Gdzie staną kamery?

25

2013-07-02

25 KOMENTARZE

 1. Marnotrastwo publicznych pieniędzy.. Klasyczne działanie Ordona.
  Oczywiście rozumiem, że "fachowcy" znajdą pracę przy obsłudze, oglądaniu, nagrywaniu itd. NIE MA WAŻNIEJSZYCH POTRZEB????

 2. i tak ludożerka nie płaci. Wystarczy nie odebrać awizo i mogą cię cmoknąć w ****! Tak ten system jest s****.ny.
  POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA.. IdŹ Pan w Ch*j :D

 3. Cały współczesny świat zmierza do kontroli nad społeczeństwem w zamian dając złudne poczucie bezpieczeństwa w postaci montowania kamer. Ale kamery monitoringu już nie raz dały przykład i dowód w postaci nagrań, iż teoretycznie każda osoba może być, że tak powiem brutalnie pobita ze skutkiem śmiertelnym i nawet w tym przypadku może być za późno na jakąkolwiek pomoc służb do tego przeznaczonych, czyli policji, straży miejskiej i tym podobne. Dlatego kamery są tylko po to, aby już po wszystkim służby do tego powołane mogły zajmować się wyłącznie w „imię bezpieczeństwa” szukaniem sprawcy przestępstwa widocznego na nagraniu. Czyli każdy musi sobie zdawać sprawę, iż nawet w takim małym mieście jak Nowa Dęba monitoring przed nawet kradzieżą, lub pobiciem nas nie uchroni. W większych miastach gdzie przestępczość jest duża, to monitoring w takiej postaci idealnie się sprawdza jak wcześniej opisałem. Niemniej łatwiej będzie złapać złodzieja, kierowcę, który kogoś potracił na pasach, ale pieszych patroli policji nam to nie zastąpi. Dlatego pieszy patrol będzie zawsze w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu.

 4. Konsultowana ze Strażą Miejską a dlaczego nie z Policją???? chyba Policja ma lepsze statystyki i analizy gdzie powinny stanąć kamery ??? No chyba że jest inaczej

 5. Lepiej kamery założyć bocianim w gnieździe to by człowiek z ciekawością pooglądał niż wieszać je na polanie w tym grajdole, co tu można zobaczyć ? Pijaków , obiboków , ludzi grzebiących w używanych ciuchach , no może wyjątkowo kogoś normalnego ale tylko sporadycznie bo tacy nie często zatrzymują się tutaj na polanie …

 6. Ludzie, wam wszystko przeszkadza, wszystko nie tak.
  Co wy w końcu chcecie,awaria prądu wieczorem-problem bo ciemno,nie na czas odśnieżony chodnik przy obfitych opadach śniegu-awantura.
  Co wam trzeba by was zadowolić ,by było bezpieczniej, chyba rozsądku i trzeźwości umysłu. Jak tu dogodzić tym krzykliwym i wszystko wiedzącym najlepiej strzechoblokowcom.
  Dzisiaj monitoring jest w każdym mieście i to poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.
  Bardzo dobre przedsięwzięcie ze strony burmistrza i rady.

 7. ty sam jestes polany!!!!!!! miastowy troszkę szacunku, ty tego ogladał nie bedziesz. chodzi tu o bezpieczeństwo.
  Bardzo dobrze popieram. może w końcu nie bedzie dewastacji smietników, znaków drogowych itp.

 8. "Bezpieczna droga do domu" powinna dotyczyć przede wszystkim dzieci, a tu w miesiącach szkolnych kiedy najmłodsze dzieciaki wracają ze szkoły przez górkę nie mogą liczyć na "szklane oko" w okolicach tzw. "paulusówki". Jak dla mnie tam powinny być umieszczone kamery odprowadzające dzieciaki ze szkoły do "paulusówki" i z "paulusówki" do bloku na Szkolnej 7

 9. [b]W Tarnobrzegu od roku funkcjonuje nowy monitoring:[/b] [url]http://www.tarnobrzeg.pl/web/guest/aktualnosci-pelna-tresc/-/asset_publisher/2a7N/content/monitoring-juz-dziala[/url]

 10. [quote]Dlatego pieszy patrol będzie zawsze w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu.[/quote]

  I Ty naprawde w to wierzysz? Mobilnosc naszych strazakow miejskich jest ZEROWA. Tak samo jak kontakt z nimi po godzinie 15:00. Jestem za rozwiazaniem tej, watpliwej jakosci, sluzalczej, formacji generujacej tylko niepotrzebne koszty. Jak ognia unikajacej i omijajacej szerokim lukiem wszystkie miejsca tzw. podwyzszonego ryzyka.

 11. Godziny pracy Straży Miejskiej: od poniedziałku do piątku od 7:00 do 23:00 oraz w sobotę od 23:00 do 7:00 w niedzielę.

 12. Dokładnie! Co za bezsens! Zamiast dać na Stal to będą ludzi podglądać… nawet nie ma sobie jak wina wypić… Marek ratuj!

 13. bezpieczna droga do domu?!!! dla moherów chyba, niektórzy muszą wracać w ciemnościach np na wczasową, dębę wieś jednostkę…śmiech na sali:D:D

 14. Jestem jak najbardziej za tym, aby zamontować monitoring w mieście jednak jak pisałem wcześniej to się nie sprawdza i nie daje w 100 % pewności, że będziemy całkowicie bezpieczni i wyeliminuje to akty wandalizmu, rozboje, pobicia, itd. ostatni przykład w Poznaniu mówi sam za siebie (ofiara nie żyje) policja się jeszcze zastanawia czy pokazać zdjęcie z miejskiego monitoringu, to jakaś paranoja – takiego bandyty to od razu powinni twarz i sylwetkę pokazać. Nic nie zastąpi potrzebnych tu w mieście częstszych patroli policji i straży miejskiej, (jeżeli ma nadal funkcjonować) a najlepiej pieszo, choć nie ma, co liczyć na to, aby szybko się to zmieniło. Więc wszystko sprowadza się, jako news w telewizyjnych wiadomościach. Nie można doprowadzić do tego żeby monitoring zastąpił służby bezpieczeństwa do tego powołane tym bardziej, że to my podatnicy na nich płacimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here