Gmina zaciąga kredyt na spłatę kredytów.

65

03.09.2012r.Władze gminy przymierzają się do zaciągnięcia kolejnego kredytu długoterminowego.

Planuje się zaciągnięcie kredytu długoterminowego na okres 8 lat w wysokości 5.599.035,-zł (pięć milionów pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy trzydzieści pięć złotych) w tym na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego w kwocie 2.429.915,-zł oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów w kwocie 3.169.120,-zł na 2012 r z dniem spłaty od 15 stycznia 2013r do 15 grudnia 2020r.

Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania w całości lub części II i III transzy kredytu. Spłata odsetek następować będzie w terminach płatności rat kapitałowych w latach 2013 – 2020, zaś w roku 2012 w terminie do 15 każdego następnego dnia miesiąca po uruchomieniu kredytu.

Zabezpieczeniem spłaty kredytu i odsetek będzie weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w PLN Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
15.10.2012 – 11:00

/rek

65 KOMENTARZE

 1. [b]Świetnie! Toniemy w długach i bierzemy pożyczkę od banków by spłacać wcześniejsze pożyczki!!! Przecież to jakaś jakaś piramida finansowa. Aż tak jest źle?????[/b] Ale oczywiście zaraz lizusy burmistrza będą piać że wszystko jest pięknie, super, wypas… a winny musi być M. Ostapko bo o tym napisał. Zaraz się zacznie! 3-2-1 start!

 2. Jak tak dalej pójdzie to będziemy brać kredyt na spłatę kredytu wziętego na spłatę wcześniejszych kredytów przeznaczonych na spłate kredytów. Ta gmina tonie…. Ale czy jeszcze kogoś poza nielicznymi osobami to jeszcze obchodzi????

 3. Opodatkują nas do bólu i kasa będzie. Przypominam, że jeszcze nie płacimy podatku klimatycznego, a mamy świeże powietrze, w koło lasy…więc może następny podatek. A Wy jakie macie propozycje opodatkowania? Pomóżmy władzom, dajmy im pomysły….Może jakiś konkurs Admin ogłosi?

 4. Ileż można przekonywać i tłumaczyć!!! Nowa Dęba powinna skorzystać z FUNDUSZU HIPOTECZNEGO DOM!!! To naprawdę jedyne wyjście!!! Burmistrzu Ordonie i Żołędziu po co kredyt?? Nie idźcie tą drogą!!! Tylko fundusz!!!!

 5. Proponuję wprowadzić podatek od głupich decyzji władz, płacony przez decydentów. Wtedy Nasz niesamorząd, załata dziurę w budżecie i spłacie wszystkie kredyty, a dodatkowo wtedy nikt nie będzie narzekał na ich decyzje, bo będzie z nich kasa, a nie długi jak do tej pory.

 6. Ania, kij tam ze Śmiechem, niedługo burmistrzem zostanie ks. Isakowicz Zaleski, więc problem z pieniedzmi się skończy, ND będzie budować i posyłać dzieci do przedszkola za bóg zapłać. Przyjeżdża pod koniec września na konwencję wyborczą, na której ogłosi swój program: radio Ma Ryja i TV Rydzyk dla każdego na multipleksie i co najważniejsze: hasło wyborcze: Alleluja i pod prąd!!

 7. ja myślę że foto-radar załatwi sprawę deficytu, szczególnie dobrze idzie im ściąganie kasy ze swoich mieszkańców.
  A może rozwiązać straż miejską już dawno ich nie widziałam. ile na nich idzie?

 8. Ludzie Zordona nie mając nic ciekawego do powiedzenia, zdając sobie sprawę z sytuacji do jakiej ich wódz doprowadził mogą jedynie próbować rozbić temat schodząc na jakieś dziwne wątki.

  Proszę państwa: wydawać publiczne pieniądze i zaciągać kredyty to żadna sztuka. Wyobraźmy sobie gdyby w Polsce był przepis o zakazie zadłużania samorządu. Z czego Ordon wówczas by słynął? Czy wprowadził jakąś idee w życie? Sprawił, że miasto się rozwija, że ludzie się tu osiedlają? Ten człowiek objął urząd w czasie zalewu kasy z Unii. Do tego podlał to kredytami. Kto je będzie spłacał jak wszyscy młodzi ludzie wyjadą? Ci biedni bezrobotni którzy nie mają pracy bo znaleźli ja w ND ludzie z TBG? Nawet pan "burmiszcz" zatrudnia u siebie w Urzędzie ludzi spoza…. Dramat

 9. Na wniosek mieszkańców

  Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza na wniosek mieszkańców ma prawo wystąpić:

  • grupa 5 osób posiadających prawo wybierania rady danej gminy,

  • statutowa struktura terenowa partii politycznej działającej w gminie,

  • organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.

 10. To przerażające, że kolejne kredyty się szykują. Ja się pytam: czy w życiu prywatnym burmistrz też tak by gospodarował kasą? Brak rozwagi totalny!!!

 11. [quote]Burmistrzu opamiętaj się wreszcie, to nie twój prywatny folwark![/quote]

  Prywatnym folwarkiem by tak nie "zarządzał". O prywatny folwark by dbał… A tutaj kasa publiczna to się pożycza i wydaje na to i owamto byle by wybrali na kolejną kadencje. Rzecz w tym, że brać kasę publiczną i wydawać to każdy potrafi. To żadna sztuka. Niech weźmie kredyt i zbuduje ZOO. A co ! Wiecie ile mediów się pojawi? Może telewizja nawet. A na plakacie wyborczym będzie co pokazać zamiast wiaty przystankowej.

 12. Wiesiek topi te gminę w długach… Alkoholik też próbuje się "leczyć" kolejną dawką alkoholu tak jak długi naszej gminy kolejnym długiem.

 13. też tak myślę… branie długów weszło w nawyk, albo wręcz w uzależnienie. Czy ktoś wie jak się z tej spirali długów wyplatać?

 14. [quote]Gosc dnia 09/03/2012 23:33
  Ale się nakrecacie Smile Pokazcie mi gminę która nie jest zadłużona przez kasę z unii?[/quote]
  Jest to prawda, dług sam w sobie nie jest zły, to tylko narzędzie. Ważne tylko by takie narzędzia odpowiednio wykorzystywać. Dopóki stopa zwrotu z inwestycji, która jest finansowana kredytem przewyższa cenę tak pozyskanego pieniądza, można zazwyczaj powiedzieć, że narzędzie zostało wykorzystane odpowiednio.
  Jeśli z kredytu finansuje się rzeczy, które podnoszą koszty ponoszone przez "inwestora" sytuacja wygląda mniej ciekawie. Szczególnie jeśli kredyt trzeba rolować, bo nie jest się w stanie go spłacić. Nieprzecięcie takiej spirali w odpowiednim momencie często prowadzi do nawiązania bliższej znajomości z komornikiem.

 15. Zaraz się kasa na kredyty znajdzie, właśnie zostałem PIRATEM DROGOWYM, 66km/h. 100 zeta 2pkt. Super radar, super straży wiejskiej mnie ustrzelił. Prędkość była rzeczywiście zawrotna. No i tak uzbierają na ratę kredytu….

 16. [quote]Zaraz się kasa na kredyty znajdzie, właśnie zostałem PIRATEM DROGOWYM, 66km/h. 100 zeta 2pkt. Super radar, super straży wiejskiej mnie ustrzelił. Prędkość była rzeczywiście zawrotna. No i tak uzbierają na ratę kredytu….[/quote]

  Możesz podać numer konta na jaki masz wpłacić kasę z mandatu? Bo chciałbym wiedzieć czyje to konto jest. Podaj proszę informacje gdzie te pieniądze musisz wpłacić. Z góry dzięki.

 17. jak gmina zbankrutuje to bedzie sie mogla polaczyc z jakims wiekszym miastem np. z Rzeszowem, Lublinem albo nawet z Koszycami na Slowacji

 18. Nowy lekki wóz strażacki dostało OSP Dęba. Lekki tzn., że nie ma zbiorników na wodę, czyli nie służy do akcji z pożarem. Mnie interesuje ile razy w ciągu roku strażacy wyjeżdżają na akcję? Czy wydanie publicznych pieniędzy było uzasadnione?

 19. po co budować drogi, modernizować wodociągi, przecież łatwiej kupić auto dla OSP Dęba wieś, niech rdzewieje !!! A radny wypnie pierś dumnie i pospólstwo też bedzie zaś się puszyć, ot durnota , słów brak

 20. Wreszcvie skończyła się era Flisa .Burmiszczu możesz nam kupować i dziesieć samochodów nie zagłosujemy ,Osiedle Dęba cofnęło się w rozwoju .Daliśmy się zwieźć obietnicom niestety

 21. po co się tak podniecacie nie mając wiedzy w tym temacie,wam tylko zależy na szukaniu pretekstów by kogoś poniżyć i przedstawić w krzywym zwierciadle.Taka wasza dewiza.
  Pragnę ws poinformować że jednostka ta jest w KSRG i taki pojazd jest im niezbędny, dzisiaj nie największym problemem w rejonie są pożary lecz pośpiech,brawura,duża ilość pojazdów ,zwiększony ruch na drogach co przedkłada się na częste wypadki drogowe .Ten pojazd jest właśnie przeznaczony do takich akcji. Nikomu z was a ni sobie nie życzę by trzeba było kogoś z nas wycinać przy użyciu specjalistycznego sprzętu z uwięzionego pojazdu, gdzie o życiu decydują sekundy i pierwsze minuty by ratownicy medyczni mogli przejąć poszkodowanego i podtrzymać jego funkcje życiowe. Marzy mi się by nie był wykorzystywany, a jeżeli już to by pomagał potrzebującym.
  Bardzo was proszę nie piszcie głupot i nie szkalujcie nikogo, obyście nigdy nie musieli oglądać takich zdarzeń i patrzeć na ludzką tragedię.
  Skończmy ten temat bo nigdy nie wiadomo co i kiedy kogoś z nas czeka i oby nikt z nas w życiu nie czekał na ten pojazd.

 22. [quote]Zagłosuj na Śmiecha a zobaczysz co to władza w rękach takich ludziSad[/quote]
  Zagłosuję i się dowiem, a co? Stać mnie.

 23. Wiadomo że nigdzie nie będziemy jeździć albo bardzo rzadko.Chciał się podlizać Wiesiek to nie nasza sprawa.Pojazd mamy i na różnego rodzaju imprezy można z fasonem pojechać a i wódki się w środku napić można bo paliwem jak w starym nie śmierdzi.Kto wie jak smakuje wódka w oparach ropy ten kumaty.

 24. Flisy i Góreckie ,Busie odchodzą powoli w przeszłość czas na młodych .Bardzo widzi mi się Władek komendant OSP .Taki radny by nam pasował .

 25. Chyba wiem, co masz na myśli. Ja też słyszałem, że to TBG zgarnie kasę za mandaty a nie Dęba. Jak tylko się już do nich pofatyguję, dam nr konta.

 26. Moa było napisać jako refinansowanie kredytu, oraz wyjaśnić na czym to polega. Co jakiś czas powinno się refinansować kredyt (2-5 lat). Dlaczego? Bo wtedy spłacamy stary kredyt, przy czym bank zwraca nam odsetki (ponieważ za ten okres nie spłacaliśmy wiec dlaczego mamy płacić odsetki?) i kredyt dzieki któremu refinansujemy jest na mniejszej stopie procentowej, wiec automatycznie spłacamy mniej bankom. Od razu mówie że jestem szarym człowieczkiem z ND a nie POlitykiem, radnym etc.

 27. Ordon uczy mieszkańców niegospodarności i brania kredytów.TROLL Po prostu jestes jednym z tych marnych nic nie mających oprócz długów i komornika za plecami mieszkańców ND.Ja nie mam kredytów i nic nie spłacam , kupuję za gotówkę a jak mnie nie stać to sobie odmawiam, betonowych placy i innych głupot.Tak postępują normalni ludzie w całym świecie .

 28. [quote] #53 | do #30 dnia 09/05/2012 21:46
  A czy wiesz że z kasy unijnej nie mogą gminy finansować projektów dochodowych?[/quote]
  Nie widzę związku z moim wpisem.

 29. Jako, że nasz wódz Wiesław Gomuł…. Ordon powinien pójść na zasłużony odpoczynek zagłosuję na Marie Mroczek bo jako burmistrz będzie realizować słuszną linię naszego nieugiętego wodza Wielkiego Wiesława Ordona. Jeśli nasza Maria nie będzie startować wówczas na czele pochodu stanie niestrudzony Zygmunt Żołądź!

 30. Masz coś do Wojtka ? zagłosuję własnie na niego i moja rodzina zrobi to samo ,Flisa mamy tu w Dębie po dziurki w nosie .Oby tylko zechciał startować.Jako katolik i społecnik od nowego radnego oczekuję zmian ,a nie klepania burmistrza po plecach.Ośiedle cofnęło sie przez ostatnią dekadę ,pięknieją wioski dookoła a u nas nic -Flis głosuje za podwyżkami .

 31. [/quote]#58 | Mieszkaniec deby dnia 09/06/2012 09:20
  Masz coś do Wojtka ? zagłosuję własnie na niego i moja rodzina zrobi to samo ,Flisa mamy tu w Dębie po dziurki w nosie .Oby tylko zechciał startować.Jako katolik i społecnik od nowego radnego oczekuję zmian ,a nie klepania burmistrza po plecach.Ośiedle cofnęło sie przez ostatnią dekadę ,pięknieją wioski dookoła a u nas nic -Flis głosuje za podwyżkami .[/quote]
  Mają ,mają, anse do W.Śmiecha.Tylko że nikt nie chce rozdmuchiwać tych spraw.Pewnych spraw.A o co chodzi to wie o tym dobrze sam Pan W.Śmiech.Chociaż może warto spróbować metod lidera(?) Ratusza.Poczekamy JEDNAK do wyborów,może warto wykorzystać posiadane informacje.

 32. [quote]#58 | Mieszkaniec deby dnia 09/06/2012 09:20
  Masz coś do Wojtka ? zagłosuję własnie na niego i moja rodzina zrobi to samo ,Flisa mamy tu w Dębie po dziurki w nosie .Oby tylko zechciał startować.Jako katolik i społecnik od nowego radnego oczekuję zmian ,a nie klepania burmistrza po plecach.Ośiedle cofnęło sie przez ostatnią dekadę ,pięknieją wioski dookoła a u nas nic -Flis głosuje za podwyżkami .[/quote]
  Mają ,mają, anse do W.Śmiecha.Tylko że nikt nie chce rozdmuchiwać tych spraw.Pewnych spraw.A o co chodzi to wie o tym dobrze sam Pan W.Śmiech.Chociaż może warto spróbować metod lidera(?) Ratusza.Poczekamy JEDNAK do wyborów,może warto wykorzystać posiadane informacje.

 33. do #52 Normal -> akurat nie posiadam kredytów więc proszę nie pisać głupot. Obrażać możesz sobie kogoś innego. Wypowiedziałem sie na temat. Jeśli mamy do wybrania obie zle opcje, to lepiej zrobić aby bylo mniejsze zło.

 34. Przy wydawaniu pieniędzy publicznych czy prywatnych musi być strategia. Nie widzę jej w działaniach naszej władzy. I nie można mówić: "jakoś to będzie"!!!

 35. Nowe auto OSP Dęba za 150 tys. wyglada tak
  przód
  [url]http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=31117[/url]

  i tył
  [url]http://www.czerwon
  esamochody.com/det
  ails.php?image_id=
  31119[/url]

 36. Pan Burmistrz robi to specjalnie – bo kto będzie się starał o jego stołek – nikt przecież samobujcą nie jest – no bo kto będzie brał sobie na głowę cudze długi. A tak wystraszona koniecznością spłaty kredytów opozycja nie wystawi kontrkandydata. Mamy już wspaniałą Aleję Ordona (koło Biedronki), będziemy mieć jeszcze wiecznie nam miłościwie panującego wiecznego belfra Ordona W.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here