[FILM] Nowy Brzeg – Nowa Fala 2011. Relacja.

6

25.07.11r.Już po raz czwarty nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się festiwal Nowy Brzeg Nowa Fala. Jak co roku nie zabrakło na nim akcentów nowodębskich.

Mamy nadzieję, że program, który przygotowaliśmy zaspokoi gusta wszystkich, zarówno miłośników piosenki żeglarskiej jak i tych, którzy tej melodii jeszcze nie pokochali.- mówił przed festiwalem jego pomysłodawca i organizator Tadeusz Gospodarczyk. Sądząc po licznie zgromadzonej publiczności ( w tym mieszkańców Nowej Dęby) stało się tak jak przewidywał.
Na umieszczonej nad samą wodą scenie zagrały takie zespoły jak Ryczące Dwudziestki, kpt. W. Mieczkowski, EKT Gdynia, Morże Być. Nie zabrakło ojca festiwalu, Andrzeja Koryckiego, który w duecie z Dominiką Żukowską poniósł nas cudowne klimaty pieśni kubryku.

Na wodzie rozegrały się prawdziwe bitwy o najwyższe miejsce na podium w regatach żeglarskich. W Wzięli w nich udział reprezentanci środowisk akademickie, przedstawiciele firm, dziennikarze, samorządowcy a przede wszystkim miłośnicy sportów wodnych.
W regatach samorządowych wzięła udział załoga z Nowej Dęby. Był nią Klub Radnych Ratusz w składzie: Tomasz Licak (sternik), Dorota Licak i Sławomir Piórek. Po trzech biegach Ratuszowcy uplasowali się na 5 pozycji (na 8 drużyn). Był to wynik znacznie lepszy niż w tamtym roku gdzie drużyna z Nowej Dęby zajęła ostatnie miejsce. Tym razem udało się pokonać m.in. prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, oraz starostę tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitrę. – Niestety nie mamy własnej łodzi. Zawsze pożyczamy sprzęt od naszych kolegów z Tarnobrzega. Niestety jest on już bardzo wysłużony i osiągnięcie lepszych wyników graniczy z cudem. Ale liczy się dobra zabawa– mówi Tomasz Licak.


Zwycięzcom regat, puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody niespodzianki wręczali między innymi: Jan Bury wiceminister Skarbu Państwa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Krzysztof Pitra Starosta Tarnobrzeski, Norbert Mastalerz Prezydent Miasta Tarnobrzeg.

Również na lądzie – zwłaszcza dla dzieci- nie zabrakło atrakcji: konkursy z nagrodami i wesołe miasteczko.

Całość zwieńczył występ 260 tancerzy i tancerek z folklorystycznych zespołów polonijnych.
Na scenie pojawiły się grupy z Kanady, Australii, Francji, Mołdawii oraz Niemiec, które przyjechały do Tarnobrzega wprost z XV Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Partnerem festiwalu był Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba.


6 KOMENTARZE

 1. Świetna impreza! Panie Sterniku z Załogą – gratuluję!
  Wiele lat temu była w Dębie łódka typu Omega "Wodnik". Nad jej stanem technicznym czuwała wtedy harcerska drużyna żeglarska, z pomocą p. inż. Dudy. Ale to dawne czasy:)

 2. Wiele lat temu Nasz Zalew "tętnił życiem" – teraz marazm, nicość i brak "życia" – dlaczego obecna władza pozwala na taki stan rzeczy.
  Kilku wariatów próbuje zwrócić na to UWAGĘ ale bez skutku. Czy komuś na tym tak bardzo zależy aby ten jedyny zbiornik wodny w promieniu 15 km został zasypany lub zapomniany !!! O co tu chodzi !:o:o:o

 3. jestem starszy od tych co piszą jak to dawniej zalew tętnił życiem ,tętnił życiem ale chyba w równoległej rzeczywistości

 4. Tomka Licaka pamiętam, jak jeszcze w technikum zajmował się żeglarstwem. Pozostało mu to i widzę że jeszcze żonę w to wciągnął.
  Pasja rodzinna, brawo!!!

 5. Przecież nad zalewem organizowanych jest tyle imprez, że nie było takiego roku jak ten ! Proszę sobie zobaczyć co weekend jest impreza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here