[Felieton] FOTEL, SEDES I KOZETKA – POLITYCZNA OPERETKA

122

2013-06-01

Czytając medialne wypowiedzi naszych nowodębskich możnowładców dotyczących inicjatywy referendalnej można pęknąć ze śmiechu. Zachęcam do przeczytania tekstu z Echa Dnia \”Polityczna walka o władzę z referendum w tle\” w której przewodniczący rady Wojciech Serafin opowiada o olśnieniu, którego doznał gdy rozsiadł się w swoim domowym fotelu.

Na tym własnie fotelu dokonał niesamowitego odkrycia, że opozycja od początku kadencji systematycznie atakuje burmistrza! A czy widział Pan opozycje chwalącą władze??

Panie Wojtku, racja powinna byc po tego stronie, kto ma argumenty, a nie, że władza ma zawsze rację. A my, jak nam mówią, żyjemy właśnie w takim systemie i nazywa się demokracją.


Pański to myślenia przypomina myślenie stróża z Alternatywy 4

Ale na tym przemyślenia z domowego fotela się nie kończą. Przewodniczący roztacza opowieść o \”przetargu na przejęcie władzy\” który wygrał Ratusz a podwykonawcą jest Janusz Markowicz. Jaki przetarg? Jaki podwykawnca? Panie Wojtku! Może więcej szczegółów (wszak wszyscy wiedzą, że jesteście specjalistami od przetargów hłe hłe). Coś mi się wydaje i nieśmiało zapytam, czy fotel na którym Pan siedział to nie był sedes?

Fragment z ECHA DNIA:
\”- Jeśli opozycja dąży do zmiany władzy, to po co organizować referendum, na rok przed wyborami samorządowymi – pyta retorycznie. – Czy ktoś policzył, ile to będzie kosztować? \”

Panie Wojtku! Proponuję zmienić ten Pański fotel na coś bardziej wygodnego. Najlepiej na kozetkę.

Opozycja związana z Ratuszem (i nie tylko ta, jak mi wiadomo) owszem dąży do zmiany władzy (waszej władzy) ale nie organizuje referendum.

Wielokrotnie – zwłaszcza po dewastacji koziołka i plant – zwracano się do nas byśmy jako Ratusz przygotowali referendum o odwołanie burmistrza. Zawsze odpowiadaliśmy, że taka inicjatywa powinna wypływać od mieszkańców a nie od radnych. I tak się dzisiaj stało i musimy się z tym zmierzyć.


Fot: Po dewastacji plant i koziołka wiele osób zwracało się do Ratuszowców o podjęcie akcji referendalnej i odwołanie władzy. Odpowiadaliśmy, że inicjatywa referendalna powinna pochodzić od mieszkańców

Błędne decyzje kosztują więcej
Pyta Pan ile to będzie kosztować. Zapewne będzie. A ja zapytam Pana, jakie są koszty zbędnych inwestycji, źle prowadzonych ( budujemy chodniki, parkingi, zakładamy zieleńce by później je przekopywać). A złe decyzje, zaniechane działania, niepodjęte. Nie tu miejsce na szczegóły. Podliczmy jedne i drugie koszty i wówczas pogadamy. Dla mnie wynik już dziś jest oczywisty. Koszty referendum przy kosztach waszej władzy to pikuś. Mały pikuś. Im szybciej uda się was odciągnąć od procesów deczyzyjnych tym mniejsze koszty dla Nowej Dęby.

Sami swoi się nagradzają
W artykule pojawia się także wódz Wiesław Ordon, który chwali się tym, że ekipa burmistrzów i prezydentów miast wręczyła sobie nawzajem nagrody i on dostał jedną z nich. Opowiada, że zadłużenie nie jest takie złe bo inni mają większe. Proszę opowiedzieć jak pan rozłożył spłaty tych kredytów, proszę powiedzieć uczuciwie co się stanie jak ministerstwo finansów zmieni wskaźniki liczenia zadłużenia samorządów , proszę odpowiedzieć kto spłaci pańskie kredyty jak młodzi ludzie wyemigrują z Dęby. Kto tu zostanie?

Jak się robi politykę – KONTROLOWANA OPOZYCJA ???
I na koniec kilka newsów zza kulis. Coraz głośniej mówi się o tym, że Janusz Markowicz jest tzw. \”kontrolowaną opozycją\”. Otóż obecna ekipa z Wiesławem Ordonem, Zygmuntem Żołędziem i Wojciechem Serafinem czuje że osuwa się jej grunt pod nogami. Kolejne błędne decyzje powodują spadek poparcia dla obecnego układu. Dlatego podczas obiadu w jednej z dębskich restauracji w której brali udział możni z naszego miasta rozpisano ciekawy scenariusz politycznej gry. Rolą Janusza Markowicza – w tej sztuce jest nieduolne przeprowadzenie akcji referendalnej a dzięki temu ośmieszenie wszystkich przeciwników obecnej władzy. Akcja referendalna która zakończy się fiaskiem już na etapie zbierania podpisów ma zostać przypisana Ratuszowi. W mediach rozbłyśnie ifnormacja o tym jak nowodebski lud kocha miłościwie nam panujących.

Ładnie to wymyślili prawda? Ale jeśli pamiętacie drodzy czytelnicy akcje z kłamstwami na temat własności hali spartowej i fałszymym oskarażeniom wobec radnej Lubery to ta kombinacja nie powinna was dziwić.

RATUSIK

122 KOMENTARZE

 1. Ordon wystawił swoje zająca (J. Markowicza) żeby ten zrobił zadymę. Jeśli zadyma się nie uda ( a w założeniu ma się nie udać bo nie zbierze się celowo podpisów) to zgoni się to na Ratusz i będzie opowiadać jaki to Wiesław kochany. Jeśli by się udało, to władzę i tak by przejął Markowicz – osoba rodzinnie powiązana z układem władzy, rodzina zatrudniona jest pod burmistrzem – więc stary układ zostałby zachowany. Nikomu by włos z głowy nie spadł, dla Wiesława by się coś znalazło dobrze płatnego i kręciło by się dalej.

 2. [b]Te, gostek spod #1 ! Jak mogłeś zrobić mi takie świństwo i napisać wcześniej ode mnie to co myślę !? Jak czytam to co napisałeś to jakbyś mnie cytował. Nieładnie.[/b]

 3. Słyszałem, że Wiesław chce uciec z gorącego i zadłużonego fotela gminnego na fotel starosty. Popytajcie Pana Gruszki jak z Panem Rożkiem ze Ślęzaków budują koalicje do powiatu. Tylko się żrą między sobą o kolejność dziobania bo Zordon chce być starostą a Rożek także.. Żaden nie chce być wice. I jest problem. Ale przyjdzie czas że na obiedzie w pewnej restauracji przytulą się na misia.

 4. I co moze mareczka widzicie jako burmistrza??
  bedzie jedno wielkie kolesiostwo, taka prawda, nie ordon i nie marek, a do pytan wiec kto, wiec odpowiadam nikt..

 5. Fotel Pana Serafina musi być miejscem zaczarowanym szkoda takich wizji można na nim doznać. Czy zanim się na nim siądzie należy coś wypić lub zapalić ??? Czy te wizje z fotela to tak na sucho???
  Czy oprócz zaczarowanego fotela ma Pan także latający dywan?

 6. A ja Pytam Ratusz i oczekuje odpowiedzi: Po co ten artykuł, skoro wy w tym nie jesteście?? Panie Marku: Czy to jest zgodne z prawem robić na swoim portalu reklamę (czyt. kampanie wyborczą)? Nie wiem czy inni użytkownicy są ślepi ale dla mnie ten artykuł godzi w suwerenność dziennikarską, ba nawet radnego!
  Przepraszam ale komentarze są tu moim zdaniem zbędne – chyba, że Klub Radnych "Ratusz" obawia się czegoś.

 7. A ja pytam Matiego po co twój komentarz skoro "[i]w tym nie jesteś"[/i] ? Panie Mateuszu, jeszcze jedno subtelne pytanie: Czy poza tym wszystko w porządku????

  P.S. Dla kumatych: Niektóre postacie uaktywniają się wraz ze zmianą pór roku, pogody jak również w czasie zmiany faz księżyca.

 8. [quote]A ja zapytam Pana, jakie są koszty zbędnych inwestycji, źle prowadzonych ( budujemy chodniki, parkingi, zakładamy zieleńce by później je przekopywać). A złe decyzje, zaniechane działania, niepodjęte. Nie tu miejsce na szczegóły. Podliczmy jedne i drugie koszty i wówczas pogadamy. Dla mnie wynik już dziś jest oczywisty. Koszty referendum przy kosztach waszej władzy to pikuś. Mały pikuś. Im szybciej uda się was odciągnąć od procesów deczyzyjnych tym mniejsze koszty dla Nowej Dęby. [/quote]

  [b]To prawda. Jak można nabudowac parkingów i chodników na starej kanalizacji która pęka i niszczy te wszystkie rzeczy??? I oczywiście nikt za to odpowiedzialności nie poniósł. I pan Panie Serafin ma czeność mówić o kosztach ??????[/b]

 9. ludzie jakie to ma znaczenie ze powstaly parkingi i chodniki na starej kanalizacji? przeciez malo prawdopodobne ze bedzie ona robiona metoda "odkrywkowa". wezma przewiert i zaciagna rury bezwykopowo wiec po co tyle plucia.

 10. Wszystko dobrze, ale żeby opozycja atakowała władzę i to od początku kadencji??? To nie jest eleganckie Panie i Panowie z Ratusza. Opozycja powinna pomagać i chronić władzę a nie krytykować, to jest nie fair. A referendum na rok przed wyborami??? Referendum powinno się robić tylko do 12 tygodni PO WYBORACH, wtedy się opłaca. Tak mnie uczyli na szkoleniu Komisji Wyborczej w Moskwie, w tamtym tygodniu.

 11. Ile kosztuje brak działania władz gminy Nowa Dęba w temacie zablokowania ucieczki młodych ludzi z miasta??? Inne gminy robią co mogą by przyciągnąć młodych ludzi. Biją się o nich. A Ordon? A Serafin? Chyba się cieszą, że starcami będzie im łatwiej rządzić. A kasa co miesiąc będzie spływać na konto.

 12. Dewastacja plant jest faktem i opozycja niech nie krytykuje, tylko pomoże władzy jakoś ten fakt opanować. Aby nie śmiano się z nas poza granicami gminy. Taka jest rola opozycji odpowiedzialnej.

 13. Panie Januszu czyż ten artykuł nie jest potwierdzeniem tych proroctw, że bardzo szybko opozycja ratuszowa się odetnie od Pana i kopnie Pana w przysłowiową d….ę? Nie trzeba było długo czekać, Wystarczyło jedno nieudane zebranie i perspektywa nieuzbierania wymaganej ilości podpisów i już widac efekt. Najpierw Pan Fudali, teraz Pan Markowicz. Kto nastepny? :) Zapewne wkrótce poszukiwania się zaczną :)

 14. A kiedy Ratusz mówił, że Janusz Markowicz wykonuje polcenia Ratusza?? To Ordony i Serafiny robią z niego marionetkę Ratusza. Chłopak jest pewnie niezależny robi co mu się podoba. A felieton to odpowiedź na wynurzenia i plotki rozsiewane przez obóz rządzący. A, że cała akcja która zakończy się fiaskiem pomaga Ordonowi to prawda.

 15. [quote]A ja pytam Matiego po co twój komentarz skoro "w tym nie jesteś" ? Panie Mateuszu, jeszcze jedno subtelne pytanie: Czy poza tym wszystko w porządku????

  P.S. Dla kumatych: Niektóre postacie uaktywniają się wraz ze zmianą pór roku, pogody jak również w czasie zmiany faz księżyca.[/quote]

  W Nowej Dębie pracuję i z tej gminy się wywodzę dlatego też się nią interesuje. Odpowiadając na drugie pytanie: Tak bardzo dobrze, dziękuje, że pytasz.

 16. przeciez to widac ,ze to ORDONY , SERAFINY I PROBOSZCZE wszystko przygotowali ,a ludzie woleli być tu
  Piątek 31 maja

  godzina 18:00 -Uroczysta Gala Sportu w Samorządowym Ośrodku Kultury

  W programie prezentacja multimedialna „Tak hartowała się STAL”

  Wręczenie pamiątkowych statuetek dla zasłużonych zawodników i działaczy.

  Recital akustyczny Mateusza Ziółko – finalisty programu Mam Talent.

  Występy grupy tanecznej akademii tańca Art. Dance.

  Wystąpienia zaproszonych gości oraz wystawa fotograficzna.

 17. Ładnie to tak manipulować ludźmi pokazują zdjęcia wyciętych dębów, które to miałyby pokazać jak bardzo złe i kosztowne są takie inwestycje? Gówwnoo prawda. Ludzie nie są debilami i widzą co i jak to teraz wygląda, a wygląda zdecydowanie lepiej. I to ludzi przekonuje.
  [quote]"- Jeśli opozycja dąży do zmiany władzy, to po co organizować referendum, na rok przed wyborami samorządowymi – pyta retorycznie. – Czy ktoś policzył, ile to będzie kosztować? "[/quote]
  I tu dobrze powiedział. Przecież to będzie kosztować takie referendum, wie c po co te koszty? No bo przecież i tak to obciąży obecną jeszcze władzę więc korzystajmy nie ? Uja wygracie w wyborach Ratusiki ja wam to mówię.

 18. Ordon się z Serafinem odcina już od Janusza Markowicza bo wszystko wyszło na jaw? Nie ładnie ! Oj nie ładnie!!!! Kto następny do zurzycia?

 19. Pisałem że salka w Domu chłopa wystarczy ? Pisałem. A że wtedy inne imprezy się odbywały w domu chłopa to co z tego. Mało jest pustych sam na 30 40 osób ? Dużo jest.:P

 20. Koszt referendum to jakieś 3-4 pensje Ordona. Koszt rządów Ordona i jego decyzji jest znacznie większy. Janusz Markowicz miał prawo wykorzystać demokratyczne instrumenty. Czy zrobił to na polecenie Ordona czy Ratusza a może samodzielnie? To tylko on sam wie.

 21. [quote] Coraz głośniej mówi się o tym, że Janusz Markowicz jest tzw. "kontrolowaną opozycją". Otóż obecna ekipa z Wiesławem Ordonem, Zygmuntem Żołędziem i Wojciechem Serafinem czuje że osuwa się jej grunt pod nogami. Kolejne błędne decyzje powodują spadek poparcia dla obecnego układu. Dlatego podczas obiadu w jednej z dębskich restauracji w której brali udział możni z naszego miasta rozpisano ciekawy scenariusz politycznej gry. Rolą Janusza Markowicza – w tej sztuce jest nieduolne przeprowadzenie akcji referendalnej a dzięki temu ośmieszenie wszystkich przeciwników obecnej władzy. Akcja referendalna która zakończy się fiaskiem już na etapie zbierania podpisów ma zostać przypisana Ratuszowi. W mediach rozbłyśnie ifnormacja o tym jak nowodebski lud kocha miłościwie nam panujących. [/quote]

  Od początku to mówiłem

 22. Janusz napisał na swoim blogu:
  [quote]Niemniej jednak, w związku z małym zainteresowaniem inicjatywą, najbardziej prawdopodobny scenariusz to Scenariusz A – ludzie nie chcą referendum. Koniec filmu.[/quote]
  Jeszcze Janusz nie wyszedłeś na ring a już się poddałeś???
  Po co to całe zamieszanie?
  Ludzie nie chodzą na takie spotkania. Chcesz zebrać podpisy musisz sie wyśilić. Chyba, że nie chcesz? O co Ci tak naprawdę chodzi???
  Pytanie zadane przez WW (28) jest właściwe.

 23. Szanowny ratusiku . Naoglądałeś się w telewizji działań opozycji rządowej , dobrałeś sobie do pomocy Markowicza /ot taki nowodębski zioberek/ ot i dalej do krzewienia chamstwa w Nowej Dębie. Nasze miasto i gmina staje się coraz piękniejsze. Tylko najważniejszy tu jest spokój i ład a nie warcholstwo które zaczyna uprawiać tzw. trójosobowa opozycja przy pomocy kilku młokosów i moherów.Skończcie z tą dziecinadą. Poczekajcie do terminowych wyborów albo zorganizujcie sobie tzw referendum z własnej kieszeni. A Markowiczowi radzę aby lepiej pilnował swoich dzieci bo ze wstydy za buńczucznego tatusia chowają się do kubłów na śmieci

 24. A czas ucieka [60dni] na zebranie od 1400 do tysiac 1600 podpisow ,z zebrania widac ze na razie maja pewne 20 glosikow w wiekszosci od ratusikow , i chwala sw. Ricie ze nie pozwolila na wiecej oglupialych i manipulowanych przez OSTAPOWCOW .I tak jak myslalem Markowicza wystawili do wiatru ,a ten podpis Ratusik to ja pierwszy uzylem na INFO ale sobie przywlaszczyles wiec teraz uzywam OSTAPOWCY

 25. Ostapko robi co chce, ośmiesza ludzi i gardzi nimi. Scenariusz Ratusza – WŁADZA. za wszelką cenę władza. Dobra, macie władze i co wtedy?? Też takie nędzne artykuły gdy ktoś będzie miał inne zdanie niż wasze? Będzie wtedy zgoda w radzie, w mieście?

 26. ORDON robi co chce, ośmiesza ludzi i gardzi nimi. Scenariusz Ordona – WŁADZA. za wszelką cenę władza. Dobra, macie władze i co ?? Też takie nędzne artykuły, gdy ktoś będzie miał inne zdanie niż wasze ? Będzie wtedy zgoda w radzie, w mieście ?

 27. Na Św. Rytę trzeba sobie zasłużyć. Chcecie kolejny dzień wolny wprowadzać do nowodębskiego kalendarza. I tak już jest za dużo dni wolnych od pracy – pracy której nie ma.

 28. Drogi autorze [b][b]RATUSIK[/b][/b] nie to,że hejtuje i się przypier….. lecz zmień to = [quote][quote]hali spartowej [/quote][/quote]
  Mała rzecz a wk.rwia.
  Dobrej niedzieli życzę użytkownikom i proszę pamiętać o MSZY świętej!!

 29. Podobną politykę prowadzi pan Cameron na wyspach, chce zrobić referendum w Szkocji póki wie, że nie ma szans na to aby odłączyli się od Zjednoczonego Królestwa… w Dębuni idą na skróty jeśli nawet nie mają zamiaru udowodnić sobie, że już wszyscy są marionetkami systemu który ich zabija.

  Przewodniczący "S" całą rzeczywistość pojmuje już w kategoriach przetargu :)

  Jednym słowem Demokracja pełną gębą.

  Przy użyciu Straży Miejskiej jako bojówki (bo przecież [b]ponad 80% ludzi negatywnie ocenia ich pracę[/b] – pozostałe 20% przy korycie?)

  Śmiech normalnie:D

  To wygląda trochę tak, że sami zapominają gdzie żyją i jaki cel ma ich życie… dziwne układy, zagadkowe decyzje, wady wady wady… ułomne społeczeństwo.

 30. Ratusz z obecną władzą zachowują się jak wójt i ksiądz w znanym serialu telewizyjnym, tylko takiej amerykanki u nas niema. A poza tym nauczyciele nie mają już takiego autorytetu jak dawniej i ludzie już tak nie mają szacunku dla nich. I bardzo dobrze….

 31. Panie Serafin ! Ojczyzna w potrzebie a ty na fotelu siedzisz ? O przetargach rozmyślasz ? Panie Serafin larum grają !! Lud o swoje się upomniał !! …. a tak na poważnie …. panie Serafin ogarnij się pan i zastanów nad tym co mówisz ! Przecież od 1989 r. nabył pan tyle umiejętności manipulacji, że chyba takich bzdur o przetargach nie przystoi PLEŚĆ … wymyśl pan co innego !

 32. a co Majdan winien? Przylaczyc do Dęby Rozalin -peron będzie gites! ba! pendolilno się zatrzyma i herbatę da okolicznej ludności za rok niecały.

 33. [quote]#51 | W-55 dnia 06/02/2013 17:10
  Mam pytanko, czy było duże zainteresowanie spotkaniem tzw. "referendalnym"?- w piatek nie było mnie w N.Dębie[/quote]

  :o oj,było,było.Ogromne.Ludziska drzwiami i oknami się pchali

 34. A pamiętacie jak przewodniczący Serafin ubierał się w taki obciachowy świecący garnitur?? Wyglądał wtedy jakby się prosto z wesela urwał od przygrywania do kotleta.

 35. [b][size=16] Te wszystkie <wyraz usunięty> zawdzięczamy Ostapce
  a Rita Lubera z Licakiem zawijają je w złotka
  i sprzedają ludziom jako czekoladki.[/size][/b]

 36. Rita Lubera i jej ochroniarze chcą się wymiksować !!!
  Ale mieszkańcy wiedzą to łoni, to łoni sie sfrajerowali.
  Tylko szkoda tego Markowicza bo nie dość że zwolniła chłopaka z roboty
  to jeszcze wmanewrowała go w swoje gierki!!!!!!!!!!!!!!!!:P

 37. Ale Ratusz ma parcie, nie wyszło w piątek, szuka inne dziury. Ja tylko Dziwie się Luberowej, że pozwala na taką błazenadę!!!

 38. Do @gość56,57,58,59
  Przypominam ,że żyjemy w państwie KATOLICKIM i Kościelni Hierarchowie na taką swobodę /fanaberie mają zielone światło. DZIĘKI BOGU….

 39. Luberowa zwolniła Markowicza, którego rodzina pracuje pod burmistrzem. No to się zaczęło… Ordon wplątał go w swoje gierki i wymyślili akcje z nieudanym referendum. Wszystko zrobią byle się utrzymać przy korycie

 40. Panie Wojtku S. gratuluję celnego strzału,który jak widać rozsierdził Ratusikowych , odrazu taka riposta widocznie coś w tym jest ?

 41. To jak to jest z tymi Wieśko-burmistrzami i Wojtkami, bo odkąd pojawiły się Ostapko-ratusiki to wynika że nie zrobili nic pozytywnego ,nic właściwego a wręcz za co się nie wezmą to sp….lą.Przecież nawet przez przypadek musiało Im coś się udać a tu pozytywach cisza.

 42. Ta strona nigdy nie była i nie będzie obiektywna
  bo sami ją prowadzicie ratusiki. Poza tym wasz powyższy tekst
  to czysta hipokryzja.Nie dość że nic jeszcze dla miasta nie zrobiliście
  potraficie krytykować.
  Może przypomnę że sami chcieliście wycinać las przy ul.rzeszowskiej!
  A taką szarpaną politykę jaką prowadzicie to mamy na co dzień
  w wiadomościach.To żadna sztuka.
  Widać po waszym tekście że jednak coś jest na rzeczy!
  Spieszy się do władzy ratusikom tylko czyim kosztem.Fe nieładnie.

 43. W N.Dębie jest jeszcze dużo do zrobienia a robotników mało.
  Ostapo wypiął tyłek na miasto,kolegów i wyjechał za ocean
  (a kase z rady bierze)!
  Luberce tylko stołek w głowie i knuje intrygi z Wróblami i Licakami!

 44. Cos dzisiaj ratusikow zatkalo , nawet pianka sie nie pieni wydajnie bo pewnie referendum zdechlo zanim sie okociloB) a smarkal tego INFo po tym wpisie bedzie szukal IP-powodzenia:D

 45. Najgorsze co może spotkać polityka , jakiegokolwiek polityka to po pierwsze krótka pamięć a po drugie mijanie się z prawdą .
  Co się tyczy pierwszego to: pamiętam jak powstawał Ratusz , pamiętam jak jego capo vitutti capi pisał wtedy na tej stronie. Pisał tak( na pewno nie przytocze tego dosłownie proszę o wybaczenie),że politycy nowodębscy zbierają się w resteuracji (sic! czyli jak w felietonie powyżej)i piją zastanawiając się co to powstaje za nowa siła, i zapewne ta siła będzie chciała przystapic do wyborów. A po tym stwierdzeniu padły słowa , że Ratusz to nie żadne działania polityczne tylko METAPOLITYKA.
  Niestety życie pokazało ,że z metapolityk została stara dobra polityka i jednak Ratusz do wyborów przystąpił.
  A teraz to drugie. Nie wiem kto pisał ten felieton powyżej ale jednak mija się z prawda. Sadze, że Ratusik zobaczył ,że akcja p.Markowicza z referendum jednak nie wypali ,postanowił się od tego odciąć. A na dodatek wymyślił ,ze p. Markowicz to V kolumna p.Ordona . Pogratulowac pomysłu:P

 46. [quote][quote]
  Najgorsze co może spotkać polityka , jakiegokolwiek polityka to po pierwsze krótka pamięć a po drugie mijanie się z prawdą .[/quote][/quote] Jaja sobie robisz prawda? Przecież to definicja polityka!
  Taki zawód. Etyka,moralność etc wyłącznie utrudniają karierę..Taki kraj..

 47. Nie wiem dlaczego pan Serafin wstydzi się że razem z panem Ordonem wypuścili Markowicza by narobić zamieszania. Przecież to świadczy o nich dobrze, bo pokazuje, że są dobrymi graczami i łatwo władzy nie oddadzą.

 48. – Chcemy reaktywować boks w Nowej Dębie i ten mecz ma przypomnieć, że także i w naszej miejscowości ta dyscyplina sportu była bardzo popularna – powiedział podczas gali Wojciech Śmiech, wiceprezes Stali Nowa Dęba. Panie Wojciech jest pan tak samo abstrakcyjny jak pański RATUSZ

 49. [quote]- Chcemy reaktywować boks w Nowej Dębie i ten mecz ma przypomnieć, że także i w naszej miejscowości ta dyscyplina sportu była bardzo popularna – powiedział podczas gali Wojciech Śmiech[/quote]
  co ty chlopie wygadujesz ? tak zapytam ….wywiad byl przed czy po ;) ?

 50. Taki poziom tej Rady Miejskiej jaki jej przewodniczacego Serafina,zenujace. Pan Serafin ma jakies objawienia fotelowe w zaciszu domowym, po czym publicznie sie wynurza prezentujac swoj brak wiedzy na temat demokracji i jej mechanizmow. Dopoki w radzie beda dalej zasiadac ludzie skazeni tego typu pogladami i ograniczeniami umyslowymi, w nowodebskim Bystrzyku duzo jeszcze wody bedzie musialo uplynac,zanim samorzad podniesie swoj poziom i poszerzy horyzonty.

 51. Panie Serafin! Pan nie powinieneś być przewodniczącym rady miejskiej!!! Skoro OBYWATELA (Markowicza) korzystającego ze swoich demokratycznych praw szufladkujesz na podstawie swoich fotelowych fanaberii to jesteś zwykły […] <— wiadomo co za tymi kropkami sie kryje.

 52. Wolność słowa – prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych, chociaż często nakładane są na nią pewne ograniczenia, np. w sprawach publicznego obrażania innych osób.

 53. kultura w szerokim tego słowa znaczeniu powinna dotyczyć kazdej dziedziny życia i sposób bycia nie dla każdego.
  Był sobie raz pewien nieogolony dziad,
  krzyczal , drżał , pluł aż wybrali dziada,
  Brody nie golił, to znak rozpoznawczy tego dziada,
  Chamstwo i kłamstwo to inny znak rozpoznawczy nieogolonego dziada.

 54. Był sobie raz pewien nieogolony dziad
  Krzyczał drżał plul az wybrano dziada
  Brody nie golił to znak rozpoznawczy owego dziada
  Chamstwo i kłamstwo to inny znak nieogolonego dziada.

 55. [b][size=16]Walka polityczna RATUSIKÓW jest na poziomie zwierząt.[/size][/b]
  [b]A ta strona służy wyłącznie do bezpardonowego linczu
  który się tu odbywa za zgodą Ostapki,Lubery i Licaka.
  Teraz populizm to demokracja!!!
  [/b]

 56. [quote]Akcja referendalna która zakończy się fiaskiem już na etapie zbierania podpisów ma zostać przypisana Ratuszowi. [/quote]
  Niezły plan Ratusiki. Macie czas na wymyślanie bajek.
  Najlepiej krytykują ci, którzy nic nie robią!!!!!!!!!!!
  Teraz co czekacie aż lud was pożałuje?
  Bardzo prymitywne działanie i zero szacunku dla innych!

 57. Są dwa sposoby odnoszenia sukcesów w życiu: albo dzięki własnej pracowitości jak to robi Wiesław, albo przez głupotę innych.

 58. Weź lepiej przeczytaj co napisałeś/łas . Czemu obrońcy władzy muszą byc zawsze tacy niedouczeni , albo wulgarni i chamscy ???

 59. [b][size=16]A ja twierdzę, że działanie p. J. Markowicza to sondaż, jaki chciał zrobić kościół przed wyborami. Kościół chce wiedzieć czy dalej stawiać na Ordona, czy nie lepiej wprowadzić nową twarz, bo Ordon w naturalny sposób mógł się ludziom przez osiem lat znudzić.

  Kościół nie chcę niezależnego od siebie Ratusza, więc szuka nowego przedłużenia i bada różne możliwości.

  Przypuszczam, że mogło być to rozpatrywane podczas ostatniej wizyty JE w nowodębskich parafiach.[/size][/b]

 60. Najpierw Ordon z Serafinem wymyslali opowieści o hali sportowej co to miała być gminy a nie jest, a teraz wymyślają opowieści o swoim człowieku Markowiczu…ehhh czego się nie robi dla utrzymania przy korycie

 61. Wiesiu! Trzymaj się! Jesteś jak brygadier Waldek, pięknie łączysz tradycję z nowoczesnością.

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=Di_pBO9smVA[/url]

 62. No to się ratusiki nieżle wje….liście.Chwilę brakło Marka O. a tu taka wtopa. Tyle lat plucia , intryg a przez takich ninopodobnych cały misterny plan poszedł w pi…du.

 63. Czytając wpisy stwierdzam że wylano wiadro pomyj na obecnego przewodniczącego rady. Panie Wojtku garnitur wyschnie ale smród pozostanie do końca kadencji.
  A tak poważnie kogo wybraliście w mieście na radnego ,to i takie macie i rządy.

 64. Wylano wiadro pomyj na markowicza – jedno wylał nawet sam serafin przewodniczący rady. Wylano wiadro pomyj na autora felietonu i autorów strony. Nie jedną pomyje wylał sam serafin. Ale gdy serafin wylewa wiadra pomyj jest ok. To nikomu nie przeszkadza.

  A kogo ludzie wybrali i jakie mają rządy? No mają rządy Serafina z Mroczkową , Gazdy ze Skiminą i Ordona z Żołędziem. Dlatego jest takie badziewie.

 65. [quote]#103 | badziewie dnia 06/05/2013 08:07
  Wylano wiadro pomyj na markowicza – jedno wylał nawet sam serafin przewodniczący rady. Wylano wiadro pomyj na autora felietonu i autorów strony. Nie jedną pomyje wylał sam serafin. Ale gdy serafin wylewa wiadra pomyj jest ok. To nikomu nie przeszkadza.

  A kogo ludzie wybrali i jakie mają rządy? No mają rządy Serafina z Mroczkową , Gazdy ze Skiminą i Ordona z Żołędziem. Dlatego jest takie badziewie.[/quote]
  Ta wypowiedż wystarczy.Grzebiecie przy IP internautów,,wygląda prawdopodobnie na to że właściciel sieci internetowej lub ktoś z pracowników wam w tym pomaga.A to nadaje się do prokuratury.

 66. Szkoda, ze poza opluwaniem sie, wylewaniem pomyj na przeciwnikow nie mozna tutaj znalezc nic innego. Tzw. 'argumenty' tutaj uzywane sa daleko ponizej poziomu, ktorego wielu ludzi jest w stanie zaakceptowc. Staram sie zrozumiec 'obsesyjna fascynacje', niektorych interlokutorow narzedziami demokracji – wolnosc slowa- ale pojac nijak nie moge. Wszystkiego dobrego.

 67. Panie Markowicz może pan poda do publicznej wiadomości ile już zebrałeś podpisów do przeprowadzenia tego referendum.
  Chyba że nie ma co podawać bo wstyd i kompromitacja jak to wyszło z spotkaniem na hali sportowej to proszę nic nie pisać.
  Proponuję aby pan co tydzień podawał do publicznej wiadomości jak idzie zbieranie podpisów.

 68. a ja pianka zapytam ciebie #115 Zapytanie oto = Stosunki pan odbywał regularnie płciowe?czy indywidualnie?
  Proszę informować -nie lekceważyć!:)

 69. Jestem osobą o orientacji heteroseksualnej i w swoim życiu kieruję się rozumem a w mózgu nie mam pianki poliuretanowej tak jak ty, czego widać efekty w twoich komentarzach.
  Wystarczy- czerwony naciowy chamburgu na barszcz ukraiński..

 70. Jeśli ja zaniżam to bardzo,a to bardzo przepraszam.
  #115 ja tylko abstrakcyjnie zwróciłem uwagę a pan nie ogarnął tematu .. Otóż jak pan zaczyna swój @post od "Pan" a zdanie później "…zebrałeś podpisów…" To mnie piankę po prostu ****! brak konsekwencji! Albo jesteście na TY albo na PAN!
  Pianka tylko komentuje sobie z oddali i BARDZO PROSZĘ mnie nie mieszać do własnych zagrywek. Z wyrazami szacunku – pianka.
  ps: Szczególnie @WESOŁO MI mnie lubi,kocha:o szanuje B)
  To żart naturalnie –

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here