[Film] Nabór do sekcji Krav Maga

43

02.04.2011r.


Stowarzyszenie Kultury Fizycznej POGOŃ NOWA DĘBA ogłasza nabór do sekcji Krav maga.

KRAV MAGA jest izraelskim systemem militarnej walki wręcz a także samoobrony dla osób cywilnych, opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela, a także policję, straż graniczną i inne służby tego państwa – w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne. Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka. Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki.

Rosnąca popularność Krav Maga spowodowały prostota i skuteczność, a także realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie. Doskonale nadaje się do treningów zarówno osób starszych jak i młodych i dzieci, a także dziewcząt i pań.


Treningi będą odbywać się raz w tygodniu po 1,5 godziny. Wszelkie informacje (w tym kryteria naboru) będą udzielane zainteresowanym TYLKO telefonicznie pod numerem: 608 383 180. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia będzie prowadził instruktor Andrzej Płaza.

WARUNKI UCZESTNICTWA i FORMULARZE DO WYPEŁNIENIA

SKANY WYPEŁNIONYCH FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH MOŻNA PRZESYŁAĆ NA ADRES: pogon-nd@wp.pl


43 KOMENTARZE

 1. Na pewno będzie ostra selekcja więc nikt nie odpowiedzialny się w sekcji nie znajdzie. Bardzo dobry pomysł! A ekspertom takim jak osoby z pierwszych dwóch komentarzy serdecznie dziękujemy za okazanie swojej nie wiedzy i ignorancji.

 2. Panowie cudze chwalicie swego nie znacie.

  Marku ty i Izrael??? wiem czasy się zmieniają. Taka moda nastała, a polityk musi być modny.

  Lansowany przez mosad system przyjął się u kolaborantów no i u nas.

  Fiodor już długo zaprasza najlepszego z krwawej:) I jakoś odważnego na sambo nie ma. Ostatnio nawet kij dla przeciwnika zaproponował.

  Reasumując ,, safari, pogoń za lwami"

 3. To nie jest sztuka walki pomimo, że tak jest nazywana, to bardzo praktyczna umiejętność pozbawienia kogoś życia w prosty skuteczny i szybki sposób. Podstawowym założeniem jest zabicie pierwszym uderzeniem, nie mówi się tu o obezwładnianiu ale o eliminacji siły żywej przeciwnika (wroga). Faktycznie to "dyscyplina" dla służb specjalnych. A my prowokujemy, aż ktoś na kimś będzie próbował i dla zabawy albo papierosa (czego mamy świeże przykłady) pozbawi kogoś życia. To nie nauka "pieczenia chleba" to nauka zabijania.

 4. Zabrakło rozsądku aby zaznaczyć, że twój opis to opis militarnej/wojskowej wersji Krav Magi. Na potrzeby ludności cywilnej została opracowana wersja cywilna której celem jest samoobrona przed bandziorem. I o taką wersję tutaj chodzi.

 5. Członkowie sekcji zostaną poddani weryfikacji którą jak "byśta mundre głowy chcioły wiedzieć" przeprowadza Instytut KravMaga Polska. To wszystko jest po to by się przed kibolami i bandziorami bronić i czuć bezpiecznie. Czas zweryfikuje pisane przez prowokatorów bzdety.

 6. Krav Maga to system samoobrony dla kobiet. Cywilna wersja tej "sztuki walki" obejmuje ruchy, ktorymi sie atakuje krocze/kolana/oczy/gardlo etc. Bardzo nieczysta samoobrona, jak dla mnie jest zbyt niebezpieczna i bylaby ostatnia sztuka samoobrony, ktora mialbym sie uczyc. W tym temacie nie jestem laikiem, bo sam praktykuje niektore sztuki walki i wiem co nie co o roznych typach. Fakt o nauczaniu Krav Magi w Debie, naprawde mnie przeraza.

 7. Jeżeli ktoś czyha na mienie, zdrowie lub życie drugiego człowieka musi liczyć się z tym, że zaatakowany człowiek MA PRAWO bronić się wszelkimi dostępnymi metodami. To atakujący ponosi odpowiedzialność za swój czyn. Tak jest w każdym normalnym, cywilizowanym kraju! U nas w Polsce ofiara boi się obronić żeby nie usłyszeć zarzutów prokuratorskich bo zrobiła krzywdę bandziorowi. To jakaś paranoja. Tyle w temacie.

 8. System samoobrony dla kobiet powiadasz? Jestes laikiem, pseudo znawca teamtu. Krav Maga jest jedna z najlepszych sztuk samoobrony na swiecie, uczy cie obrony przed piesciami jak i nozem, palka, kijem etc. oraz kilkoma napastnikami na raz, uczeszczasz pewnie 2 tyg na boks i udajesz wielkiego znawce. na tym polega samoobrona by nie wdawac sie w bojke lecz szybko obezwladnic napastnika, a tobie wylacznie chodzi o mordobicie;] okladanie sie piesciami po gebach ,ktory goryl silniejszy. Dla mnie jestes zwyklym laikiem, ktory nie ma pojecia o sztukach walki. I jesli dla Ciebie jakakolwiek obrona jest "bezpieczna" idz poczytaj troche ;]

 9. Wszystkim kibolom i bandziorom jak zwykle chodzi "tylko" o samoobronę. Oni są niewinni i tylko bronią się przed innymi kibolami i bandziorami. No i muszą być przygotowani i " bronić" się przed służbami porządkowymi i policją. Anaboliki, łyse pały, karczycha i trochę liznąć Krav Magi czy innej "pięknej" sztuki walki i "do boju". A my pracujmy na nich. Płaćmy podatki na służbę zdrowia bo jak jeden drugiego katuje to przecież trzeba go potem leczyć bo to człowiek. Jak kogoś zabije to pójdzie do więzienia, a my go będziemy utrzymywać za 3700,-zł. miesięcznie (taki jest koszt miesięczny utrzymania więźnia). No i oczywiście leki i leczenie ma za darmo, a my bo mamy z czego to sobie zapłacimy, bo jak nie to nie masz kasy – nie masz lekarstw.

 10. do nr 22
  Informujemy, że żadne osoby o których Pan (Pani) pisze nie należą i nie będą należały do Stowarzyszenia "POGOŃ" a tym samym ich udział w ewentualnych treningach KM jest całkowicie wykluczony, dlatego też proszę nie tworzyć sztucznych niczym nie popartych teorii.

 11. Wystarczy pójść na mecz i to nie koniecznie Wisły z Legią bo na prowincji występuje to samo zjawisko. Proszę zaobserwować jakich technik wyuczonych używają kibole i bandziory. Zalecam też obejrzenie filmu "Chuligan", którego scenariusz powstał na podstawie zebranych faktów. Dzisiaj, ktoś kimś jest i dziś należy lub nie należy do jakiejś organizacji – jutro jest już inaczej. Jednego dnia składa deklaracje a jutro występuje z organizacji i deklaracje staja się pustosłowiem. Jutro wypije kieliszek czy piwo lub zacznie ćpać, być może pokaże nam czego się nauczył. Załączone powyżej zdjęcie, na którym człowiek z uniesioną pięścią zamierza uderzyć w głowę leżącego to fakt, i cóż więcej na poparcie torii. To nie jest ręka z kromką chleba, to pięść żeby zabić. Takich odruchów i zachowań oraz wartości uczymy. I proszę poczytać dzisiejszą prasę codzienną: pobił na śmierć, pchnął nożem w brzuch – to tylko w jeden wekend w Tarnobrzegu.

 12. Do 26 – Czytałem prasę. Żaden z tych bandziorów o których piszesz nie trenował żadnych sztuk walki, tym bardziej KM i nie należał do Pogoni ani innego stowarzyszenia. Wedle twojej logiki należy zabrać ludziom samochody bo codziennie dochodzi do kilkudziesięciu wypadków, zakazać picia alkoholu bo to po alkoholu dochodzi do wielu awantur i sprzeczek, zakazać używania noży bo to od ciosów nożem wiele osób ginie w bójkach. Po prostu ludzi trzeba pozawijać w kaftany bezpieczeństwa wtedy nic nikomu się nie stanie. No i karmić ich dożylnie, żeby się nie zadławili.

 13. ja się zapiszę właśnie po to by gdy znajdę się (odpukać) w sytuacji podbramkowej (np. jakiś bandzior będzie chciał mnie pozbawić mienia, zdrowia, życia) mógł się obronić.

 14. Spokojnie, większość ludzi, którzy nie mają pojęcia o walce myśli, że ktoś po takim kursie będzie nieśmiertelny. ;) Nieśmiertelność kończy się po pierwszym zderzeniu z brutalną rzeczywistością, gdy okazuje się że KM nie wystarcza na każdego. ;)

 15. jestem pewien że kursie mogą wziąść udział kibole,bandyci itd….jeśli nie to znaczy że to dyskryminacja (nietolerancja) a prawo jest takie ze nikt nie moze zabronić im tam pójść i sie uczyć!!!! ( to tak jakby murzyna nie wpuścić na basen bo jest czarny) pozdrawiam! hihi

 16. Jestem przekonana, że Pogoń wie co robi. A na pewno nie zrobi " róbta co chceta".
  Proponuję odróżnić dyskryminację od mądrości.
  Pozdrawiam

 17. @14 – pełna zgoda! Krav maga jest pozbawiona do cna ''filozofii sztuki walki''
  To brutalna technologia ''eliminacji'' – Dureń,który proponuję ''nauczać'' i propagować ''tą rzeźnie'' cywilom – winien dostać delikatny w**** od Izraelskich kolegów – bez zastosowania technik Krav – jeno regularne ''pranie''. Ale może się myle.:|

 18. do 36 i innych
  zanim napiszesz takie bzdety poczytaj trochę nt KM, a dowiesz się że jest 2 wersje KM jedna militarna owszem brutalna itd ale druga ogólnodostępna cywilna która uczy obron przed atakami typu duszenia , ataki nożem pałą i oprócz tego walki wręcz bo nauka samoobrony bez nauki walki wręcz to tak jak uczyć się gry w piłkę nie grając meczy. pozdrawiam napinaczy

 19. Bardzo dobry pomysł z KM w nowej dębie. Byc moze pomoże to komus w przyszłości wyjść obronna ręką z jakiejs trudnej sytuacji. A co do komentarzy takich jak ten 36 szkoda sie odnosic bo zwykle takie głupoty wypisuja ludzie którzy wogule nie maja pojęcia na ten temat

 20. Panie Pansa S. zupełnie się zgadzam z panem .Niektórzy w Nowej Dębie nie dorosli do realiów tego swiata i w mordobiciu widzą swoje spełnienie .Żałosna dziecinada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here