Gmina przegrała z przedszkolem w sądzie

24


Gmina przegrała w sądzie sprawy dotyczące rozliczeń z niepublicznym przedszkolem „Krasnal”. Proces dotyczył błędnego naliczania wynikających z ustawy dotacji. Dwa z trzech wyroków są prawomocne i nie ma od nich odwołania.

Nowodębscy urzędnicy, którym szefuje burmistrz Wiesław Ordon, w sposób nieprawidłowy rozliczali dotacje przyznane z mocy prawa dla niepublicznego przedszkola „Krasnal”. Nieprawidłowości dotyczyły zaniżenia podstawy naliczania dotacji od której zależy dofinansowanie przypadające na 1 dziecko.

Spółka prowadząca przedszkole wielokrotnie informowała burmistrza Wiesława Ordona, że podstawa naliczania dotacji została błędnie ustalona. Monity te okazały się jednak bezskuteczne, wobec czego sprawa trafiła do sądu.

W żadnej sprawie Sąd nie miał wątpliwości co faktu, iż poszkodowana spółka ma rację. W następstwie spraw sądowych Gmina nie tylko musi wypłacić spółce brakującą kwotę dotacji, ale także wypłacić należne odsetki, oraz pokryć koszty sądowe. Kosztów tych można było uniknąć, gdyby burmistrz w sposób właściwy rozpatrzył monity spółki. Tak się jednak nie stało.

Oczywiście, za urzędnicze błędy zapłaci nowodębski podatnik…

/kk

 

24 KOMENTARZE

 1. nooo pięknie. Niech burmistrz oczywiscie za to zapłaci ze swoich pieniędzy a nie nowodebski podatnik. przeciez to on zaniedbał swoje obowiazki i udawał, że nic sie nie stało. to niech płaci teraz. Ciekawe co on sobie myśł, że nie zapłaci i kazdy bedzie siedzial cicho bez walki o swoje? chooore

 2. Niech ł`Ostapko napisze z kim pije po godzinach… Z właścicielem ów krasnala. Po wyborach będzie można przemianować Nową Dębę na Nową Grzędę :)

  • przynajmniej ten Grzęda coś tu buduje! gdyby nie on nie było by dwóch hoteli,stokrotki,przedszkola itd….wolę kogoś kto inwestuje w mieście niż Pana co wydaje pieniądze na piękne planty.

  • No ale dla takich czarnych z wąsami to najlepszy jest „przedsiębiorca” z Janowa Lubelskiego, albo spod Mielca co spieprzy planty, co spieprzy zalew. Swój przedsiębiorca z miasta to taki bleeeee.

  • Popytaj mieszkańców bloku dlaczego się z Grzędą sądzili. A prpos to grzęda inwestuje w n dębie nie swoją kasę a jaka to wszyscy wiedzą że jest potraktowana środkami czystości

  • Z kim przystajesz takim się stajesz… Ciekawe za czyje pieniądze finansowane są/będą kiełbachy na spotkaniach wyborczych a po wyborach czas spłaty…

  • Te kiełbachy wyborcze chyba nie będą z twoich pieniędzy więc co cię głowa boli. Ale zawsze możesz się dołożyć.

 3. I kasa stracona bo urzędasy ustawy źle czytają. Czy ktoś poniósł jakąś odpowiedzialność za złą decyzję? Niech Ordon z własnej kasy odda

  • Święta racja, jak trzyma idiotów pracowników to niech teraz za nich świeci oczami, tylko głupi człowiek otacza się jeszcze głupszymi od siebie. Panie Ordon życzę panu niepowodzenia w wyborach!

 4. nie można normalnie dogadać sie z tym człowiekiem, czyli burmistrzem, tak zwyczajnie po ludzku, tylko co rusz do sądu trzeba chodzić. Nie wstyd panu, panie Ordon ???

 5. Ile jeszcze będziemy ponosić kosztów urzędniczej niekompetencji? Ten Ordon i Żołądź to się znają na czymś? Potrafią czytać ustawy? Przecież gdyby potrafili to by nie przegrywali w sądzie. I teraz koszty tych procesów ponosi podatnik nowodębski. Żenada. Z pensji trzeba im potrącić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here