Finał Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w Białymstoku

2

W Białymstoku z udziałem mistrzów 16 województw rozegrany został Finał Krajowy Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców, będący równocześnie Drużynowymi Mistrzostwami Polski Szkół Podstawowych w tej dyscyplinie sportu. Kolejny historyczny start zaliczyły na swoim koncie młode badmintonistki Stali Nowa Dęba, na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Drużyna dziewcząt grająca w składzie: Beata Mycek, Zofia Tomczyk i Aleksandra Michalczuk po fenomenalnej grze wywalczyła pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt na 2014 rok! Dziewczęta z Nowej Dęby w całych mistrzostwach walczyły z wielką determinacją i niesamowitą ambicją, a w wielkim finale po równie dramatycznym, stojącym na znakomitym poziomie meczu pokonały faworyzowany zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Bytowa 3:1. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt i postawa Beaty Mycek, która w białostockich zmaganiach nie przegrała żadnego pojedynku, a w wielkim finale pokonała dwukrotnie aktualną mistrzynię Polski młodziczek młodszych Annę Dudę z Bytowa, z którą to przegrała finał singla na mistrzostwach Polski młodzików młodszych rozegranych tydzień wcześniej w Głubczycach. Tym samym był to wielki i udany rewanż naszej młodej i utalentowanej zawodniczki. W chwili obecnej te dwie dziewczyny dominują w Polsce w tej kategorii wiekowej. Sukces badmintonistek z Nowej Dęby na białostockich kortach, to wielkie historyczne wydarzenie przede wszystkim dla sportu szkolnego w mieście i gminie Nowa Dęba. Jeszcze bowiem nigdy przedstawiciele tej samej szkoły dwa razy z rzędu nie odnieśli tak spektakularnego sukcesu w zawodach tej rangi, jak właśnie badmintonistki z Nowej Dęby, broniąc tym samym tytułu mistrzowskiego zdobytego rok temu również w Białymstoku!
Wielki słowa uznania dla zawodniczek i trenerów, którzy na ten sukces pracowali mozolnie i ciężko, z wieloma wyrzeczeniami przez cały rok!


Na zdjęciu Drużynowe Mistrzynie Polski Szkół Podstawowych na najwyższym stopniu podium, od lewej strony: Aleksandra Michalczuk, Zofia Tomczyk i Beata Mycek.

———————————————————————————————-

2 KOMENTARZE

  1. Ludzie Tomczyk nie bo mamy ze szpitalem to co mamy o Ordonie Rzołędziu nawet nie będę mówił To może Pan Śmiech i Pan Grzęda wice a Pan Ostapko głównym -taka kombinacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here