[FILM] Dzień Otwarty w "Jedynce"

100

08-05-2012


Ponad 200 gimnazjalistów odwiedziło Zespół Szkół nr 1 w zwiazku z zorganizowanym przez szkołę Dniem Otwartych Drzwi (07.05.2012r.).

Gimnazjaliści wzięli udział w pokazowych zajęciach, konkursach przedmiotowych, podziwiali występy licealistów nagrodzonych w III Szkolnym Przeglądzie Talentów. Przy tej okazji, jak co roku, wręczono także nagrody laureatom konkursu \” Kochanowski i jego czasy\” adresowanym do uczniów gimnazjum.

Jestem przekonana, że każdy uczeń gimnazjum znajdzie w naszej szkole odpowiedni dla swoich zdolności i zainteresowań profil kształcenia. A ponadto swoje pasje może rozwijać m.in. w zespole muzycznym, grupie realizatorów dźwięku, w kółku webmasterskim, teatrze szkolnym czy na zajęciach SKS – u – mówiła Janina Lubera dyrektor placówki.


Poniżej krótka relacja filmowa:

/PT

100 KOMENTARZE

 1. Najlepsza to ta wydzierająca się dziewczyna na końcu i parę kelnerek.Szkołę o takich tradycjach powinno być satać na lepszy jakościowo materiał.

 2. 100% zdanych matur, klasy tematyczne, szafka w szkole dla każdego ucznia (jak na zachodzie), duża hala sportowa, blisko i na miejscu. Moja córka jest zadowolona i ja również. I o to chodzi! :)

 3. Nie wiem jak napisać podanie, wiem w którym roku Sienkiewicz napisał "Potop"
  Nie wiem jak udzielić 1-wszej pomocy, wiem, że człowiek posiada mięśnie gładkie
  Nie wiem jak rozliczyć się z PIT'a, wiem, że zachodzi zależność między sąsiednimi wyrazami ciągu arytmetycznego
  Nie wiem jak powiedzieć po angielsku co mi dolega, wiem jak opisać obrazek

  Jedno z niewielu porównań. Życzę miłej rekrutacji!!

 4. #3 skoro Tobie to wystarcza to ok.
  imho oprócz tego czy matura jest zdana liczy się też jak jest zdana i na jakim poziomie.

 5. Wiem jak napisać podanie i wiem w którym roku Sienkiewicz napisał "Potop".
  Wiem jak udzielić pierwszej pomocy i wiem, że człowiek posiada mięśnie gładkie.
  Wiem jak rozliczyć się z PIT'a i wiem że zachodzi zależność między sąsiednimi wyrazami ciągu arytmetycznego.
  Wiem jak powiedzieć po angielsku co mi dolega i wiem jak opisać obrazek.

  [b]Dostałam sie na wymarzone studia i mam wymarzoną pracę. Może więc Absolwencie to z Tobą jest coś nie tak???[/b]

 6. #6 I JAK ZWYKLE UTYJE CI D..PA ZROBISZ SIĘ NIEPRZYJEMNA,CYCKI CI OWISNĄ .I BĘDZIESZ MIEĆ ZAL DO FACETA PIJĄCEGO PIWO-WSZYSTKIE TAKIE SAME JESTEŚCIE

 7. do#ziben :D:D:D Ależ Yt(pisownia zamierzona!)masz sprasowany łeb!:)Olej browar – wez się za gorzałę prof. miast jęczeć:D:D lub znajdz kobietkę o podobnej pasji:).
  Ps.W Biedro jest KRAJOWA ,nie zagraniczna!! za 14pln. [color=#cc0000]Polecam[/color] -F.Smuda . Koko,koko [color=#ff0000]Biedro[/color]spoko.. :o

 8. Klasa wojskowa to pomysł ukradziony z sąsiedniej szkoły, z Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Tam takie klasy istniały już wcześniej. Dlaczego wyciszono tę dziewczynę, która mówi, że "klasa mundurowa, której nie ma"…Gdzie nie ma? W Nowej Dębie nie ma? Czyżby chciała coś nam wmówić nieprawdziwego? Proponuję szacownej szkole nr 1 mieć własne pomysły, a nie kraść cudze i promować się mówiąc o sobie prawdę.

 9. jedynka jak zwykle skopiowała pomysły ZS2 – lubie czy nie lubie Oxfordu ale obserwuję od dłuższego czasu, że nagminnie zs1 ,,małpuje" pomysły ZS2.

 10. Poprostu żal odgapiac pomysly naszej szkoly Zespołu Szkół nr 2, nie umiecie wymyslic wlasnego profilu?!? My pierwsi wpadlismy na ten pomysl ! Nie macie nawet butów do munduru, berety macie czerwone co teraz jest niedopuszczalne… Nawet odgapianie wam nie wychodzi :D

 11. O czy czasem na dniach otwartych w ZS2 nie było identycznie!? Ktoś tu od kogoś zgapia,:( a zs2 już dawno miała dni otwarte. No ale rozumiemy jeżeli się nie jest kreatywnym to trzeba skądś czerpać pomysły. Tylko czemu od sasiedniej szkoły?! Bo jest lepsza, kreatywniejsza, przyjaźniejsza. Ale co do klasy wojskowej to wam się troszkę ale to bardzo troszkę nie udało, te mundury ( wogóle jak to można nazwać mundurem) i do nich adidasy no mistrzostwo. :D
  Życze powodzenia i aby w waszej szkole byli tacy nauczyciele jak w 2. pomysłowi , otwarci i sympatyczni.
  I wcale nie macie wyższego poziomu niż w zs2:);)

 12. Ze co nie ma w okolicy? Żadnej klasy mundurowej. Hehe. A ja słyszałem że jest w ZS nr2. No a jeśli chodzi o działania to słyszałem że w jedynce nie ma nic ciekawego na profilu wojskowym, no może po za tym że chodzą w mundurach raz w tygodniu czego nie wyobrażam sobie przy 30 stopniach. Czerwone berety [movie=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pYaL_slJOPk[/movie] macie coś o czerwonych beretach :) pozdrawiam :)

 13. Ten przycisk z dodawaniem filmów nie działa. Proponuje wrzucić sam LINK wtedy będzie można obejrzeć materiał. Pozdrawiam.

 14. o widzę że się odezwali ludzie którzy mają pojęcie o tych sprawach
  jak widzę tych spadochroniarzy w bordo z "jedynki" w trampkach którzy zgapiają pomysły i chcą poniżyć zs2 to się siekiera w kieszeni otwiera,jeśli założą zielone berety i będą "MIAŁY" desanty wtedy możecie mówić o umundurowaniu,a o klasie wojskowej zapomnijcie bo jedynka się do tego nie nadaje,ona hoduje uczniów a nie wychowuje

 15. Berety bordo – w jednostkach desantowo-szturmowych, powietrznodesantowych i jednostkach wojskowych kawalerii powietrznej;

 16. Jak widać Jedynka jak i dwójka pokazała się na forum :)
  Podsumujmy … Jedynka to naprawdę dobra szkoła . 100% zdanych matur – wszystko osiągnięte niewolniczą pracą . Co do atmosfery ? Gruba przesada. Zastanawiam się czy można użyć takiego słowa jak atmosfera mówiąc o jedynce .
  Bolą mnie jednak oczy widząc to "pełne umundurowanie" profilu wojskowego jedynki . Czerwone berety , mundury i … Markowe trampeczki ? Piłsudski się w grobie przewraca !
  Dlaczego więc Jedynka cieszy się tak cudowną opinią ? Ponieważ mają oni świetnych ludzi od promowania szkoły . Po za tym nie widzę innych znaczniejszych plusów .
  Teraz Dwójka …
  Profil Pro Obronny znakomicie umundurowany i zaopatrzony .Wiele zajęć w terenie oraz szkoleń , których tak brakuje w jedynce . Dużo także daje do myślenia fakt , iż to dzięki staraniom ZS2 powstał Nowo Dębski "Strzelec" .
  Atmosfera jest naprawdę świetna , a nauczyciele najprościej mówiąc ludzcy . Dwójka jest naprawdę dobrą szkołą , której chyba największym atutem jest profil wojskowy (nie mówiąc o osiągnięciach pod kontem języka angielskiego , fizyki czy też matematyki) nie rozumiem więc dlaczego Jedynka tak docina tej szkole . Zazdrość ?
  Jeśli ktoś ma zamiar wysłać swoje dziecko do szkoły w Nowej Dębie to naprawdę radzę się zastanowić nad wyborem .
  A Jedynce odradzał bym utrzymywanie nieprzyjemnych stosunków z Dwójką . Nie umiecie prowadzić profilu wojskowego bo nie macie w tym doświadczenia , a Dwójka może wam w tym pomóc .
  Pozdrawiam

 17. Klas wojskowych jest w Polsce bardzo dużo. Tak samo jak klas technikum. Czy klas sportowych – mam powiedzieć, że w LO to standard, a ZS2 w tym roku próbuje otworzyć?
  Usługi edukacyjne to wolny rynek. Kto je ma na wysokim poziomie, ten wygrywa. Jedynka – Super Szkoła!

 18. Moloch
  zgadzam się w pełni,ale zapomniałeś powiedzieć o nieczystych zagraniach marketingowych jedynki
  a dodając od siebie: te szkoły nigdy nie będą ze sobą współpracować ponieważ jedynka jest tak zarozumiała że właściwie rzecz biorąc chce zniszczyć dwójkę zaczynając od tego co teraz widziałem na tym filmiku. A nie o to chodzi,to ma być rozwijanie patriotyczne a nie rywalizacja o uczniów w szkołach.
  A tak poza tym nie oszukujmy się,jedynka w tych sprawach nie ma żadnych szans z dwójką,jak widać nie szanują munduru polskiego(wychowywanie patriotyczne?),nie mają odpowiedniego przeszkolenia(unitarka,lekka piechota) oraz nie przykładają się się do tego co robia i zgapiają od zs2
  moja rada:udowodnijcie że jestescie lepsi skoro jestescie jedyną klasą wojskową
  aha zapomniałem nie zrobicie tego bo jestescie gorsi a promujecie się jak świnia w oborze,
  zrobcie rajdy z zs2
  aha zapomniałem nie zrobicie bo sie nas boicie
  to tyle co mam do powiedzenia na tą chwilę

 19. Mam tylko pytanie … Co za przysięgę składał profil wojskowy w jedynce ?
  Składał dyrekcji , wychowawcy ?? A moze Bogu ? Przysięgę Strzelca to ja rozumiem ale tą ??
  Może mi ktoś z Jedynki na to pytanie odpowiedzieć czy w zaparte lecicie ,że tego nie było ?

 20. Mam tylko pytanie … Co za przysięgę składał profil wojskowy w jedynce ?
  Składał dyrekcji , wychowawcy ?? A moze Bogu ? Przysięgę Strzelca to ja rozumiem ale tą ??
  Może mi ktoś z Jedynki na to pytanie odpowiedzieć czy w zaparte lecicie ,że tego nie było ?

 21. gdy zobaczyłem ta szkołę ujrzałem nizinę intelektualną,
  gdy chodziłem do tej szkoły koledzy z liceum nie dawali sobie ze mną rady chociaż chodziłem do pierwszej gimnazjum,a byłem najsłabszy w klasie
  gdy odeszłem rozpłakałem się gdyż nie zdążyłem zniszczyć tej szkoły
  przechodząc koło tej szkoły łzy mi same lecą że zabrakło mi odwagi zeby ją zniszczyć
  muszę już kończyć bo widzę światło w tunelu o_O

 22. Po co kraść czyjeś pomysły, skoro jest taka miła atmosfera i wgl super wszystko, to dlaczego Jedynka nie umie wymyślić promocji sama, dla mnie to jest żenujące i tyle..:/ Ja nigdy w życiu bym nie poszła do tej szkoły..chyba stać się zadętym ćwokiem, który by się do nikogo nigdy nie odezwał. Kończę swoją wypowiedz bo w sumie nie ma się nad czym rozgadywać i tyle;/

 23. jakie 100% zdawalności matur lekko naciągane te 100,00%

  hahhaha

  ale za którym podejściem? w całej szkole tj. w ZS1 a może tak dokładniej napisać

  poszperajmy trochę w danych

  jak głosi ofijakna strona www szacownego ZS1
  Wyniki Matury 2011
  Zdawalność egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1
  MATURY 2011

  Liceum Ogólnokształcącym – 97%

  Technikum Hotelarskim – 94%
  więc gdzie ta 100,00%

  PS.
  97% <> 100%
  94% <> 100%
  chyba, że suma to daje nawet 191% :):):):):):):)

  błąd na banerach i ogłoszeniach z tą 100 % ?????

  średnia to (97% +94% )/2= 191%/2 = 95,5 % no ale w zaokrągleniu daje 100,00%

  info z 08 lipiec 2011 13:02:18

 24. Sora jazda widze nqa jedynke.
  Uczniaki sie z zs2 dorwali do klawiatur
  te 100% to po uwzględnieniu poprawek
  Wszyscy którzy podeszli a jest ich bodajże 100% zdających zdali ostatecznie ten egzamin

  A czemu ZS2 sie nie pochwali ile uczniow u nich przystepuje do matur i jaka jest zdawalność

  Małpowanie zaczelo ZS2 zdaje sie otwierajac u siebie licea

  I nie ma co porownywac wojskowych tu i tu bo calkiem inne i inny zamysl

  I to tyle w temacie

 25. Krótko o 1:
  Szowinizm gatunkowy, dyskryminacja gatunkowa – postawa stawiająca interesy własnego gatunku ponad interesami innych gatunków.

 26. matura maturą , bez matury da się wiele w życiu osiągnąć.
  I wcale dwójka nie jest gorsza . Wyszło z niej wiele wspaniałych ludzi którzy wiele osiągnęli. ZS2 słynie z klas woojskowych więc poco wam 1 to potrzebne? nie możecie otworzyć coś nowego na czym się znacie tylko zgapiać. W 1 jest wpajanie ludzią że mają być lepsi od 2 i co z tych ludzi będzie?

 27. wCALE W 1 WOJSKOWA KLASA NIE JEST FAJNA, NIC NIE MA Z TEGO CO NAM OBIECYWANO MYŚLĘ SIĘ PRZEPISAĆ BO NIC TU PO MNIE;( ZAWIODŁEM SIĘ A SZKODA BO TYLKE NAOBIECYWALI;( I SAM SIĘ WSTYDZE CHODZIĆ W TYM MUNDURZE
  MUSZĘ 2 PRZYZNAĆ RACJE

 28. [b]Drodzy Uczniowie
  Fajnie że bronicie swoich szkół. Tylko czy nie lepiej bronić ich na zawodach sportowych osiągając coraz lepsze wyniki? Czy nie lepiej bronić ich poprzez zwycięstwa na olimpiadach? Czy nie lepiej bronić honoru swych szkół poprzez działalność społeczną? [/b]

 29. pod z nickiem "jedynka" pokazał co zs1 ma do zaoferowania
  pokazuje to ze myślą o nas jak o analfabetach i debilach
  my już poznaliśmy ich gniew przez obrażanie nas i dyskryminację
  ale powiem wam uczniowie zs1
  módlcie się żeby ci analfabeci w końcu się nie **** i nie pokazali na co ich stać
  nie macie argumentów żeby się bronic z tego co widze przed naszym słusznym najazdem
  a teraz zacytuję moją siostrę absolwentkę zs1
  "do jedynki chodza same kaleki i kujony,mam magistra i nie mam pracy ponieważ nic innego nie umiem poza uczeniem się"
  i teraz mieszka w Niemczech dzięki tej szkole
  kształćcie się tak dalej,w końcu trzeba nam bezrobotnych z wyższym

 30. Czytając komentarze można dojść do wniosku, że Nowa Dęba jest miastem chorych z zawiści i nienawiści wieśniaków, dla których jedynym celem jest dowalanie sąsiadowi. Trochę szkoda tych normalnych ludzi, którzy jeszcze próbują tu robić swoje, nie oglądając się na innych. Obawiam się jednak, że w zacnym gronie napastliwych chamów nikt długo nie wytrzyma i w końcu będzie tak, że garstka buraków zostanie sama w tej upadającej wiosce, zamienionej na chlew.

 31. Czytając komentarze można dojść do wniosku, że Nowa Dęba jest miastem chorych z zawiści wieśniaków, dla których jedynym celem jest dowalanie sąsiadowi. Trochę szkoda tych normalnych ludzi, którzy jeszcze próbują tu robić swoje, nie oglądając się na innych. Obawiam się jednak, że w zacnym gronie napastliwych chamów nikt długo nie wytrzyma i w końcu będzie tak, że garstka buraków zostanie sama w tej upadającej wiosce, zamienionej na chlew.

  Wrzućcie sobie na luz i zamiast wyzywaniem się, zajmijcie się czymś pożytecznym. Mam okazję oglądać często konfrontacje młodych ludzi z Dęby ze światem zewnętrznym (jako, powiedzmy, kierownik wycieczek) i jest mi wstyd, gdy widzę, jak nie potrafią się zachować i jak traktują innych ludzi jako wrogich sobie. Ręce opadają w takich sytuacjach, ale nic dziwnego, że tak jest, skoro wychowują się w takim klimacie.

 32. [sory za powtarzanie się, ale pojawiają się jakieś problemy z wrzucaniem komentarzy, najpierw się nie pokazują, a za chwilę okazuje się, że jest ich już kilka :) ]

 33. Mnie w ogóle nie obchodzi kto skąd jest, ale co kto sobą reprezentuje. Nie chodziło mi o ludzi ze wsi, słowo "wieśniak" ma dwa znaczenia, jedno z nich dotyczy człowieka mieszkającego na wsi i nie ma (a przynajmniej nie powinno) mieć zabarwienia pejoratywnego, a drugie oznacza człowieka prymitywnego i to miałem na myśli.

  Swoją drogą, przeczytałem tylko trochę komentarzy tutaj i sam zacząłem rzucać ciężkimi słowami. Angażując się w takie "dyskusje" można tylko pobudzić złą naturę w sobie…

 34. ale żal trampki i te perfidne czerwone berety:D pośmiać można tylko i za głowę się złapać:P heh ale nie wypał:(

 35. oczywiscie z tego co zauwazylem kadra z ZS2 w Nowej Dębie z profilu Proobronnego przy was wygląda jak wosjko zawodowe… a mianowicie mundury w porównaniu do waszych wygladające wspaniale…i jeszcze ZS2 jezdza na szkolenia, i maja wiecej doswiadczenia i umiejetnosci niz z waszej szkoły uczniowie, wiec co jak co ale wasz kierunek to straszny nie wypał i totalna zenada…:(

 36. Witam Państwa!
  Tak się składa, że byłem z wizytami w obu klasach mundurowych, zarówno w ZS1 jak i w ZS2. Cieszy mnie, że jest tak szerokie zainteresowanie wojskiem wśród młodzieży, że aż 2 klasy równolegle istnieją. Odnosząc się do tego, która jest lepsza, proponuję, aby zorganizować zawody i to cykliczne np raz w roku, w których to właśnie klasy wojskowe, by ze sobą rywalizowały o miano najlepszej. W ramach taki zawodów proponuję sprawdzić:
  -sprawność fizyczną
  -znajomość języka angielskiego
  -wiedzę ogólną (elementy historii wojen i wojska, geografii)
  -udzielanie pierwszej pomocy
  -wiedzę o sytuacji geopolitycznej świata (prowadzone wojny, konflikty, interwencje)
  -można by dorzucić coś jeszcze z prawa międzynarodowego

  Wymieniłem tylko najważniejsze elementy, które są wymagane od każdego żołnierza.
  Niech do udziału będzie zobligowany każdy uczeń klasy mundurowej, będziemy wtedy mieli szeroki przekrój tego, co reprezentuje każda ze szkół.

  P.S. To czy ktoś ma mundur czy buty wcale o niczym nie świadczy. Weźmy pod uwagę, że nasz rejon to jednak Polska B, dotknięta niechybnie tzw: "kulturą lasowiacką" i nie każdego może być stać na zakup. I czy tylko z tego powodu ma nie realizować swoich pasji?

 37. Wyluzujcie trochę bo z zewnątrz jest to co najwyżej śmieszne.
  ZS1 chwali się poziomem nauczania?? Ciekawe po pod tym względem jest to szkołą słabą a (co najwyżej średnią). ZS2 po tym względem też nie jest wybitne. Na szczęście na poziomie nauki życie się nie kończy i (szczególnie w warunkach ND) osoby bez średniego wykształcenia za to z konkretnym fachem i zamiłowaniem do pracy potrafią sobie lepiej radzić niż "magistrowie".
  Cóż z rozbawieniem będę się przyglądał dalszemu zaklinaniu rzeczywistości :P

 38. Zaznaczam, że nie jestem Janiną Luberą. Jestem mężczyzną.

  Nie mam nic przeciwko ZS 2, uważam jedynie, że Technikum zostało zniszczone i przy obecnym układzie demograficznym nie odbuduje się, szczególnie pod dyrekcją kobiety, która nie jest inżynierem. Nic tu nie pomoże pracowitość p. Kopeć, bo jeżeli ktoś nie był w przemyśle, to nie ma branżowej wyobraźni – i wymyśla np. obecnie w ZS 2 – profil fryzjerski. Choć to nie ona ten proces zaczęła i właściwie już obiektywnie niewiele może zrobić, żeby go odwrócić. To wielka strata dla gminy, że padł na bruk poziom Mechanika. Pamiętam roczniki sprzed 15-lat, to byli świetni uczniowie, wielu uczniów szło na politechniki.

  Tak więc trzeba postawić na to, co działa i przynosi sukcesy. Przykre, ale czasem trzeba takich decyzji.

  ZS 1 złapał wiatr w żagle i osiągnął dawny poziom. Nie wiadomo na jak długo starczy materiału pod względem coraz głupszej, jakby nie patrzeć, młodzieży – efekt paranoi twórców gimnazjum. Jak się da z nich coś zrobić? Wszystkie godziny w dyrektorskie ZS 1 idą na matematykę… kółka – też matematyczne., itd. Postawiono na coś racjonalnego i to przyniosło efekty. Jak wyśrubowano poziom profilu mat-fiz., mat.-inf. i politechniczny w ZS 1 a ZS 2 opuściło poziom klas mechanicznych, uczniowie z ambicjami studiów technicznych przeszli do Liceum. I tyle.

  A ataki na ZS 1 będą cały czas, ponieważ [b]ZS 2 NIE SCHODZIŁ Z ETATÓW MIMO CORAZ MNIEJSZEJ ILOŚCI UCZNIÓW NA RYNKU[/b]. ZS 1 zmniejszył ilość zatrudnionych, mimo że było to wizerunkowe niekorzystne dla dyrekcji. Obecnej i wcześniejszej.

  [b]TERAZ BĘDZIE TĄPNIĘCIE W ETATACH W ZS 2. NAWET JEŻELI PANI DYREKTOR KOPEĆ ZREALIZUJE PLAN REKRUTACYJNY JESZCZE W TYM ROKU, SZKOŁA POD ZAKŁADAMI JEST KADROWO ROZDĘTA I JUŻ W PRZYSZŁYM BĘDZIE TRAGEDIA ZE ZWOLNIENIAMI. REFORMA PLATFORMY, KTÓRA TERAZ WESZŁA DO SZKÓŁ ŚREDNICH DODATKOWO OBNIŻYŁA ILOŚĆ GODZIN Z WIĘKSZOŚCI PRZEDMIOTÓW[/b]

  [b]WIĘC JAD BĘDZIE LAŁ SIĘ STRUMIENIAMI.[/b]

  [b]NIE PISZĘ TEGO PRZECIWKO ZS 2. TAK PO PROSTU WYGLĄDA SPOŁECZNA WALKA O PIENIĄDZE I ZATRUDNIENIE. [/b]

 39. Kolego realisto :)
  1. Technika/politechniki położyła reforma sprzed kilku lat (w całym kraju) ;)
  2. młodzież nie jest coraz głupsza!
  3. zgodzę się, ze stwierdzeniem, że ZS1 wyśrubowało poziom w ND nic więcej
  4. ogólnie technika są rozdęte kadrowo bo oprócz przedmiotów ogólnych prowadzone są przedmioty zawodowe
  5. nato co teraz zrobiła po już zupełnie brak słów
  pzdr

 40. Dziwi mnie fakt tak zażartej rywalizacji dwóch dębskich szkół( no chyba ,że to tylko na tym forum). Wzajemne opluwanie się nikomu nie pomoże co najwyżej zaszkodzi bo część czytając te jadowite docinki wybierze jednak TBG.
  Artykuł dotyczy promocji ZS 1, a na forum ZS 2 urządza anty reklamę tej szkole, zamiast promować siebie skupia się na ataku na ,, wroga". Ja tak to odbieram.
  Moim zdaniem specyfika tych dwóch szkół jest całkowicie odmienna więc wypatrywanie wrogów wśród siebie jest błędne .
  Jedynka – typowo pod przygotowanie do matury i późniejsze studia.
  Dwójka – celem zdobycie zawodu.
  Młodzież w obu szkołach ma inne priorytety i porównywanie jej jest nie na miejscu.
  Zapalnikiem całego larum wydaje się powielanie w obu szkołach tych samych profili, co zakazane w wolnym rynku nie jest ale organ prowadzący powinien zwrócić na to uwagę bo ewidentnie narasta antypatia środowisk obu szkół ,a jest to bardzo złe zjawisko.
  Nowa Dęba jest za mała na takie podziały ,a szkoły powinny się uzupełniać i skupić się na kierowaniu oferty do różnych typów młodzieży .
  W niżu demograficznym szkoły stały się straganem ,który ma za zadanie oferować jak najwięcej celem utrzymania stanu zastanego.
  Tak się nie da bo młodzieży ubywa, ale walka o etaty trwa..

 41. Szanowny Panie,

  Uczniowie tej klasy zakładają czerwony beret do kompletnego munduru lub ew. mogą w szczególnych wypadkach do strojów treningowych w terenie.

  Równie dobrze można prostacko napisać:

  "trampki i zielone berety"

  Ale to też nie będzie prawda.

  Tak więc: oddaję szacunek obu podmiotom.

 42. do 62
  rynek nie zabrania aby każdy pełnoletni mieszkaniec Nowej Dęby zaczął w piątek sprzedawać pomidory, ale zdrowy rozsądek podpowiada,że tak się nie da .
  Organ prowadzący ( Starostwo ) odpowiada za dwie szkoły średnie w gminie. I tu nic nie stoi na przeszkodzie aby te szkoły były identyczne, ale zdrowy rozsądek nakazuje aby były różne. A to po to żeby się uzupełniały, a nie ze sobą walczyły .
  A pytanie kto od kogo co i kiedy podpatrzył pozostawiam bez odpowiedzi..

 43. [b]Zdrowy rozsądek wskazuje na to, by dwie szkoły konkurowały, bo jak pokazuje historia, to nie socjalizm prowadzi do wzrostu dobrobytu i jakości, tylko wolna konkurencja podparta ciężką systematyczną pracą.[/b]

  Proszę sobie zobaczyć materiały promocyjne ZS 1 z poprzednich lat – klasa sportowa była proponowana od dawna.

  A jeżeli chodzi o klasy mundurowe – trzy szkoły w powiecie maja trzy różne propozycje:

  ZS 1 – wojskowa,
  ZS 2 – ratowniczo-pożarnicza
  ZS w Gorzycach – policyjna;

  Komu gdzie bliżej, niech sobie wybierze.

  Jeżeli chodzi o powiat, niech niczego nie rozsądza. Komuna się skończyła, gdzie administracja robiła co chciała z każdą dziedziną życia.

  Nie mam nic przeciwko, aby powstała szkoła prywatna, która by jakościowo wszystkie pozostałe zakasowała. Pewnie byłaby połowę tańsza w administrowaniu niż te dziwactwa oparte na wszechwładnej karcie nauczyciela.

 44. Tarnobrzeg, Gorzyce, Staszów, Łańcut, Rzeszów, itd., itd.

  Akurat Górnik jest w powiecie tarnobrzeskim grodzkim, my jesteśmy w powiecie ziemskim – to już jako ciekawostka.

 45. do 64
  jestem jak najbardziej za konkurencją w każdej dziedzinie życia i daleko mi do myśli socjalistycznej.
  Jednak te dwie szkoły jak pisałem są zupełnie różne i konkurencja wewnętrzna jest bez sensu , bo jak się 100% zdanych matur ma do chyba nawet nie 50% podchodzących do matury w dwójce?
  powtórzę celem jednej jest matura i absolwenci na studiach, a drugiej zdobycie zawodu umożliwiającego pracę.
  Więc niech jedynka konkuruje z LO Kolbuszowa i z Kopernikiem, a dwójka niech konkuruje z kolbuszowskim mechanikiem i tarnobrzeską budowlanką. Zamiast żreć się między sobą bo charakteru szkół nijak nie da się porównać. Mądre rozwiązania pomogą i jednym i drugim, a tak nawiasem mówiąc to wydaje się że cała rywalizacja zaczęła się od tworzenia profili licealnych w ZS 2. Ale jako absolwent jedynki nie jestem pewnie zbyt obiektywny.

 46. antagonizujesz #37.. Poczytaj posty pod sobą i napisz coś ,raz jeszcze – tym razem rozsądniej nieco..#45 khorn -wieśniak to stan DUCHA / nie miejsce zamieszkania / Wieśniak#37 starał się (jak to wieśniak) – zbić temat.ot co.
  ps. #!12 :) Dziękuję – miło ;)

 47. Panie Krzysztofie, nie przypominam sobie ,żeby wizytował Pan klasę wojskową, którą uczę w ZS2. Pomysł rywalizacji bardzo mi się podoba.A od munduru bardziej istotna jest praca z młodzieżą i wykształcenie pewnych postaw, dlatego powstał Związek Strzelecki"Strzelec".Jeżdzą na szkolenia, ostatnie prowadzone przez Podhalańczyków w Trzciańcu.Następne latem.

 48. NAŚMIESZNIEJSZE JEST TO, ŻE GDY JEST COŚ O ZS 2, NIKT Z ZS 1 TEGO RUSZA .

  GDY TYLKO PÓJDZIE COŚ O ZS 1, ZARAZ ATAKUJE TO ZS 2 I PRÓBUJE SIĘ SAMA REKLAMOWAĆ.

  CIESZĘ SIĘ, ŻE ODKRYŁ SIĘ ZAJADŁY POSTER – PANI K.

  OBYCZAJOWY DÓŁ.

 49. Szanowna Pani.
  Byłem w ZS2 w Pani klasie 2 razy. Proszę spytać Pana Wojciecha Stępnia, obecnych uczniów, byłych uczniów, bądź zerknąć na zrobione wtedy zdjęcia.
  Pozdrawiam.

 50. TO JEST PATOLOGIA JAK JEDYNKA SIĘ SZCZYCI NICZYM? ZS2 JEST WSPANIAŁĄ SZKOŁA I JESTEM JEJ UCZENNICĄ I STANOWCZO ZAPRASZAM DO 2 BO JEST NAPRAWDĘ ŚWIETNA TA SZKOŁA A GDY CHODZIŁAM W GIMN DO 1 TO CZEKAŁAM AŻ PÓJDĘ Z TAMTEJ SZKOŁY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 51. Z góry zaznaczam, iż nie czytałem wszystkich postów!!!
  Wszystkie obelgi skierowane przeciwko naszej szkole są żenujące i prymitywne. Kilka osób z ZS2 myśli, że zrobi jakieś zamieszanie na forum i zdobędą dzięki temu uczniów. Po prostu żenada!!!
  Jeżeli się mówi o "zwalaniu" od ZS2 to dlaczego nit nie pomyśli wcześnie, iż tak czy tak aby utworzyć nowy profil czy wojskowy czy jakiś inny to wcześniej musi się zgodzić na to starostwo – pod które podlegają szkoły średnie. Moim zdaniem w starostwie zauważono, iż nauczyciele poświęcają swój czas i chcą w pełni przekazać to co mają młodemu pokoleniu!!! ZS2 chwali się swoimi pomysłami więc dlaczego starostwo nie wydało pozytywnej opini, aby dalej kontynuować naukę w liceum proobronnym. Poprostu sami wiedzą, że 1 jest lepsza. NIc dodać nic ująć. Zapraszamy do naszej szkoły!!! ;))

 52. Zapraszamy do naszej szkoły, jest naprawdę świetnie!!!
  Kierujcie się zdawalnością matur i kwalifikacjami kadry. Pozdrawiam ^_^

 53. Ja chodziłam do ZS2 zdałam bardzo dobrze mature i szkoła jest naprawde super i nie chodzą do niej tacy sztywniacy jak do zs1 I paniusie na obcasikach oj i żeby im sie czasem paznokieć nie złamał.
  Jak chcesz się uczyć to się nauczysz a jak nie to nauczyciel ci do tego nie zmusi chodźby nie wiem jak się starał.
  I za żdane skarby nie chciałabym chodzić do 1, chodź by mi za to zapłacili.

 54. Paniusie na obcasikach, sztywniacy?

  Niezłą macie schizę.

  Szkoła średnia nie jest biurem pośrednictwa pracy. Jeżeli ktoś chce, to po podstawówce będzie pracował.

  Chodzi jednak o to, że jeżeli społeczeństwo, nie ma głowy, to…

 55. Myślę że te dwie szkoły powinny współpracować razem a nie tylko ''pluć sobie w twarz'' jaki uczeń gdzie pójdzie to jego sprawa, jeden do zs2 a inny do jedynki to proste. A to wypisywanie na forum która szkoła jest lepsze jest beznadziejne i dziecinne.

 56. a dla mnie to wygląda tak.
  marna odpowiedz ZS1 na kierunek PROOBRONNY w ZS2 .
  po prostu zauwazyliscie ze ten kierunek cieszyl sie duzym zainteresowaniem ze strony uczniow to otworzyliscie dokladnie taki sam lecz pod inna nazwa….
  żenada…

 57. Jeżeli Starostwo zezwoliło na utworzenie profilu wojskowego w jedynce to nie widzę tematu do rozmowy . Zgapianie ? Każda szkoła ma prawo do szukania nowości . Dobrze by było jednak , gdyby Jedynka chciała współpracować z Dwójką . Naprawdę wszyscy by na tym skorzystali .
  Najpierw jednak musi się zakończyć ten "ogromny" spór , który skupia wokoło siebie duże zainteresowanie rzucając nieprzyjemny cień na obie szkoły jak i całą Nową Dębę .
  Lepiej zajmijmy się polepszeniem sytuacji . Może ktoś będzie miał jakiś pomysł .

 58. i dokładnie widac na filmiku ze szkoła wpaja uczniom twarde zasady, jakimi sa ze ZS1 jest jedyna taka szkola o takimj profilu.

 59. Śmieszni jesteście.

  Jakoś Zespół Szkół nr 1 nie ma problemu w kontaktach z zawodowymi pracownikami wojska i żandarmerii, i to wieloma spoza Nowej Dęby.

  A Wy, Panowie – [b]para[/b]militarni – którym marzy się jakaś abstrakcyjna wojna, gdzie pokazalibyście swoje amatorskie szalone pomysły dowódcze na szesnasto – / siedemnastolatkach, chcecie pokazać swoje wyobrażone wodzostwo w dyskusji.

  Zostawcie, co wojskowe, odpowiednim procedurom. ZS 1 działa zgodnie z umowami z właściwymi instytucjami. Nie realizuje marzeń podjudzonych piwkiem rezerwistów.

 60. Po raz pierwszy i mam nadzieję ostatni zabieram głos w tej dyskusji.
  Odpowiadam temu człowiekowi ukrytemu pod ksywą "Gość", który sformułował 86 wpis. Jeżeli moją osobę określasz mianem "podjudzonego piwkiem rezerwisty" to nie ukrywaj się tylko przyjdź mi to powiedz prosto w oczy. Zobaczymy czy starczy Ci odwagi. Porozmawiamy, a ja wyjaśnię ci Gościu z kim i jakimi instytucjami współpracowałem i współpracuję realizując swoje przedsięwzięcia. Nazywasz mnie "paramilitarnym' – nie przeszkadza mi to. Dopóki będzie chętna młodzież do działania i realizowania swoich zainteresowań będę z nią działał niezależnie od tego do jakiej szkoły chodzi. Sam coś zorganizuj, a później krytykuj. Działalność ogólnopolskiej organizacji ZS "Strzelec" OSW, mającej podpisane porozumienia z MON i Sztabem Generalnym WP nazywasz "amatorskimi szalonymi pomysłami dowódczymi"? Definitywnie udowadniasz takimi słowami że nie orientujesz się zupełnie w tych zagadnieniach.
  Druga sprawa: małe wyjaśnienie odnośnie kontaktów Krzysia Krząstka z naszą szkołą. Krzysiu – mój kolega od kilkunastu lat, z którym łączą mnie wspólne zainteresowania, został przeze mnie do naszej szkoły zaproszony, by przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z zawodową służbą WP. Nie była to jednak wizytacja (która ma przeważnie charakter bardziej oficjalny); po prostu była to przyjacielska przysługa. Dlatego Pani B. Kumięga nic o niej nie wiedziała, a ja nie byłem zobowiązany do informowania całej szkoły i wszystkich nauczycieli o tym spotkaniu. Krzysiu użył po prostu nie tego słowa co trzeba w swoim wpisie.

 61. Dyrektor jest od tego aby o wszystkim wiedzieć , bo- odpowiada za Nasze Dzieci.A Panu bez zgody przełożonych to nawet szmacianego misia nie wolno Panu przynosić ,a co dopiero zapraszać różnych ludzi.Na zbity pysk wywaliłbym Pana za niesubordynację .W Pana rozumowaniu możemy robić co nam się podoba -Nie proszę .Szkoła to organizm bardziej złożony niż Panu się wydaje .Młodzież może źle zinterpretować Pana wypowiedzi i narazi się Pana działanie na śmieszność . Dyrektor jest od tego aby o wszystkim wiedzieć , bo- odpowiada za Nasze Dzieci.A Panu bez zgody przełożonych to nawet szmacianego misia nie wolno Panu przynosić ,a co dopiero zapraszać różnych ludzi.Na zbity pysk wywaliłbym Pana za niesubordynację .W Pana rozumowaniu możemy robić co nam się podoba -Nie proszę .Szkoła to organizm bardziej złożony niż Panu się wydaje .Młodzież może źle zinterpretować Pana wypowiedzi i narazi się Pana działanie na śmieszność

 62. Gdzie napisałem, że Dyrekcja o tym nie wiedziała? Człowieku, czytaj ze zrozumieniem, napisałem że nie miałem obowiązku informować innych nauczycieli. Dyrekcja zawsze wie o moich przedsięwzięciach, i to spotkanie również zaaprobowała. Rzeczywiście, w pisaniu na komputerze dobry nie jesteś, widać w rozumieniu tekstu również.

 63. żal d… ściska zacnej szkole nr 1 że to nie u nich działa strzelec

  że to nie oni wpadli na taki pomysł

  jak ktoś tam wyżej napisał 1 to inny gatunek (nadgatunek?) inne to "podgatunki" tyle można wywnioskować

 64. Do Strzelca należą też uczniowie ZS1 więc pisanie Strzelec to ZS2 trochę nie na miejscu
  Na tej samej zasadzie można by powiedzieć że bractwo to ZS1

  Ważne że działają i młodzież ma co robić
  i wielki szacun dala prowadzących.

  A tak w ogóle to pusta jałowa do niczego prowadząca dyskusja

  i prośba do admina żeby ją tym optymistycznym akcentem zakończyc bo nie dotyczy nic a nic tematu wątku

 65. Co do strzelca to był on zorganizowany w ZS 2 i przez tą szkołę rozwijany,również występuje na świętach w ZS2 a nie w ZS1
  to my go rozwijaliśmy i to my wkładamy wysiłek żeby był coraz lepszy więc mi nie mów że ma tyle samo wspólnego z obiema szkołami
  Co do wypowiedzi 87
  Zgadzam się,jak się nie znaja to niech się nie odzywają tylko gromadza informacje żeby wtedy móc coś powiedzieć
  I popieram sugestię zakończenia tematu,tutaj nikt nic nie osiągnie

 66. Artykuł promujący jedynkę i wpisy nauczycieli z dwójki? o czym to świadczy? i o kim dobrze , a o kim źle?
  pani Bogusia niech prostuje swój kręgosłup
  a Wojtek numer większy mundur kupi bo ten ,, pije"

 67. Wpisy nauczycieli z dwójki świadczą najprawdopodobniej o tym ,że je napisali …. Tak bez żartów to , widać ,iż ten wątek jest już dość znany więc nawet nauczyciele komentują go widząc "zacne" komentarze .
  O czym to świadczy ? Na pewno nie zbyt dobrze o osobie , która takiej błahostki się czepia .
  Chyba ,że nauczyciel będąc nie-człowiekiem jest pozbawiony prawa wypowiadania się na forum .

 68. powiem tyle jest jedna klasa przyzwoita na kierunku proobronnym i znajduje sie ona własnie w ZS2!!!
  SZACUN dla ZS2 bo to szkoła w ktorej nie tylko sie uczy i uczy i nic poza tym…
  kontakt z nauczycielami jest wspaniały…
  nic dodac nic ując…:P

 69. Jeśli ktoś ma mnóstwo samozaparcia to ta szkoła nie przeszkodzi w zdobywaniu wiedzy. Jednak kadra nie jest najlepsza; owszem- są świetni pedagodzy, no nie świetni- dobrzy, ale niektórzy to zupełna pomyłka.
  Bywa iż strasznie często chorują… a zastępstw brak- nawet na profilu z wiodącym przedmiotem "nieobecnej profesor".
  Dyrektor stara się jak może, ale wieloletnie prośby o zmianę kadry na nic.
  Z perspektywy czasu, większość osób z mojej klasy, twierdzi ze nie wybraliby tej szkoły. Najlepiej postawić na szkoły dwujęzyczne. Szkoda tylko, ze już taki młody dzieciak musi wyjeżdzać w siną dal zeby zapewnic sobie odpowiedni rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here