dobrze wiemy po ostatniej kampanii, jaką prawdę przedstawia OStapką – taką z jaką mu wygodnie

 6. Jest to droga powiatowa. Wieczorem naprawdę niebezpieczna dla pieszych. Chodnik poprawi bezpieczeństwo na tej drodze. Kto nie wierzy to proszę się o zmroku przejechać tą drogą.

 7. Boże co za głupie ludzie, wszystkiego zazdroszczą i złorzeczą. A chodniki w Chmielowie ? NO CÓŻ…. NOWA DĘBA KASĘ ZE STREFY W CHMIELOWIE BIERZE TO NIECH TEŻ BEZPIECZEŃSTWO ZAPEWNI. TO MIESZKAŃCY WSI PŁACĄ WYPADKAMI Z UDZIAŁEM PIESZYCH I ZDROWIEM BO TROCHĘ TRUJĄCYCH FABRYK TU JEST.

  • Zapomniałeś dodać, że POWIAT TARNOBRZESKI a mianowicie jego BUDŻET też się składa z dochodów jakie osiągają firmy na terenie tego powiatu. Powiat tarnobrzeski ma kasę dzięki Chmielowowi!!! A nie dzięki Zaleszanom Pana Pitry w których nic nie ma. Więc niech Pan Sudoł Jerzy jako członek koalicji rządzącej i kumpel pana Sudoła pan Ordon zajmą się tą sprawą. Kolejne 4 lata będą udawać że coś robią??? A może dopiero na sam koniec kadencji przed następnymi wyborami się za to wezmą?

 8. a po co im chodniki bo nie rozumiem tyle lat chodnikow nie bylo i ludzie zyli a teraz im chodniki potrzebne śmieszne to jest

  • O chodnikach to sie TAM od dawna mówi tylko każdy ma to w tyłku, burmistrz starostwo i radni. Bo kase to ciągną ale nic nie chcą dać ani rok temu, ani dwa i tak przez kilka tat dopiero jak muszą ale najpierw ROZALIN, ALFREDÓWKA, NOWA DĘBA, TARNOWSKA WOLA, CYGANY, JADACHY A NA KOŃCU Z WIELKĄ ŁASKĄ CHMIELÓW. A Z SKĄD TE PIENIĄDZE SA? JA PRACUJE NA ZAKŁADACH TO WIEM SKĄD MA NOWA DĘBA KASIORE.

  • Chodniki w Chmielowie juz dawno maiały być, ale tam są wąskie drogi A w Chmielowie naród kłótliwy i kazdego boli, jeśli by mieli pol metra plot przesunąć.
   No to gdzie te chodniki im postawić – na srodku ulicy???

 9. Na chodniki miejsce jest i to sporo bo są rowy melioracyjne, można zrobić przepustowość i w nowoczesnej lub starej technologii przywrócić cywilizację, której tak się powiat opiera.Nie z takimi problemami sobie nie jeden powiat poradził. Ale łatwiej powiedzieć ludziom żeby oddali swoją ziemię po 2 metry każdy i gemby zamkneli.

  • a wiesz ile to kosztuje co im szkodzi dwa metry oddac chodnik bedzie ich beda mogli sobie odsniezac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here