Film „Smoleńsk” w nowodębskim kinie od 23 września

5

Budzący ogromne zainteresowanie i ogromne emocje film Antoniego Krauze pt.: „Smoleńsk” będzie prezentowany w nowodębskim kinie w okresie od 23 do 28 września ( z wykluczeniem 26.09).

Opis filmu: 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami, członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia, ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.


5 KOMENTARZE

  1. No to amatorzy żelaznej brzozy, sztucznej mgły, dwóch wybuchów, zgniecionej puszki po piwie, rozerwanych parówek wreszcie będą mieli naoczną relację z tragedii. Brakło sms-a od Jarka ale to drobiazg nie mający wpływu na paradokumentalną manipulację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here