Finał Krajowy Ogólnopolskiej Gimnazjady w badmintonie w Żyrakowie kołó Dębicy

0

W miejscowości Żyraków koło Dębicy na Podkarpaciu rozegrany został Finał Krajowy Ogólnopolskiej Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych) w badmintonie.

Rewelacyjnie spisała się w nich drużyna dziewcząt z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, odnosząc wielki sindeksukces. Nowodębianki na co dzień zawodniczki sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba po znakomitej grze wywalczyły drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych na 2016 rok. Srebrna drużyna z Nowej Dęby wystąpiła w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk.

Drużyna chłopców z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie ostatecznie mistrzostwa ukończyła na siódmym miejscu, występując w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg.

Wyczyn gimnazjalistek z Nowej Dęby to kolejny spektakularny sukces sportu szkolnego Nowej Dęby oraz doskonała promocja środowiska Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej przez badmintonistów Stali Nowa Dęba.

Na zdjęciu wicemistrzynie Polski, drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, zawodniczki sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba, stoją od lewej: Zofia Tomczyk, Natalia Róg i Beata Mycek.